Raz na ludowo
poniedziałek, 10 czerwca 2019 19:43

 

Kliknij by zobaczyć galerię

7 czerwca 2019 r. dzieci z ZWP i oddziału przedszkolnego wzięły udział w festynie "Raz na ludowo" organizowanym przez Przedszkole Niepubliczne „SMYK” w Olecku. Głównym punktem festynu były występy dzieci, które zaprezentowały tańce i pieśni ludowe.

EW

 

 
II Powiatowy Konkurs Ładnego Pisania
sobota, 08 czerwca 2019 20:06

 

Kliknij by zobaczyć galerię

W sobotę, 8 czerwca 2019 r. podczas festynu z okazji Dni Rodziny w Szkole Podstawowej nr 4 w Olecku odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród uczestnikom II Powiatowego Konkursu Ładnego Pisania. Tegoroczna edycja konkursu nosi tytuł „Śpiew z pożogi”, poświęcona jest utworom o tematyce wojennej w związku ze zbliżającą się 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej. Konkurs ten został także wpisany przez Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku do kalendarza ogólnopolskich obchodów tego wydarzenia. W kategorii uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych i klas III gimnazjum I miejsce zajęła uczennica naszej szkoły – Gabriela Korotko. Nagrodzone prace można będzie oglądać na wystawie w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Olecku.

Nauczyciel przygotowujący: Agnieszka Łaskowska

 

 
"Pozytywnie zakręceni"
środa, 05 czerwca 2019 18:37

 

Kliknij by zobaczyć galerię

W środę, 5 czerwca 2019 r. członkowie klubu „Pozytywnie zakręconych” wybrali się na wycieczkę do Olecka. Zwiedzili zabytki i poznali historię ciekawych miejsc w swojej malej ojczyźnie. Byli przy wieży ciśnień, na dworcu kolejowym, przy starym młynie, Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego, obejrzeli amfiteatr. Zwieńczeniem wycieczki była pizza i lody.

Uczniowie biorący udział w wyjeździe: Aleksandra Jankowska, Aleksandra Sienkiewicz, Miłosz Sienkiewicz, Zuzanna Stypułkowska, Zuzanna Pęcak, Alicja Rydzewska, Gabriela Domysławska, Magdalena Borkowska, Konrad Nartowicz.

Organizacja wyjazdu: Marzanna Sienkiewicz i Agnieszka Łaskowska

 

 
Sukcesy naszych uczniów w konkursach
środa, 05 czerwca 2019 18:24

 

Kliknij by zobaczyć galerię

„Wiersze ocalają to, co podeptane …”

Ksiądz Jan Twardowski jest zaliczony do grona najwybitniejszych współczesnych poetów. Twórczość duchownego urzeka czytelników swoją prostotą, szczerością, ale także głęboką refleksją na temat zmagań człowieka z codziennością. Jego przekaz poetycki dotyczy spraw teologicznych i przemawia do każdego czytelnika, stąd utwory „Jana od biedronki” cieszą się wielką popularnością wśród dzieci i młodzieży. W IX Powiatowym Konkursie Recytatorsko–Muzycznym Poezji Jana Twardowskiego wzięły udział uczennice naszej szkoły, które recytowały i śpiewały wiersze duchownego. Julia Domańska zajęła I miejsce, a Zuzanna Pęcak II miejsce w kategorii poezja śpiewana. W zmaganiach recytatorskich Aleksandra Jankowska zajęła II miejsce, zaś Alicja Rydzewska otrzymała wyróżnienie.

Więcej…
 
Dzielenie się dobrymi praktykami pedagogicznymi
wtorek, 04 czerwca 2019 19:41

 

4 czerwca 2019 r. nauczycielki naszej szkoły: Agnieszka Łaskowska i Małgorzata Skrocka w ramach dzielenia się dobrymi praktykami pedagogicznymi przedstawiły na forum Rady Pedagogicznej w Babkach Oleckich referat i prezentację multimedialną nt.: „Wpływ teatrzyku uczniowsko- rodzicielskiego na życie szkoły i społeczności lokalnej".

