„Dwie okupacje: 1939-1945”
środa, 16 października 2019 20:08

 

Kliknij by zobaczyć galerię

We wtorek, 15 października 2019 r. uczennice klasy VIII: Karolina Balewska i Magdalena Borkowska wraz z panią Agnieszką Łaskowską odwiedziły Olecką Izbę Historyczną. Celem wyjazdu było obejrzenie wystawy „Dwie okupacje: 1939-1945”. Ekspozycja składa się z oryginalnych, zabytkowych dokumentów związanych z okupacjami niemiecką i radziecką. Poprzedziła ją prelekcja autora – pana Jacka Rutkowskiego, historyka i konsultanta WMODN w Ełku, poświęcona tragicznym wydarzeniom II wojny światowej oraz losom ludzi z tamtego czasu.

 

 
Dzień Edukacji Narodowej
sobota, 12 października 2019 10:54

 

Kliknij by zobaczyć galerię

11 października 2019 r. odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie i rodzice złożyli nauczycielom oraz pracownikom szkoły serdeczne podziękowania i życzenia, natomiast p.o. dyrektora, pani Justyna Adamczyk wręczyła im nagrody za osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej oraz na rzecz szkoły.

Organizacja apelu: Marzenna Grodzicka, Małgorzata Korotko.

Pani Agnieszka Łaskowska otrzymała Nagrodę Burmistrza Olecka – wręczenie nagrody odbyło się w Regionalnym Ośrodku Kultury w Olecku.

*Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione w 1972 r. jako Dzień Nauczyciela. Od 1982 r. obchodzone jako Dzień Edukacji Narodowej. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 r.

AM

 

 
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
wtorek, 08 października 2019 16:47

 

Kliknij by zobaczyć galerię

4 października – to Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W związku z tym, 1.10.2019 r. chętni uczniowie brali udział w Mistrzostwach Szkoły w Tabliczce Mnożenia. W tym roku szkolnym padł kolejny rekord – zgłosiło się aż 18 uczestników. W zmaganiach o tytuł Mistrza Szkoły wzięli udział uczniowie klas V-VIII. Mistrz swoją pracę napisał w ciągu 5,5 minuty, popełniając trzy błędy, a został nim uczeń klasy VII - Jakub Luty. Tym samym został on zwolniony z zaliczania tabliczki w roku szkolnym 2019/2020 i otrzymał za to zaliczenie ocenę celującą. Wicemistrzem szkoły został Sebastian Wierżyński - popełnił również trzy błędy, ale pisał o minutę dłużej, trzecie miejsce zajęła Gabriela Domysławska z klasy VI. Wszystkim uczestnikom gratuluję wiedzy i szybkości w liczeniu i czekam od lat na mistrza, który napisze wszystko bezbłędnie.

Podsumowanie mistrzostw odbyło się na apelu szkolnym 8.10.2019 r.

Marzenna Grodzicka

 

 
„Znajdźmy wspólny język”
niedziela, 06 października 2019 09:12

 

Kliknij by zobaczyć galerię

W piątek, 4.10.2019 r. odbyła się V edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. Hasło tegorocznej imprezy brzmiało: „Znajdźmy wspólny język”. Celem tego przedsięwzięcia jest zachęta do korzystania z zasobów bibliotek – instytucji kultury dostępnych dla wszystkich. W spotkaniu w oleckiej bibliotece uczestniczyli uczniowie naszej szkoły: Zuzanna Pęcak, Alicja Rydzewska i Wojciech Korotko. Wzięli oni udział w ciekawych konkurencjach i grach edukacyjnych związanych z literaturą: odszyfrowywali słowa, czytali mapę, układali puzzle i zdania z rozsypanek, w niekonwencjonalny sposób korzystali z zasobów bibliotecznych. Po wykonaniu zadań uczestnicy akcji bawili się, tańcząc zumbę.

Organizacja wyjazdu: Agnieszka Łaskowska i Marzanna Sienkiewicz

 

 
Wybory uzupełniające do Rady Samorządu Uczniowskiego
sobota, 05 października 2019 10:06

 

Kliknij by zobaczyć galerię

4 października 2019 r. odbyły się wybory uzupełniające do Rady Samorządu Uczniowskiego. Uprawnionych do głosowania było 45 uczniów, wydano 39 kart do głosowania; karty wyjęte z urny: nieważnych – 5, ważnych – 34.

