Mikołajki i ubieranie choinki w Olecku
niedziela, 09 grudnia 2018 17:17

Kliknij by zobaczyć galerię

Mimo niesprzyjającej pogody, atmosfera na placu miejskim w Olecku, w niedzielę, 9 grudnia 2018 r. była przyjemna i świąteczna. Aurę tworzyły dekoracje, muzyka i przesympatyczny Mikołaj, który ponownie obdarowywał dzieci cukierkami i pluszakami. Dzieci ochoczo pozowały z nim do zdjęć. Na scenie można było wykazać się umiejętnościami wokalnymi. Zuzanna Pęcak pięknie zaśpiewała kolędę. Kulminacyjnym punktem mikołajkowych obchodów było wspólne ubieranie choinki. Nasi wolontariusze zawiesili na niej własnoręcznie wykonane ozdoby. Zwieńczeniem mile spędzonego czasu na placu był pobyt w pizzerii.

Opiekunowie i organizatorzy wyjazdu: Małgorzata Skrocka, Agnieszka Łaskowska

MS

 

 
Eksperymenty i doświadczenia
piątek, 07 grudnia 2018 18:42

Kliknij by zobaczyć galerię

7 grudnia 2018 r. uczniowie klasy I podczas zajęć świetlicowych wykonywali doświadczenia z wodą i mydłem. Różnobarwne bańki tworzyły się na stole i w powietrzu. Proste eksperymenty są świetną propozycją zajęć na długie zimowe wieczory. Zabawy te można prowadzić w domu, wykorzystując ogólnodostępne materiały. Polecam.

MS

 

 
Mikołajki 2018
piątek, 07 grudnia 2018 18:12

 

Kliknij by zobaczyć galerię

Corocznie, 6 grudnia do naszych uczniów przychodzi św. Mikołaj. Przynosi prezenty, upominki, radość i uśmiech. Tak było i tym razem.

*Mikołajki – tradycyjna, polska nazwa święta ku czci świętego Mikołaja, biskupa Miry.

AM

 

 
Mikołajki w klasie III
czwartek, 06 grudnia 2018 22:30

Kliknij by zobaczyć galerię

6.12.2018 r. Rozemocjonowani uczniowie klasy III od rana czekali na przybycie św. Mikołaja. Podczas wyczekiwania na tego szczególnego gościa, dzieci wykonały świąteczne laurki. Były też odwieczne dylematy: „Czy Mikołaj istnieje?”. Zdania jak zwykle były podzielone. W końcu się zjawił z workiem prezentów i zaprosił dzieci do odśpiewania kolędy. W nagrodę wręczył wymarzone podarunki, a wychowawczynię obdarował garścią cukierków. Żegnając się, zapakował do worka dziecięce laurki. Jednak Mikołaj istnieje.

Organizacja spotkania: rodzice wraz z wychowawczynią Małgorzatą Skrocką

MS

 

 
Mikołajki w klasie I
czwartek, 06 grudnia 2018 21:04

 

Kliknij by zobaczyć galerię

Dzisiaj, 6 grudnia 2018 r. panował u nas szczególny klimat, gdyż zgodnie z tradycją gościliśmy św. Mikołaja. Dotarł on do szkoły z workiem słodkości, co uczniowie przyjęli bardzo entuzjastycznie. Zachwyceni uczniowie klasy I zaprosili Mikołaja do wspólnego zdjęcia.

Organizacja spotkania: Urszula Grzybowska, rodzice

UG

 

 
Mój dzień - edukacja globalna
czwartek, 06 grudnia 2018 20:53

Kliknij by zobaczyć galerię

6 grudnia 2018 r. w klasie VII odbyły się zajęcia z edukacji globalnej – „Mój dzień”. Była to realizacja Celu 11.: Zrównoważone miasta i społeczności w postaci gry planszowej. Gra przedstawia przeciętny dzień z życia dziecka. Jej celem jest uświadomienie globalnych współzależności, które dotyczą nas wszystkich, a z których często nie zdajemy sobie sprawy. Uczniowie zostali zapoznani z mechanizmami globalnych współzależności, zdobyli i usystematyzowali wiedzę. Gra skłoniła ich do refleksji dotyczących tego, jak globalne współzależności wpływają na życie każdego z nas i jak naszymi codziennymi indywidualnymi decyzjami wpływamy na środowisko i losy innych ludzi. Poruszone zostały zagadnienia: życie w mieście, zakupy, odpady, imigranci-uchodźcy, oszczędzanie wody i energii. Grę prowadził Andrzej Malinowski.

