Przedszkolne grillowanie
czwartek, 13 czerwca 2019 17:39

 

Kliknij by zobaczyć galerię

13.06.2019 r. dzieci i rodzice spotkali się na wspólnym grillowaniu i podsumowaniu działań w ramach realizacji projektu „Przedszkolak otwarty na świat" w roku szkolnym 2018/2019 (zajęcia nadal trwają). Mimo „żaru lejącego się z nieba” frekwencja i humor dopisały.

BKK

 

 
Zabytki ...
czwartek, 13 czerwca 2019 15:03

 

Kliknij by zobaczyć galerię

12.06.2019 r. W ramach realizacji projektu „Szkoła Wierna Dziedzictwu” uczeń klasy V, Wojciech Korotko opowiedział uczniom ze Szkoły Podstawowej w Babkach Oleckich o najciekawszych zabytkach w jego okolicy i pokazał prezentację multimedialną. Przedstawił w niej historię oraz opis architektoniczny trzech obiektów: pałacu w Białej Oleckiej, dworku w Lenartach i kościoła ewangelickiego w Mieruniszkach.

Dziękujemy uczniom i nauczycielom ze szkoły w Babkach Oleckich za poświęcony nam czas.

 

 
„Oddychaj na Mazurach”
środa, 12 czerwca 2019 20:11

Kliknij by zobaczyć galerię

Od 10 do 17 czerwca 2019 r. uczniowie naszej szkoły z klas III G, VIII, VII i V uczestniczyli w zajęciach dotyczących jakości powietrza prowadzonych w ramach projektu „Oddychajmy na Mazurach”. Uczniowie poznali skład powietrza i czynniki, które go zanieczyszczają. Zapoznali się ze skutkami zanieczyszczenia powietrza i sposobami jego poprawy. Nauczyli się również, jak odczytywać informacje z rozmieszczonych w naszej okolicy ( Olecko, Kowale Oleckie, Sokółki) i całej Polsce czujników. Wykonali plakaty propagujące dbanie o czyste powietrze.

Zajęcia prowadziła Małgorzata Korotko w ramach współpracy z fundacją „Mazury Garbate Pro Bono Humanis” z siedzibą w Cichym. Projekt koncentruje się na stanie czystości powietrza jako głównego czynnika zmian klimatycznych. Kluczowymi elementami projektu są działania informacyjne. Mają one na celu po pierwsze, zaznajomienie z problematyką globalnych zmian klimatu, po drugie wskazanie na skutki globalnego ocieplenia widoczne na naszym terenie. Celem działań jest wyrobienie przeświadczenia, że każdy mieszkaniec regionu może przyczyniać się bądź to do polepszania stanu środowiska naturalnego, bądź do jego pogarszania.

Informacje dotyczące stanu powietrza z czujników umieszczonych w Olecku, Kowalach Oleckich i Sokółkach można odczytać, korzystając ze strony: oddychajnamazurach.pl

Zachęcamy do monitorowania stanu powietrza w naszym powiecie.

MK

 

 
Powiatowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych 2019
środa, 12 czerwca 2019 17:22

 

Kliknij by zobaczyć galerię

12 czerwca 2019 r. na stadionie w Lenartach odbyły się Powiatowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Zawody rozegrano tylko w jednej konkurencji – bieg sztafetowy z przeszkodami (nie odbyła się konkurencja rozwinięcie bojowe). W zawodach wystartowały dwie drużyny dziewcząt i cztery drużyny chłopców. W kategorii dziewczyn wygrała ponownie drużyna z Kowali Oleckich, natomiast w kategorii chłopców po raz kolejny (siódmy) mistrzostwo powiatu przypadło drużynie z Lenart z wynikiem 102 pkt. Skład drużyny: Konopko Kinga, Sienkiewicz Aleksandra, Sienkiewicz Miłosz, Kalicki Bartosz, Jasielun Paweł, Girtler Jakub, Ciszewski Dawid, Szypulski Filip, Pietraszewski Amadeusz i Protasiewicz Kacper.

