„Cudze chwalicie, swego nie znacie ...”
niedziela, 03 marca 2019 16:07

 

Kliknij by zobaczyć galerię

W piątek, 1 marca 2019 roku odbył się XV Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Wacława Klejmonta „Poeci Pogranicza Warmii, Mazur i Suwalszczyzny” z cyklu imprez „Cudze chwalicie, swego nie znacie”. Jego celem jest ocalenie od zapomnienia poezji dawnych twórców regionalnych, kształtowanie wrażliwości na słowo pisane współczesnych twórców regionu oraz kształcenie kompetencji czytelniczych uczniów. Młodzi adepci sztuki recytatorskiej prezentowali utwory poetów regionalnych, stanowiące ważny element dziedzictwa kulturowego Warmii, Mazur i Suwalszczyzny. Szkołę Podstawową w Judzikach reprezentowały: Zuzanna Pęcak i Alicja Rydzewska z klasy piątej. Recytowały wiersze Krzysztofa Dariusza Szatrawskiego: „Świat pełen miłosierdzia” oraz „Spotkanie”.

Przygotowanie uczniów i organizacja wyjazdu na konkurs: Agnieszka Łaskowska

 

 

 
Tłusty czwartek
czwartek, 28 lutego 2019 18:35

 

Kliknij by zobaczyć galerię

Z okazji Tłustego czwartku odbyły się w naszej szkole dwa konkursy. W pierwszym konkursie należało zjeść jak najwięcej pączków w ciągu jednej minuty. Zwyciężył Kamil Korotko (kl. IV). Natomiast w drugim konkursie należało wypisać produkty spożywcze potrzebne do przygotowania pączków. Tutaj najlepszymi okazały się: Aleksandra Sienkiewicz (kl. III G) i Zuzanna Osiecka (kl. II).

Organizacja konkursów: Marzenna Grodzicka, Justyna Adamczyk, Beata Prześniak

*Tłusty czwartek – ostatni czwartek przed wielkim postem, zapusty. Tłusty czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału

AM

 

 
Nie takie pasty straszne
środa, 27 lutego 2019 19:03

 

Kliknij by zobaczyć galerię

27.02.2019 r. dzieci wraz z rodzicami od teorii z zakresu prawidłowego żywienia przeszły do praktyki. Dziś wykonały pyszne pasty do smarowania pieczywa, a następnie wykorzystały je do przygotowania śniadaniowych kanapek. Przy okazji przedszkolaki nauczyły się zastępować niezdrowe produkty zdrowymi, natomiast mamy przekonały się, że przygotowanie kolorowych past nie zajmuje zbyt wiele czasu.

BKK

 

 
W świetlicy szkolnej
środa, 20 lutego 2019 20:56

 

Kliknij by zobaczyć galerię

"Bo świetlica bawi, uczy nas. Bo w świetlicy szybko mija czas..."

Świetlica szkolna to miejsce, gdzie dzieci oczekując na przyjazd autobusu szkolnego,odrabiają lekcje, bawią się, rozwijają swoje talenty. Nie ma tu czasu na dłuższą nudę, bo pani Alicja Wasilewska, nie da posiedzieć bezczynnie. Stara się, aby każdy dzień spędzony w świetlicy był inny. A to dzięki zajęciom plastycznym, komputerowym, muzycznym itp.

MW

 

 
Zasady udzielania pierwszej pomocy
poniedziałek, 18 lutego 2019 18:35

 

Kliknij by zobaczyć galerię

W poniedziałek, 18 lutego 2019 roku uczniowie klasy VIII i III gimnazjum w ramach realizacji podstawy programowej z edukacji dla bezpieczeństwa uczestniczyli w zajęciach z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia prowadził pan Tomasz Dunaj – ratownik medyczny i pracownik Państwowej Straży Pożarnej w Olecku. Uczniowie utrwalili algorytm postępowania w przypadku zatrzymania krążenia, ćwiczyli przeprowadzanie resuscytacji na fantomach ratowniczych, także z wykorzystaniem defibrylatora. Dowiedzieli się również, jak udzielić pomocy w przypadku omdlenia, krwotoku oraz złamania. Pan Tomasz Dunaj podzielił się swoimi doświadczeniami z codziennej pracy ratowniczej.

Organizacja zajęć: Agnieszka Łaskowska, Ferdynand Grodzicki

 

 
Walentynki 2019
czwartek, 14 lutego 2019 17:43

 

Kliknij by zobaczyć galerię

14 lutego 2019 r. odbyły się w naszej szkole walentynki – coroczne święto zakochanych. Nie zabrakło czerwonych serduszek, baloników, obdarowywania się drobnymi upominkami i konkursów, w tym na przebranie walentynkowe. W konkursie na Najsłodszą Dziewczynę 2019 zwyciężyła Aleksandra Sienkiewicz (kl. III G), z kolei Najsłodszym Chłopakiem został Krystian Krotoszyński (kl. IV). Najwięcej niespodzianek, zaskoczeń i nieukrywanych wzruszeń przyniosła poczta walentynkowa.