Dziękujemy Panu Dyrektorowi Mirosławowi Matusiakowi za umożliwienie zaprezentowania teatralnych dokonań naszej szkoły.

AM

 

 
Olecko w legendach
wtorek, 04 czerwca 2019 18:46

Kliknij by zobaczyć galerię

W ramach realizacji projektu „Szkoła wierna dziedzictwu” uczniowie klasy I i II wzięli udział w zajęciach bibliotecznych na temat „Olecko w legendach”. Poznali legendy związane z ich małą ojczyzną oraz dorobek literackich regionalnych twórców. Zajęcia odbyły się 4 czerwca 2019 r. w Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej w Olecku.

Organizacja wyjazdu: Urszula Grzybowska, Beata Roszkowska

AM

 

 
Festyn rodzinny w Lenartach
piątek, 31 maja 2019 19:48

 

Kliknij by zobaczyć galerię

W piątek, 31 maja 2019 r. na stadionie w Lenartach odbył się festyn rodzinny w ramach obchodów XXI Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny pod hasłem: Małżeństwo – Dobre relacje – Silna rodzina. „Mama i tata to najpiękniejsze słowa świata. I odwrotnie – dziecko jest dla rodziców największym skarbem. Spotykamy się dzisiaj, aby wspólnie świętować i spędzić kilka niezapomnianych chwil. Dla dzieci to okazja, aby podziękować rodzicom za dobroć, cierpliwość i serce, które tak wiele potrafi wybaczyć …” – takimi słowami rozpoczęło się spotkanie integracyjne łączące mieszkańców okolicznych miejscowości i gości. Swoją obecnością zaszczycili pan Karol Sobczak, burmistrz Olecka i pani Sylwia Wieloch, zastępca burmistrza. W programie festynu odbyła się część artystyczna, na którą złożyły się występy uczniów Szkoły Podstawowej w Judzikach – piosenki, „Taniec dżentelmenów”, „Taniec mgieł” oraz inscenizacja „Pani Twardowska” w wykonaniu uczniów i rodziców (reżyseria Małgorzata Skrocka i Agnieszka Łaskowska). Odbył się także pokaz sztuk walki Taekwondo, pokaz dotyczący udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, konkurencje sportowe i rodzinne z nagrodami, degustacja potraw. Nie zabrakło zabawy przy muzyce i zjeżdżalni dla dzieci.

Festyn rodzinny w Lenartach obfitował w wiele atrakcji. Pogoda i humory dopisały. Spotkanie minęło w przyjemnej atmosferze.


Prowadzący festyn: Alicja Rydzewska, Wojciech Korotko

Występujący w inscenizacji „Pani Twardowska”: Miłosz Sienkiewicz (Pan Twardowski), Wioletta Dąbrowska (Pani Twardowska), Edyta Domańska (Diabeł), Aleksandra Sienkiewicz ((Karczmarka), Ryszard Korotko, Paweł Domański, Klaudiusz Girtler(Goście w Karczmie), Alicja Balewska, Teresa Korotko (opowiadający)

Organizacja festynu: Beata Prześniak (dyrektor SP Judziki), Algiment Rutkowski (sołtys Lenart), Teresa Korotko (sołtys Judzik), Dawid Bondarenko

AM

 

 
Zaproszenie na festyn rodzinny
środa, 29 maja 2019 19:55

Zapraszamy na Festyn rodzinny - w piątek, 31 maja 2019 r., godz. 17.00 - stadion w Lenartach


 
II Rodzinny Piknik z Książką
niedziela, 26 maja 2019 19:19

 

Kliknij by zobaczyć galerię

W sobotę, 25 maja 2019 r. odbył się II Rodzinny Piknik z Książką, który zorganizowała Miejsko–Powiatowa Biblioteka Publiczna w Olecku. Dla jego uczestników zorganizowano wiele atrakcji: konkursy literackie, głośne czytanie utworów, pokaz zumby. Tego dnia odbyło się także wręczenie nagród uczestnikom konkursu literackiego „Nowe przygody bohaterów utworów Kornela Makuszyńskiego”. I miejsce zajął Wojciech Korotko, a II Zuzanna Pęcak
z naszej szkoły.