Przygotowanie drużyny: Ferdynand Grodzicki

FG

 

 
Konkurs ekologiczny
środa, 12 czerwca 2019 16:51

 

Kliknij by zobaczyć galerię

5.06.2019 r. uczniowie naszej szkoły: Gabriel Pol, Wojciech Korotko i Izabela Rybczyńska wzięli udział w XV Międzyszkolnym Konkursie Ekologicznym, który odbył się w Urzędzie Gminy w Ełku. Rywalizowały ze sobą trzyosobowe drużyny składające się z uczniów klasy IV, V i VI z dziewięciu szkół. W pierwszej części uczniowie rozwiązywali test z ekologii, natomiast w części praktycznej m.in. rozpoznawali przyprawy, odczytywali temperaturę, uzupełniali schemat fotosyntezy, a także wykonywali pracę plastyczną. Na zakończenie uczniowie zwiedzili i zapoznali się z pracą w Urzędzie Gminy. Rywalizację można obejrzeć na stronie:

https://www.youtube.com/watch?v=vnD2Qkgl3GY

Przygotowanie uczniów do konkursu i opieka podczas wyjazdu: Małgorzata Korotko

MK

 

 
W Ełckim Centrum Kultury
wtorek, 11 czerwca 2019 15:55

Kliknij by zobaczyć galerię

11.06.2019 r. dzieci z ZWP, oddziału przedszkolnego i klas I-III obejrzały bajecznie kolorowe przedstawienie muzyczne pt. „Co w trawie piszczy”. Przy okazji poznały życie owadów i znaczenie przyjaźni w życiu każdej istoty. Przedstawienie odbyło się w Ełku.

BKK

 

 
Zabytki w mojej okolicy
wtorek, 11 czerwca 2019 15:30

 

Kliknij by zobaczyć galerię

10.06.2019 r. W ramach realizacji projektu „Szkoła Wierna Dziedzictwu” uczennice klasy III gimnazjum: Aleksandra Jankowska i Aleksandra Sienkiewicz przygotowały prezentację multimedialną pt. „Zabytki w mojej okolicy”. Przedstawiły w niej historię oraz opis architektoniczny trzech obiektów: pałacu w Białej Oleckiej, dworku w Lenartach i kościoła ewangelickiego w Mieruniszkach. Opisały rolę powyższych budowli w przeszłości oraz cechy architektoniczne obiektów charakterystycznych dla peryferyjnych terenów pogranicza polsko–litewsko–pruskiego.

 

 
Raz na ludowo
poniedziałek, 10 czerwca 2019 19:43

 

Kliknij by zobaczyć galerię

7 czerwca 2019 r. dzieci z ZWP i oddziału przedszkolnego wzięły udział w festynie "Raz na ludowo" organizowanym przez Przedszkole Niepubliczne „SMYK” w Olecku. Głównym punktem festynu były występy dzieci, które zaprezentowały tańce i pieśni ludowe.

EW

 

 
II Powiatowy Konkurs Ładnego Pisania
sobota, 08 czerwca 2019 20:06

 

Kliknij by zobaczyć galerię

W sobotę, 8 czerwca 2019 r. podczas festynu z okazji Dni Rodziny w Szkole Podstawowej nr 4 w Olecku odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród uczestnikom II Powiatowego Konkursu Ładnego Pisania. Tegoroczna edycja konkursu nosi tytuł „Śpiew z pożogi”, poświęcona jest utworom o tematyce wojennej w związku ze zbliżającą się 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej. Konkurs ten został także wpisany przez Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku do kalendarza ogólnopolskich obchodów tego wydarzenia. W kategorii uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych i klas III gimnazjum I miejsce zajęła uczennica naszej szkoły – Gabriela Korotko. Nagrodzone prace można będzie oglądać na wystawie w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Olecku.

Nauczyciel przygotowujący: Agnieszka Łaskowska

 

 
"Pozytywnie zakręceni"
środa, 05 czerwca 2019 18:37

 

Kliknij by zobaczyć galerię

W środę, 5 czerwca 2019 r. członkowie klubu „Pozytywnie zakręconych” wybrali się na wycieczkę do Olecka. Zwiedzili zabytki i poznali historię ciekawych miejsc w swojej malej ojczyźnie. Byli przy wieży ciśnień, na dworcu kolejowym, przy starym młynie, Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego, obejrzeli amfiteatr. Zwieńczeniem wycieczki była pizza i lody.

Uczniowie biorący udział w wyjeździe: Aleksandra Jankowska, Aleksandra Sienkiewicz, Miłosz Sienkiewicz, Zuzanna Stypułkowska, Zuzanna Pęcak, Alicja Rydzewska, Gabriela Domysławska, Magdalena Borkowska, Konrad Nartowicz.