Najwięcej głosów zdobyli i dostali się do Rady SU: Karolina Balewska (kl. VIII), Wojciech Korotko (kl. VI) i Zuzanna Pęcak (kl. VI).

Opiekunem samorządu uczniowskiego jest Marzenna Grodzicka.

Skład komisji wyborczej: Marzenna Grodzicka, Magdalena Borkowska, Ferdynand Grodzicki, Izabela Rybczyńska, Marcel Kumkowski

AM

 

 
Dzieci z ZWP na Baśniowym Szlaku w Rutce-Tartak
czwartek, 03 października 2019 17:56

 

Kliknij by zobaczyć galerię

W czwartek, 3 października 2019 r. w ramach realizacji projektu „Przedszkolak otwarty na świat” dzieci z zespołu wychowania przedszkolnego wyjechały do Doliny Przygód nad Szeszupą w Rutce-Tartak. Był to już ich czwarty przystanek na Baśniowym Szlaku. Tym razem dzieci zawitały do tajemniczej krainy rzek i jezior. W przemierzaniu oryginalnej trasy, z torem przeszkód i ścieżką zdrowia pomocny był im krasnoludek Sikorek. To właśnie z nim dzieci wykonywały niełatwe zadania, poznały zwyczaje ptaków, dzika, łosia, bobra, zająca i stanęły oko w oko z mamutem zamieszkującym niegdyś te tereny. Na koniec poznały przejmującą legendę o duszy pokutującej w postaci wilka, którego przed wieloma laty można było spotkać nad Szeszupą.

Za przejście Doliną Przygód nad Szeszupą dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy.

*Szeszupa – rzeka w Polsce, na Litwie i w Rosji (lewy dopływ Niemna) o długości 298 km (na terenie Polski – 27 km)

MS

 

 
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania z Gangiem Słodziaków
poniedziałek, 30 września 2019 18:11

 

Kliknij by zobaczyć galerię

30.09.2019 r. Nasza biblioteka szkolna włączyła się w Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, tym razem z Gangiem Słodziaków. Jest to druga edycja, do której zaprasza nas sklep Biedronka. Otrzymaliśmy zestaw książek „Gang Słodziaków” oraz pluszaki znane z reklam telewizyjnych. Materiały te są inspiracją do codziennego głośnego czytania. Asystencji biblioteczni wraz z bibliotekarzem zorganizowali konkurs plastyczny dla klas I-IV na historie dotyczące GANGU SŁODZIAKÓW oraz/lub komiks o SŁODZIAKACH. Prace plastyczne, w których dzieci prezentowały swoją wyobraźnię, posłużyły do dekoracji klasy na dzisiejsze spotkanie. Dzisiejsze spotkanie rozpoczęliśmy od wysłuchania najnowszej piosenki o Słodziakach. Wspólnie zastanowiliśmy się dlaczego warto czytać. Powody zostały spisane i wyeksponowane w czytelni. Starsze dzieci wysłuchały jednej z opowieści zawartych w książce, natomiast najmłodsze po wysłuchaniu opowieści miały za zadanie pokolorowanie bohaterów.

Nauczyciele ocenili prace i wyłonili zwycięzców. W kategorii klas I-II pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Pęcak, drugie miejsce – Nadia Daniłowicz i trzecie – Joanna Woźnicka. W kategorii klas III-IV pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Osiecka, drugie – Kamil Kukowski i trzecie – Kacper Siedlecki.

Dzieci zostały zaproszone i pozytywnie zmotywowane do codziennego głośnego czytania.