AM

 
Globalne ocieplenie klimatu
środa, 05 grudnia 2018 19:57

 

Kliknij by zobaczyć galerię

5.12.2018 r. w przeddzień Mikołajek dzieci z zerówki i ZWP starały się rozwiązać problem globalnego ocieplenia klimatu – realizacja 13. Celu Zrównoważonego Rozwoju: Działania w dziedzinie klimatu. Zastanawiały się nad jego wpływem na zwierzęta żyjące na dalekiej północy i dalekim południu, w krainie wiecznych lodów. Wniosek naszych przedszkolaków: Po znacznym ociepleniu klimatu na Antarktydzie zwierzęta wyginą, tak jak przed milionami lat dinozaury. Czy mają rację? Dzieci wykonały też makietę: Zwierzęta i ludzie dalekiej północy i południa.

Prowadząca zajęcia: Beata Kamińska-Kołodzińska

BKK

 

 
Ozdoby choinkowe
środa, 05 grudnia 2018 19:41

 

Kliknij by zobaczyć galerię

5.12.2018 r. Uczniowie naszej szkoły włączyli się Mikołajkową akcję organizowaną przez TPD w Olecku. Młodsze klasy przygotowały Mikołaja techniką collage, natomiast starsi brokatowe aniołki. Ozdoby zostaną zawieszone na ogromnej choince usytuowanej na Placu Pawlaka w Olecku. Zapraszamy chętne osoby do wspólnego ozdabiania choinki w Olecku w dniu 9 grudnia o godzinie 13.00.

MS

 

 
Razem na święta
wtorek, 04 grudnia 2018 21:15

Nasza szkoła włącza się w  przedświąteczną akcję związaną z zaangażowaniem w pomoc innym pod hasłem „Razem na święta”. Patronat nad tą ogólnopolską akcją objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Szkoły, które zaangażowały się w przedświąteczny wolontariat otrzymały specjalne logo. Liczymy na wsparcie ze strony uczniów, rodziców i nauczycieli oraz pracowników naszej szkoły.

SKW w Judzikach

 

 
ZBIÓRKA DARÓW DLA POLSKICH DZIECI Z OBWODU WILEŃSKIEGO
poniedziałek, 03 grudnia 2018 21:21

W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia Szkolne Koło Wolontariatu we współpracy z OSP w Lenartach zwraca się z prośbą do ludzi o dobrych i otwartych sercach o pomoc rzeczową dla dzieci przebywających w Ośrodku Interwencji Kryzysowej Matki i Dziecka w Kowalczukach na Litwie. Mile widziane będą słodycze, środki czystości, ubrania i zabawki dla dzieci (mogą być używane, ale w dobrym stanie). Dary prosimy przekazywać do szkoły w terminie do 18 grudnia 2018 r. Za okazaną pomoc z góry serdecznie dziękujemy.

SKW w Judzikach

 

 
Dyskoteka andrzejkowa
piątek, 30 listopada 2018 18:29

 

Kliknij by zobaczyć galerię

W dniu 29 listopada 2018 r. uczniowie klas IV-VIII i III gimnazjum brali udział w dyskotece andrzejkowej. Wszyscy podczas zabawy mieli okazję skorzystać z komnaty czarownicy i dowiedzieć się, kto zostanie czyim mężem lub żoną w przyszłości, gdzie będzie mieszkać, jaki zawód będzie wykonywać i skosztować ciasteczka z wróżbą. W trakcie zabawy był także poczęstunek – gofry z dżemem, bitą śmietaną i owocami. Zabawę andrzejkową zorganizowali wszyscy wychowawcy klas IV-VIII i III gimnazjum.