Organizacja wyjazdu: Marzanna Sienkiewicz i Agnieszka Łaskowska

 

 
Sukcesy naszych uczniów w konkursach
środa, 05 czerwca 2019 18:24

 

Kliknij by zobaczyć galerię

„Wiersze ocalają to, co podeptane …”

Ksiądz Jan Twardowski jest zaliczony do grona najwybitniejszych współczesnych poetów. Twórczość duchownego urzeka czytelników swoją prostotą, szczerością, ale także głęboką refleksją na temat zmagań człowieka z codziennością. Jego przekaz poetycki dotyczy spraw teologicznych i przemawia do każdego czytelnika, stąd utwory „Jana od biedronki” cieszą się wielką popularnością wśród dzieci i młodzieży. W IX Powiatowym Konkursie Recytatorsko–Muzycznym Poezji Jana Twardowskiego wzięły udział uczennice naszej szkoły, które recytowały i śpiewały wiersze duchownego. Julia Domańska zajęła I miejsce, a Zuzanna Pęcak II miejsce w kategorii poezja śpiewana. W zmaganiach recytatorskich Aleksandra Jankowska zajęła II miejsce, zaś Alicja Rydzewska otrzymała wyróżnienie.

Więcej…
 
Dzielenie się dobrymi praktykami pedagogicznymi
wtorek, 04 czerwca 2019 19:41

 

4 czerwca 2019 r. nauczycielki naszej szkoły: Agnieszka Łaskowska i Małgorzata Skrocka w ramach dzielenia się dobrymi praktykami pedagogicznymi przedstawiły na forum Rady Pedagogicznej w Babkach Oleckich referat i prezentację multimedialną nt.: „Wpływ teatrzyku uczniowsko- rodzicielskiego na życie szkoły i społeczności lokalnej".

Dziękujemy Panu Dyrektorowi Mirosławowi Matusiakowi za umożliwienie zaprezentowania teatralnych dokonań naszej szkoły.

AM

 

 
Olecko w legendach
wtorek, 04 czerwca 2019 18:46

Kliknij by zobaczyć galerię

W ramach realizacji projektu „Szkoła wierna dziedzictwu” uczniowie klasy I i II wzięli udział w zajęciach bibliotecznych na temat „Olecko w legendach”. Poznali legendy związane z ich małą ojczyzną oraz dorobek literackich regionalnych twórców. Zajęcia odbyły się 4 czerwca 2019 r. w Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej w Olecku.

Organizacja wyjazdu: Urszula Grzybowska, Beata Roszkowska

AM

 

 
Festyn rodzinny w Lenartach
piątek, 31 maja 2019 19:48

 

Kliknij by zobaczyć galerię

W piątek, 31 maja 2019 r. na stadionie w Lenartach odbył się festyn rodzinny w ramach obchodów XXI Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny pod hasłem: Małżeństwo – Dobre relacje – Silna rodzina. „Mama i tata to najpiękniejsze słowa świata. I odwrotnie – dziecko jest dla rodziców największym skarbem. Spotykamy się dzisiaj, aby wspólnie świętować i spędzić kilka niezapomnianych chwil. Dla dzieci to okazja, aby podziękować rodzicom za dobroć, cierpliwość i serce, które tak wiele potrafi wybaczyć …” – takimi słowami rozpoczęło się spotkanie integracyjne łączące mieszkańców okolicznych miejscowości i gości. Swoją obecnością zaszczycili pan Karol Sobczak, burmistrz Olecka i pani Sylwia Wieloch, zastępca burmistrza. W programie festynu odbyła się część artystyczna, na którą złożyły się występy uczniów Szkoły Podstawowej w Judzikach – piosenki, „Taniec dżentelmenów”, „Taniec mgieł” oraz inscenizacja „Pani Twardowska” w wykonaniu uczniów i rodziców (reżyseria Małgorzata Skrocka i Agnieszka Łaskowska). Odbył się także pokaz sztuk walki Taekwondo, pokaz dotyczący udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, konkurencje sportowe i rodzinne z nagrodami, degustacja potraw. Nie zabrakło zabawy przy muzyce i zjeżdżalni dla dzieci.

Festyn rodzinny w Lenartach obfitował w wiele atrakcji. Pogoda i humory dopisały. Spotkanie minęło w przyjemnej atmosferze.


Prowadzący festyn: Alicja Rydzewska, Wojciech Korotko

Występujący w inscenizacji „Pani Twardowska”: Miłosz Sienkiewicz (Pan Twardowski), Wioletta Dąbrowska (Pani Twardowska), Edyta Domańska (Diabeł), Aleksandra Sienkiewicz ((Karczmarka), Ryszard Korotko, Paweł Domański, Klaudiusz Girtler(Goście w Karczmie), Alicja Balewska, Teresa Korotko (opowiadający)

Organizacja festynu: Beata Prześniak (dyrektor SP Judziki), Algiment Rutkowski (sołtys Lenart), Teresa Korotko (sołtys Judzik), Dawid Bondarenko

AM

 