MS

 

 
Święto Ziemniaka 2019
niedziela, 29 września 2019 16:59

 

Kliknij by zobaczyć galerię

W niedzielne popołudnie, 29 września 2019 r. na posesji szkolnej odbyło się Święto Ziemniaka, zorganizowane przez Sołectwo Judziki i naszą szkołę. Jak na takie święto przystało, na biesiadnym wiejskim stole pojawiła się babka ziemniaczana, która była królową potraw przygotowanych przez gospodynie z Judzik. Nie zabrakło też kartaczy i pieczonych ziemniaków. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się wielu ciekawych informacji o pochodzeniu tej rośliny i o ziemniaczanych rekordach. Do Polski ziemniaki przywędrowały za sprawą króla Jana III Sobieskiego, który przysłał worek ziemniaków królowej Marysieńce. Miało to miejsce podczas odsieczy wiedeńskiej w 1683 r. Organizatorzy zadbali o konkursy i konkurencje sprawnościowe związane z ziemniakami. W scence „Wielkie wykopki” w rolę „nietypowych” rolników wcielili się radny Ferdynand Grodzicki i mieszkanka Judzik, Monika Bomber, która wystąpiła również w Tańcu Arlekina i podbiła serca publiczności. Równie pięknie tańczył Mariusz Osiecki, zajmując drugie miejsce. Z kolei w Modzie wykopkowej zwyciężyła para z Lenart – Katarzyna Stypułkowska i Przemysław Jankowski. W tej konkurencji z dostępnych materiałów i części garderoby mężczyzna musiał stworzyć strój wykopkowy i ubrać w niego kobietę, tak by jednocześnie było poręcznie, wygodnie i modnie. W konkurencji wybierania ziemniaków z piasku zwyciężyły: Jadwiga Osiecka i Zuzanna Osiecka z Lenart. One też były najlepsze w rzucie ziemniakiem do celu. W biegu z ziemniakiem na łyżce I miejsce zajęli: Oliwia Kotowska (Lenarty) i Sebastian Jarzębowicz (Gordejki). Rozstrzygnięty został także konkurs na Ziemniaczanego stworka i Dziwnego ziemniaka. Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali nagrody.

Święto Ziemniaka było kolejnym miłym i udanym spotkaniem integrującym lokalną społeczność.

Przygotowanie potraw: Sołectwo Judziki (sołtys, p. Teresa Korotko i mieszkańcy)

Przygotowanie konkursów i konkurencji: Sołectwo Judziki i pracownicy SP Judziki

AM

 

 
Piknik Europejski w Lenartach
sobota, 28 września 2019 17:54

 

Kliknij by zobaczyć galerię

W sobotę, 28 września 2019 r. w Lenartach odbył się kolejny już piknik europejski. Jego organizatorem był Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Olecko, działający przy Warmińsko-Mazurskiej Izbie Rolniczej. W programie pikniku znalazły się atrakcje dla dzieci, konkurencje sprawnościowe z nagrodami, quiz „Europejskie koło fortuny”, konkurs wiedzy o Unii Europejskiej. Ponadto rozstrzygnięty został konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży z gminy Olecko „Moja mała Ojczyzna w Europie”. I miejsce zajął Wiktor Jankowski (Lenarty), II – Magdalena Borkowska (Lenarty), III – Izabela Rybczyńska (Olecko) – uczniowie naszej szkoły. Przy stoisku informacyjnym można było pogłębić swoją wiedzę o krajach UE.

Dzisiejsza pogoda, choć kapryśna nie popsuła dobrej zabawy, przyjemnego i pożytecznego spędzenia czasu. Piknik prowadzili: Aleksandra Ciechanowicz-Osiecka i Dawid Bondarenko.

AM

 

 
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
piątek, 27 września 2019 17:13

 

Kliknij by zobaczyć galerię

Których nam nikt nie wynagrodzi,

i których nic nam nie zastąpi,

lata wy straszne, lata wąskie

Jak dłonie śmierci w dniu narodzin (…)

Krzysztof Kamil Baczyński


Piątek, 27 września 2019 r. Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Na tegoroczne czytanie przygotowane zostały wiersze poświęcone tematyce wojennej. Od wybuchu II wojny światowej minęło już 80 lat. Wojna była jednym z najtragiczniejszych doświadczeń ludzkości.