Nauczyciel przygotowujący: Agnieszka Łaskowska

 

 
Poezja i Proza Jana Pawła II
poniedziałek, 20 maja 2019 17:52

 

Kliknij by zobaczyć galerię

W piątek, 17 maja 2019 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Wieliczkach odbył się XIV Powiatowy Konkurs Recytatorsko-Muzyczny Poezji i Prozy Jana Pawła II. Przed zmaganiami konkursowymi uczniowie obejrzeli prezentację dotyczącą życia i dorobku papieża Polaka, następnie zaprezentowali swoje recytacje i muzyczne interpretacje poezji i prozy Jana Pawła II, która stanowi ważny wymiar duchowego dziedzictwa Polaków. Tradycją konkursu stało się wspólne wykonanie „Barki” przez wszystkich zgromadzonych. Naszą szkołę reprezentował Miłosz Sienkiewicz, który recytował utwory; „Ewangelia” oraz „Pustynia judzka”. Uczeń otrzymał wyróżnienie.

Nauczyciel przygotowujący: Agnieszka Łaskowska

 

 

 
Scena Przedszkolaka
wtorek, 14 maja 2019 20:46

 

Kliknij by zobaczyć galerię

14.05.2019 r. dzieci z oddziału przedszkolnego i ZWP zaprezentowały się w XVIII Przeglądzie Twórczości Dziecięcej „Scena Przedszkolaka”. Chłopcy wykonali „Taniec Dżentelmenów” do muzyki filmowej Vabank, natomiast dziewczęta przedstawiły „Taniec Kwiatów” do utworu  „Flowers"- Habanot Nechama.

BKK

 

 
228. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
poniedziałek, 29 kwietnia 2019 19:34

 

Kliknij by zobaczyć galerię

29 kwietnia 2019 r. odbyła się uroczystość szkolna związana z 228. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie i pracownicy zgromadzili się przed budynkiem szkoły. Po odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała dyrektor szkoły, pani Beata Prześniak, która mówiła o roli i znaczeniu tego święta dla wszystkich Polaków. Z kolei uczniowie przedstawili krótki rys historyczny. Następnie wszyscy przeszli na boisko szkolne i ustawili się tak, żeby powstała flaga państwowa w barwach bieli i czerwieni (do tego posłużyły baloniki). W dalszej części uroczystości cała społeczność szkolna przemaszerowała po osiedlu w Lenartach, rozdając kolorowe baloniki i przeszła na stadion, gdzie odbył się Bieg Konstytucji z flagą (sztafeta). Po powrocie do szkoły uczniowie wysłuchali prelekcji pana Andrzeja Malinowskiego na temat konstytucji z 1791 i 1997 r.

Przygotowanie uroczystości: Agnieszka Łaskowska, Beata Roszkowska, Dorota Miszczak

1 maja – Święto Pracy

2 maja – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

3 maja – Święto Narodowe Trzeciego Maja

AM

 

 
Wiosenna przerwa świąteczna
poniedziałek, 15 kwietnia 2019 18:29

Wiosenna przerwa świąteczna trwa od 18 do 23.04.2019 r. Powrót uczniów do szkoły w środę, 24 kwietnia 2019 r.

 

 
Wielkanocne malowanie jajek
poniedziałek, 15 kwietnia 2019 18:01

 

Kliknij by zobaczyć galerię

15.04.2019 r. odbyło się wielkanocne malowanie jajek. Uczestnicy spotkania poznali różne techniki tworzenia pisanek, barwienia, dekorowania i zdobienia. Malowanie jajek to nieodłączna tradycja świąt wielkanocnych.