 
Zaproszenie na festyn rodzinny
środa, 29 maja 2019 19:55

Zapraszamy na Festyn rodzinny - w piątek, 31 maja 2019 r., godz. 17.00 - stadion w Lenartach


 
II Rodzinny Piknik z Książką
niedziela, 26 maja 2019 19:19

 

Kliknij by zobaczyć galerię

W sobotę, 25 maja 2019 r. odbył się II Rodzinny Piknik z Książką, który zorganizowała Miejsko–Powiatowa Biblioteka Publiczna w Olecku. Dla jego uczestników zorganizowano wiele atrakcji: konkursy literackie, głośne czytanie utworów, pokaz zumby. Tego dnia odbyło się także wręczenie nagród uczestnikom konkursu literackiego „Nowe przygody bohaterów utworów Kornela Makuszyńskiego”. I miejsce zajął Wojciech Korotko, a II Zuzanna Pęcak
z naszej szkoły.

Nauczyciel przygotowujący: Agnieszka Łaskowska

 

 
Poezja i Proza Jana Pawła II
poniedziałek, 20 maja 2019 17:52

 

Kliknij by zobaczyć galerię

W piątek, 17 maja 2019 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Wieliczkach odbył się XIV Powiatowy Konkurs Recytatorsko-Muzyczny Poezji i Prozy Jana Pawła II. Przed zmaganiami konkursowymi uczniowie obejrzeli prezentację dotyczącą życia i dorobku papieża Polaka, następnie zaprezentowali swoje recytacje i muzyczne interpretacje poezji i prozy Jana Pawła II, która stanowi ważny wymiar duchowego dziedzictwa Polaków. Tradycją konkursu stało się wspólne wykonanie „Barki” przez wszystkich zgromadzonych. Naszą szkołę reprezentował Miłosz Sienkiewicz, który recytował utwory; „Ewangelia” oraz „Pustynia judzka”. Uczeń otrzymał wyróżnienie.

Nauczyciel przygotowujący: Agnieszka Łaskowska

 

 

 
Scena Przedszkolaka
wtorek, 14 maja 2019 20:46

 

Kliknij by zobaczyć galerię

14.05.2019 r. dzieci z oddziału przedszkolnego i ZWP zaprezentowały się w XVIII Przeglądzie Twórczości Dziecięcej „Scena Przedszkolaka”. Chłopcy wykonali „Taniec Dżentelmenów” do muzyki filmowej Vabank, natomiast dziewczęta przedstawiły „Taniec Kwiatów” do utworu  „Flowers"- Habanot Nechama.

BKK

 

 
228. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
poniedziałek, 29 kwietnia 2019 19:34

 

Kliknij by zobaczyć galerię

29 kwietnia 2019 r. odbyła się uroczystość szkolna związana z 228. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie i pracownicy zgromadzili się przed budynkiem szkoły. Po odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała dyrektor szkoły, pani Beata Prześniak, która mówiła o roli i znaczeniu tego święta dla wszystkich Polaków. Z kolei uczniowie przedstawili krótki rys historyczny. Następnie wszyscy przeszli na boisko szkolne i ustawili się tak, żeby powstała flaga państwowa w barwach bieli i czerwieni (do tego posłużyły baloniki). W dalszej części uroczystości cała społeczność szkolna przemaszerowała po osiedlu w Lenartach, rozdając kolorowe baloniki i przeszła na stadion, gdzie odbył się Bieg Konstytucji z flagą (sztafeta). Po powrocie do szkoły uczniowie wysłuchali prelekcji pana Andrzeja Malinowskiego na temat konstytucji z 1791 i 1997 r.

Przygotowanie uroczystości: Agnieszka Łaskowska, Beata Roszkowska, Dorota Miszczak

1 maja – Święto Pracy

2 maja – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

3 maja – Święto Narodowe Trzeciego Maja

AM

 

 
Wiosenna przerwa świąteczna
poniedziałek, 15 kwietnia 2019 18:29

Wiosenna przerwa świąteczna trwa od 18 do 23.04.2019 r. Powrót uczniów do szkoły w środę, 24 kwietnia 2019 r.

 

 
Wielkanocne malowanie jajek
poniedziałek, 15 kwietnia 2019 18:01

 

Kliknij by zobaczyć galerię

15.04.2019 r. odbyło się wielkanocne malowanie jajek. Uczestnicy spotkania poznali różne techniki tworzenia pisanek, barwienia, dekorowania i zdobienia. Malowanie jajek to nieodłączna tradycja świąt wielkanocnych.

Organizacja spotkania: Marzenna Grodzicka, Małgorzata Korotko

AM

 

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 35