KLB

 

 
Loteria fantowa
czwartek, 29 listopada 2018 21:01

 

29 listopada 2018 r. uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas oraz Łącznicy Biblioteczni przygotowali i zorganizowali loterię fantową. Dochód z loterii zostanie przeznaczony na zakup nowości wydawniczych oraz wsparcie Ośrodka Pomocy Kryzysowej i Dziecka w Kowalczukach na Litwie.

Opiekun: Marzanna Sienkiewicz

MS

 
Jesień w poezji
czwartek, 29 listopada 2018 20:04

 

Kliknij by zobaczyć galerię

 

Czas na jesieni słodki zastój,

Na roztargnienia i odloty,

Na błogi, twórczy, senny nastrój

I niespełnione wciąż tęsknoty.

M. Skrocka

W poetyckim, jesiennym nastroju po raz szósty witaliśmy uczestników Regionalnego Konkursu Recytatorskiego „Jesień w poezji”. Zaszczycili nas swoją obecnością uczniowie z Olecka, Sokółek, Gąsek, Filipowa, Babek Oleckich i Judzik. Było kameralnie i nastrojowo. Dzieci miały za zadanie cieszyć się poezją i uwrażliwiać na jej piękno. Popisy recytatorskie oceniała komisja w składzie: Jakub Dziubiński - przewodniczący, Krystyna Karczewska i Marek Kowalewski. Brała ona pod uwagę dobór repertuaru, dykcję, interpretację słowną i sceniczną tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny.

Po naradzie wyłoniono zwycięzcę konkursu. Został nim Rafał Smokowski ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Olecku. Drugie miejsce przypadło uczennicy z Filipowa - Kornelii Annie Benczyk, a trzecie Kamilowi Smokowskiemu ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Olecku. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali obdarowani prezentami i podjęci słodkim poczęstunkiem. Staraliśmy się, by atmosfera konkursowa nie przyćmiła radości z bawienia się poezją i chęci poszukiwania jej piękna.

Organizacja konkursu: Marzanna Sienkiewicz, Agnieszka Łaskowska i Małgorzata Skrocka

M.S.

 

 
Pewny start w niepewną przyszłość
poniedziałek, 26 listopada 2018 18:41

 

Kliknij by zobaczyć galerię

W poniedziałek, 26.11.2018 r. uczniowie klasy VIII i III gimnazjum wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez pracowników Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Olecku pn. „Pewny start w niepewną przyszłość. Zajęcia aktywizujące do wyboru zawodu”. Uczniowie zapoznali się z możliwościami wyboru drogi zawodowej po ukończeniu różnych typów szkół. Dowiedzieli się również, na jakie czynniki należy zwrócić uwagę przy wyborze szkoły i zawodu.

 

 
Tydzień Edukacji Globalnej - Owoce Południa na stołach Północy
sobota, 24 listopada 2018 18:23

 

Kliknij by zobaczyć galerię

23 listopada 2018 r. w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej uczniowie klas I- III SP zwrócili uwagę na znaczenie owoców tropikalnych w życiu mieszkańców państw Północy. Dzięki owocom południowym mamy możliwość wzbogacenia smaków owocowych, możemy też urozmaicić naszą dietę w oparciu o egzotykę. Po obejrzeniu prezentacji multimedialnej na temat owoców tropikalnych, uczniowie wykonali sałatkę owocową z kiwi, ananasów, brzoskwiń, bananów, pomarańczy i mandarynek. Podczas wspólnej degustacji omówiono znaczenie owoców i warzyw w życiu człowieka, realizując przy tym zagadnienia dotyczące Celu 3. Zrównoważonego Rozwoju: Dobre zdrowie i jakość życia.

Organizacja: Beata Roszkowska, Urszula Grzybowska, Małgorzata Skrocka.

MS

 

 

 
Tydzień Edukacji Globalnej – Czysta energia
sobota, 24 listopada 2018 17:26

Kliknij by zobaczyć galerię

23.11.2018 r. Dzieci z przedszkola, na przykładzie turbiny wiatrowej dowiedziały się o alternatywnych źródłach pozyskiwania energii elektrycznej i konieczności jej oszczędzania. Wspólnie wykonały makietę farmy wiatrowej.