Wiersze czytali: Alicja Rydzewska, Zuzanna Pęcak, Joanna Gliniecka, Wojciech Korotko, Andrzej Malinowski (nauczyciel), Karolina Balewska, Agnieszka Łaskowska (nauczyciel)

Organizacja spotkania: Marzanna Sienkiewicz, Agnieszka Łaskowska

AM

 

 
Kuchcikowo – zdrowe i niezwykłe dekoracje
czwartek, 26 września 2019 19:42

 

Kliknij by zobaczyć galerię

26.09.2019 r., zespół wychowania przedszkolnego, realizacja projektu „Przedszkolak otwarty na świat”. W naszym Kuchcikowie było jak zwykle bardzo przyjemnie. Dzieci wykazywały się inwencją twórczą i pomysłowością podczas dekorowania jaj na twardo. Może dzisiejsze zajęcia będą dla nich inspiracją podczas organizacji przyjęć rodzinnych.

MS

 

 
Święto plonów 2019 w Olecku
niedziela, 22 września 2019 15:01

 

Kliknij by zobaczyć galerię

22.09.2019 r. (niedziela). Mieszkańcy naszej parafii aktywnie uczestniczyli w dożynkach gminnych w Olecku. Sołectwa: Judziki, Lenarty, Babki Oleckie przygotowały piękne stoiska z tradycyjnymi i regionalnymi potrawami. Ponadto za szczególne osiągnięcia w produkcji rolnej zostały nagrodzone m.in. trzy panie z Judzik: Halina Domańska, Beata Korotko i Teresa Korotko (sołtys wsi).

AM

 

 
Wyprawa do Suwalskiego Parku Krajobrazowego
sobota, 21 września 2019 16:40

 

Kliknij by zobaczyć galerię

W ramach efektywnej współpracy trzech szkół: Szkoły Podstawowej w Judzikach, Szkoły Podstawowej nr 2 w Olecku i Szkoły Podstawowej w Gąskach oraz Stowarzyszenia „Nasze Pasje” w Olecku odbył się w sobotę, 21 września 2019 r. wspólny wyjazd do Suwalskiego Parku Krajobrazowego. Uczniowie zaobserwowali i poznali w nim elementy rzeźby krajobrazu polodowcowego – doliny, jeziora, moreny, rynny subglacjalne, sandry, ozy, kemy i głazy narzutowe. Weszli na Cisową Górę, dotarli do źródeł rzeki Szeszupy, zwiedzali rezerwaty przyrody – głazowiska, przeszli 3,5 km ścieżką dydaktyczną – Dolina Czarnej Hańczy z miejscowości Malesowizna-Turtul do Bachanowa. Poznali środowisko przyrodnicze jeziora Hańcza – najgłębszego w Polsce oraz walory geograficzne, społeczne i kulturowe parku. Wyprawa do Suwalskiego Parku Krajobrazowego była niecodzienną, bardzo ciekawą oraz atrakcyjną lekcją historii i geografii. Zakończyła się ogniskiem w Judzikach i wręczeniem uczniom dyplomów uczestnictwa w zajęciach terenowych.

Uczestnicy wyprawy ze szkoły w Judzikach: Patrycja Zagacka, Aleksandra Czajka, Maja Wierżyńska, Alicja Rydzewska, Zuzanna Pęcak, Joanna Gliniecka, Gabriela Domysławska, Zuzanna Stypułkowska, Sebastian Wierżyński, Magdalena Borkowska

Organizacja wyjazdu i opieka nad uczniami: Andrzej Malinowski, Agnieszka Łaskowska, Małgorzata Skrocka, Wojciech Tatarczuk, Wojciech Jegliński, Marzena Kamińska-Kopiczko i Cezary Lasota

*Suwalski Park Krajobrazowy powstał w 1976 r. i obejmuje powierzchnię 6338 ha. Cały obszar znajduje się w dorzeczu Niemna, do którego doprowadzają wody dwie rzeki: Czarna Hańcza i Szeszupa

AM

 

 
"Sprzątanie świata 2019"
piątek, 20 września 2019 21:27

Kliknij by zobaczyć galerię

Piątek, 20.09.2019 r. Uczniowie naszej szkoły kolejny raz wzięli aktywny udział w akcji Sprzątania świata, w tym roku pod hasłem – „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy!”. Było to nasze wspólne działanie na rzecz poszanowania środowiska. Każda klasa sprzątała wyznaczony teren (miejsce) w Judzikach i Lenartach. Dzisiaj zebranych zostało niewiele śmieci. Z roku na rok jest ich coraz mniej. To dobry znak.