Organizacja spotkania: Marzenna Grodzicka, Małgorzata Korotko

AM

 

 
Egzamin ósmoklasisty 2019
poniedziałek, 15 kwietnia 2019 17:10

 

Uczniowie klasy VIII: Oliwia Kotowska, Małgorzata Pawłowska, Gabriela Korotko, Filip Korotko, Paweł Jasielun, Miłosz Sienkiewicz i Bartosz Piszczek piszący egzamin ósmoklasisty – od 15 do 17 kwietnia 2019 r.

AM

 

 
Wielkanocne wypieki
poniedziałek, 15 kwietnia 2019 16:47

 

Kliknij by zobaczyć galerię

15.04.2019 r. ZWP. W naszym „Kuchcikowie” eksperymentowaliśmy z przepisami na wielkanocne słodkości. Nasze mini babeczki i mazurki wyszły piękne i przepyszne. Od tej pory każdy przedszkolak pamięta jak nazywają się tradycyjne wielkanocne wypieki.

BKK

 

 
Egzamin gimnazjalny 2019
czwartek, 11 kwietnia 2019 18:40

 

Kliknij by zobaczyć galerię

 

 

Uczniowie klasy III G: Aleksandra Jankowska, Kacper Bernacki, Bartosz Wołyniec, Klaudiusz Girtler, Piotr Jędrzejewski, Aleksandra Pazdyga, Daria Górska, Aleksandra Sienkiewicz i Julia Domańska piszący egzamin gimnazjalny – od 10 do 12.04.2019 r.

AM

 
W Gwarku
środa, 10 kwietnia 2019 20:25

 

Kliknij by zobaczyć galerię

9.04.2019 r. w ramach realizacji programu Szkoła Wierna Dziedzictwu dzieci z przedszkola i klas I-III uczestniczyły w wycieczce do Ośrodka Aktywnego Wypoczynku „Gwarek” koło Giżycka. Podczas turnieju „Awantura o jaja” wykazały się dużą znajomością polskich zwyczajów i tradycji związanych ze świętami wielkanocnymi. Ponadto zajrzały do norki Wielkanocnego Zająca i osobiście spotkały się z nim w bajecznie kolorowej Mazurskiej Wiosce.

Wycieczkę zorganizowały nauczycielki przedszkola i klas I – III.

BKK

 

 
W pogoni za Wielkanocnym Zającem
wtorek, 09 kwietnia 2019 19:45

 

Kliknij by zobaczyć galerię

W dniu 9 kwietnia 2019 r dzieci biorące udział w projekcie "Przedszkolak otwarty na świat" udały się na wycieczkę do Ośrodka Aktywnego Wypoczynku "Gwarek" w Pięknej Górze koło Giżycka. Poznały wielkanocne tradycje w zupełnie innej odsłonie. Zajrzały do norki, w której mieszka Wielkanocny Zając i osobiście spotkały się z nim w bajecznie kolorowej Mazurskiej Wiosce. Pomogły zbudować kurnik dla "kurczaka" oraz uczestniczyły w turnieju „Awantura o jajka”. Wszystkim działaniom towarzyszyło wiele radości i zabawy, zarówno ze strony dzieci jak też i obecnych rodziców.

BKK

 

 
Przygoda Wielkanocnego Zająca
poniedziałek, 08 kwietnia 2019 18:13

 

Kliknij by zobaczyć galerię

8.04.2019 r. dzieci, biorące udział w projekcie „Przedszkolak otwarty na świat” poznały bajkę o Zającu Wielkanocnym i jego zagubionym koszyczku pełnym łakoci. Wykazały się też umiejętnością wskazywania pozytywnych i negatywnych cech bohaterów literackich. W ramach zajęć kształtujących kreatywność wykonały zajączka jako formę przestrzenną.

BKK

 

 
Wiosna, cieplejszy wieje wiatr …
poniedziałek, 08 kwietnia 2019 17:53

 

Kliknij by zobaczyć galerię

Uczniowie ze świetlicy dla dojeżdżających również powitali wiosnę, wykonując plakat i kwiaty z kolorowego papieru. Rozmawiali o zmianach zachodzących w przyrodzie wiosną.

AMW

 

 

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 33