Prowadząca: Beata Kamińska-Kołodzińska

AM

 

 
Powiatowy Konkurs Recytatorski
czwartek, 22 listopada 2018 22:55

W  Powiatowym Konkursie Recytatorskim pod nazwą  „Co piszczy w trawie i inne wiersze Joanny Kulmowej” brali udział następujący uczniowie naszej szkoły: Zuzanna Kukowska, Zuzanna Osiecka, Ewa Dąbrowska, Patrycja Zagacka i Zuzanna Pęcak. Przesłuchania około stu uczniów szkół podstawowych z powiatu oleckiego odbywały się przez dwa dni - 21 i 22 listopada 2018 r. i była to rekordowa ilość uczestników tego konkursu, który corocznie organizuje Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Olecku oraz Powiatowe Centrum Wspierania Edukacji – Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Olecku. W Finale Powiatowego Konkursu Recytatorskiego naszą szkołę będzie reprezentować Zuzanna Pęcak z klasy V. Gratulujemy.

MS

 
Podsumowanie Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości
czwartek, 22 listopada 2018 22:27

Kliknij by zobaczyć galerię

20.11.2018 r. nastąpiło w naszej szkole podsumowanie „Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości”. Każda klasa przedstawiła na forum szkoły swoje opracowanie budżetu domowego. Młodsze klasy miały do dyspozycji „kieszonkowe”, zaplanowanie wyjazdu na wycieczkę, natomiast klasy IV-VIII oraz III G zajęły się budżetem domowym. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością w realizacji swojego zadania. Podsumowaniem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości był test wiedzy przeprowadzony dla dwóch grup: kl. IV-V – I miejsce zajął Wojciech Korotko, II miejsce Zuzanna Pęcak; kl.VI-VIII i III G - I miejsce zajął Grzegorz Augustynowicz, II miejsce – Daria Górska i Aleksandra Pazdyga, III miejsce Magdalena Borkowska.

Dziękujemy za zaangażowanie i udział.

Organizacja ŚTP: Dorota Miszczak i Marietta Protasiewicz

MP

 
Tydzień Edukacji Globalnej - Prognoza dla świata do 2050 r.
czwartek, 22 listopada 2018 19:38

Kliknij by zobaczyć galerię

22.11.2018 r. uczniowie kl. VIII i III G wzięli udział w warsztatach na temat Prognozy dla świata do 2050 r. Poruszane były zagadnienia dotyczące wzrostu liczby ludności i jego wpływu na klimat oraz środowisko. Uczniowie obejrzeli także film pt. ”Energia przyszłości – Ekomiasta”.

Prowadzący: Andrzej Malinowski

AM

 
Tydzień Edukacji Globalnej - Wychowanie fizyczne w języku koreańskim
czwartek, 22 listopada 2018 19:22

 

Kliknij by zobaczyć galerię

22.11.2018 r. Dzisiejsze zajęcia wychowania fizycznego we wszystkich klasach odbywały się w języku koreańskim. Uczniowie próbowali swoich sił w Taekwondo, narodowym sporcie Korei (tradycyjna sztuka walki) – Zajęcia "Taekwondo dla początkujących".

Prowadzący: Dorota Miszczak

AM

 

 
Tydzień Edukacji Globalnej - Świat w obliczu wyzwań
czwartek, 22 listopada 2018 19:04

Kliknij by zobaczyć galerię

W czwartek, 22 listopada 2018 r. uczennice ze Szkolnego Koła Wolontariatu przygotowały krótkie wystąpienie dotyczące wolontariatu w kontekście edukacji globalnej. Najpierw uczniowie klasy V, VII, VIII oraz III gimnazjum obejrzeli film pt. „Cele zrównoważonego rozwoju” oraz prezentację dotyczącą globalnych problemów i wyzwań. Dowiedzieli się również o misji Polskiej Akcji Humanitarnej na świecie. Następnie uczennice przedstawiły ideę wolontariatu, który stanowi filar walki z problemami współczesnego świata, pozwala „działać lokalnie i myśleć globalnie”. Na zakończenie uczniowie obejrzeli film pt. „Wszystko co dajesz, wraca”.

Opiekę nad przedsięwzięciem sprawowały: Małgorzata Skrocka i Agnieszka Łaskowska.

 

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 32