AM

 

 
Wywiadówka
wtorek, 17 września 2019 19:53

 

W czwartek, 19 września 2019 r. o godz. 17.00 odbędzie się zebranie z rodzicami uczniów.

Tematyka zebrania:

- przedstawienie informacji na temat pracy szkoły w roku szkolnym 2019/2020, pomoc psychologiczno-pedagogiczna w naszej szkole, spotkania klasowe z wychowawcami, spotkanie dyrektora z radą rodziców.

Serdecznie zapraszamy

 

Dyrektor szkoły

w/z Justyna Adamczyk

 

 
Dzieci z ZWP na Baśniowym Szlaku w Puńsku
wtorek, 17 września 2019 19:15

 

Kliknij by zobaczyć galerię

We wtorek, 17 września 2019 r. w ramach realizacji projektu „Przedszkolak otwarty na świat” dzieci z zespołu wychowania przedszkolnego wyjechały do Wioski Dwóch Mistrzów w Puńsku. Był to już ich trzeci przystanek na Baśniowym Szlaku. Tym razem dzieci zawitały do polskiej stolicy Litwinów i Wioski Dwóch Mistrzów, z których „jeden włada literami, drugi moc ma nad dźwiękami”. Poznały przejmującą legendę o królowej jezior „Pięknej Jegli i wężu Żaltysie”. Nadworny pisarz królestwa krasnoludków – Koszałek Opałek poprowadził ich przez Labirynt Języków, Aleję Słów i Polanę Rozmów, a w towarzystwie świerszcza Sarabandy przedszkolaki poznały tańce i kulturę litewską. Próbowały także gry na wybranym instrumencie w muzycznej jurcie i rysowały węglem.

MS

 

 
Nasz udział w pielgrzymce
poniedziałek, 16 września 2019 17:53

 

Kliknij by zobaczyć galerię

W niedzielę, 15 września 2019 r. o godzinie 10. z parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Judzikach wyruszyła piesza pielgrzymka do kościoła parafialnego Podwyższenia Krzyża Świętego w Olecku. Wcześniej, ks. proboszcz Przemysław Zamojski pobłogosławił pielgrzymów i wspólnie z nimi oraz panią katechetką, Marzanną Sienkiewicz udał się do oleckiego sanktuarium. Grupa liczyła 30 osób. Nie zabrakło dzieci i młodzieży szkolnej. Z modlitwą i śpiewem na ustach pielgrzymi dotarli do sanktuarium, gdzie uroczyście powitał ich ks. proboszcz Waldemar Barnak. Pielgrzymi wzięli udział w odpustowej mszy świętej.

MS

 

 
Narodowe Czytanie
sobota, 07 września 2019 19:44

 

Kliknij by zobaczyć galerię

W sobotę, 7 września 2019 r. po raz ósmy w całej Polsce i poza jej granicami odbyło się Narodowe Czytanie. Do tegorocznej edycji para prezydencka wybrała osiem nowel. Ich zwięzła forma zawiera w sobie treści uniwersalne, a także głęboką refleksję nad społeczeństwem. Były to następujące utwory: „Dobra pani” Elizy Orzeszkowej, „Dym” Marii Konopnickiej, „Mój ojciec wstępuje do strażaków” (ze zbioru: „Sanatorium pod Klepsydrą”) Brunona Schulza, „Orka” Władysława Reymonta, „Rozdziobią nas kruki, wrony...” Stefana Żeromskiego, „Sachem” Henryka Sienkiewicza i „Sawa” (z cyklu: „Pamiątki Soplicy”) Henryka Rzewuskiego, „Katarynka” Bolesława Prusa. Tę ostatnią lekturę czytali uczniowie naszej szkoły w składzie: Zuzanna Pęcak, Alicja Rydzewska, Wojciech Korotko. Tegoroczne Narodowe Czytanie odbyło się w amfiteatrze na placu Zamkowym w Olecku. Rozpoczął je burmistrz Olecka, Karol Sobczak, po nim nowele czytali zastępca burmistrza, Sylwia Wieloch, dyrektorzy szkół, nauczyciele, uczniowie i zaproszeni goście.

Przygotowanie uczniów i organizacja wyjazdu: Agnieszka Łaskowska

 

 
Rok szkolny 2019/2020 rozpoczęty!
poniedziałek, 02 września 2019 17:06

 

Kliknij by zobaczyć galerię

W poniedziałek, 2 września 2019 r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020. Po wprowadzeniu pocztu flagowego i odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała pani Justyna Adamczyk, zastępująca dyrektor szkoły Beatę Prześniak. Powitała wszystkich zgromadzonych i zwróciła się do nich z ciepłym słowem. Mówiła o roli szkoły, o potrzebie stawiania przed sobą wyzwań, o kształtowaniu i rozwijaniu siebie. Życzyła uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły samych sukcesów w nowym roku szkolnym. Następnie uczniowie wystąpili z krótką częścią artystyczną i spotkali się z wychowawcami w klasach.

Występujący: Zuzanna Pęcak, Zuzanna Osiecka, Wojciech Korotko

Poczet flagowy: Nikodem Walkowiak, Joanna Gliniecka, Alicja Rydzewska

Przygotowanie uroczystości: Agnieszka Łaskowska, Małgorzata Skrocka, Marzanna Wasilewska

AM

 

 
Dożynki 2019 w parafii Judziki
niedziela, 01 września 2019 17:21

 

Kliknij by zobaczyć galerię

W niedzielę, 1 września 2019 r. mieszkańcy parafii Judziki i goście świętowali dwa bardzo ważne wydarzenia – wprowadzenie nowo mianowanego proboszcza i dożynki parafialne. Podczas mszy świętej, ksiądz prałat Lech Janowicz odczytał dekret ks. biskupa diecezji ełckiej, ustanawiający księdza Przemysława Zamojskiego proboszczem Parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Judzikach. Od tego momentu ks. proboszcz w pełni stał się przewodnikiem, opiekunem i pasterzem wiernych w parafii. Jest to jego pierwsza parafia.

Jednym z najpiękniejszych obrzędów staropolskich są dożynki, niezwykle ważne wydarzenie dla każdego rolnika. Święto plonów jest zwieńczeniem pracy, jaką rolnicy wykonują przez cały rok. I z tej właśnie okazji odbył się festyn w Lenartach. W dobry nastrój wprowadzili wszystkich Dziad (Ferdynand Grodzicki, radny) i Baba (Teresa Korotko, sołtys Judzik). Po ich występie, przedstawiciele sołectw: Judziki, Lenarty, Biała Olecka, Bialskie Pole i Babki Oleckie zmagali się w konkurencjach sprawnościowo-sportowych: wykopki (wykopanie dwóch ziemniaków, przeniesienie ich na łyżkach do obrania i zrobienia kiszki ziemniaczanej), kurnik (nazbieranie jak największej ilości prostokątnych i kwadratowych jajek i udzielenie odpowiedzi na znajdujące się w nich pytania), dożynki (układanie wyrazów z liter umieszczonych na koszulkach) i studnia (napełnienie wodą butelki przez wąż strażacki na czas). Najlepsi okazali się mieszkańcy Lenart i to oni otrzymali puchar przechodni. Z kolei do wyboru super sołtysa w parafii Judziki stanęli: Teresa Korotko, Algiment Rutkowski, Dariusz Jonio i Eugeniusz Skindziul. Po dwóch konkurencjach – zamiatanie piłeczek do swojej bramki i rzut gumofilcem zwyciężył Algiment Rutkowski, sołtys wsi Lenarty i Biała Olecka. Nie zabrakło też dobrej muzyki i smacznego wiejskiego jedzenia – stałego elementu dożynek w parafii.

Festyn prowadziła i konkurencje przygotowała Marzenna Grodzicka, nauczycielka w Szkole Podstawowej w Judzikach.

AM

 

 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020
środa, 28 sierpnia 2019 07:51

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się w poniedziałek, 2 września 2019 r. o godz. 9.00 (wcześniej, o godz. 8.00 msza św. w kościele w Judzikach)

Serdecznie zapraszamy

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 36