Organizacja walentynek: Justyna Adamczyk, rada samorządu uczniowskiego

AM

 

 
Walentynkowe serduszko
czwartek, 14 lutego 2019 16:57

 

Kliknij by zobaczyć galerię

14.02.2019 r. dzieci biorące udział w projekcie „Przedszkolak otwarty na świat” rozwijały swoje umiejętności ruchowo-taneczne z wykorzystaniem podestu muzycznego. Wykazały się też pomysłowością i kreatywnością przy wykonaniu "serduszka walentynkowego" z masy papierowej. Na zakończenie zajęć każdy przedszkolak otrzymał walentynkę w postaci słodkiego lizaka.

BKK

 

 
Choinka 2019
czwartek, 07 lutego 2019 21:08

Kliknij by zobaczyć galerię

7 lutego 2019 r. odbyła się długo wyczekiwana Choinka Noworoczna – spotkanie integrujące uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców i społeczność lokalną.

Prowadząca, Alicja Rydzewska (uczennica klasy V) serdecznie powitała wszystkich zebranych i oddała głos pani dyrektor, Beacie Prześniak, która skierowała równie ciepłe słowa i życzyła wesołej zabawy, przed którą minutą ciszy, wspomnieniem i wierszem uczczona została pamięć zmarłego Bogdana Żarkowskiego (pracownika naszej szkoły).

W dalszej części uroczystości na scenie wystąpili uczniowie klasy II i III w piosence „Pada śnieg, dzwonią dzwonki sań …”. Z kolei uczniowie klasy I recytowali utwór „Zima”, a uczennica klasy V, Zuzanna Pęcak zaśpiewała piosenkę pt. „Zima lubi dzieci najbardziej na świecie”. Natomiast uczniowie klasy III zaprezentowali swoje talenty aktorskie w krótkiej scence humorystycznej na motywach baśni „Królewna Śnieżka”. Nie zabrakło szkolnych Śnieżynek, które zatańczyły ”Taniec świateł”.

Tradycją spotkania choinkowego w naszej szkole są inscenizacje teatralne przygotowywane przez uczniów i rodziców. Tym razem też tak było. Zgromadzona publiczność przeniosła się w niezwykły świat baśni, wsłuchując się i „wpatrując” w „Opowieść wigilijną” Karola Dickensa w reżyserii Małgorzaty Skrockiej i Agnieszki Łaskowskiej. To ponadczasowa opowieść o sile dobra, które drzemie w każdym z nas, o tym, że są tacy, którzy pomagają nam je odkryć. W inscenizacji wystąpili: Ebenezer Scrooge – Miłosz Sienkiewicz, Duch Jakuba Marley’a – Paweł Domański, Duch Minionych Świąt Bożego Narodzenia – Teresa Korotko, Duch Obecnej Wigilii Bożego Narodzenia – Edyta Domańska, Duch Wigilijnej Przyszłości – Ryszard Korotko, Kwestujące – Alicja Balewska i Wioletta Dąbrowska, Siostrzeniec Scrooge’a – Konrad Nartowicz, Księgowy Scrooge’a – Bartosz Piszczek, Żona Księgowego – Zuzanna Pęcak, Mały Tim – Natan Turowicz, Narrator – Aleksandra Sienkiewicz.

Po inscenizacji odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na najciekawsze przebranie karnawałowe, spotkanie ze Świętym Mikołajem, który przyniósł najmłodszym i trochę starszym prezenty oraz dyskoteka z kolorowymi światłami, dymem i najnowszymi przebojami.

Organizacja Choinki: Małgorzata Skrocka, Agnieszka Łaskowska, Justyna Adamczyk, Marzanna Wasilewska

AM

 

 
Wizyta w Urzędzie Miejskim w Olecku i „Pan Tadeusz”
wtorek, 05 lutego 2019 19:42

Kliknij by zobaczyć galerię

We wtorek, 5 lutego 2019 roku uczniowie klasy VII i VIII wybrali się do Urzędu Miejskiego w Olecku. Pani sekretarz, Barbara Jankowska oprowadziła uczniów po budynku urzędu, zapoznała z wydziałami, w których mieszkańcy mogą załatwić konkretne sprawy. Omówiła historię herbu Olecka oraz logo miasta. Następnie uczniowie spotkali się z Burmistrzem Olecka, panem Karolem Sobczakiem i jego zastępcą, panią Sylwią Wieloch. Burmistrz zwrócił uwagę na rolę aktywności obywatelskiej, która stanowi filar idei samorządności i zachęcał uczniów do podejmowania działań na rzecz środowiska lokalnego.

Na zakończenie wizyty pani sekretarz wręczyła uczniom komiksy „100 lat niepodległości. Ilustrowana kronika historii Polski”. Następnie uczniowie obejrzeli spektakl pt. „Pan Tadeusz – obrazy”, który przygotował Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia. Inscenizacja, którą otwierał fragment Epilogu, ukazywała wybrane sceny z epopei Adama Mickiewicza – perypetie miłosne Zosi i Tadeusza, spór o zamek, historię Jacka Soplicy, zwyczaje szlacheckie. Najważniejszy był w niej wątek narodowy – marzenia o odzyskaniu niepodległości.

Organizacja i opieka: Agnieszka Łaskowska, Dorota Miszczak

 

 
Dzień doznań artystycznych
wtorek, 05 lutego 2019 18:58

Kliknij by zobaczyć galerię

5.02.2019 r. dzieci z ZWP, oddziału przedszkolnego i klas I-III obejrzały na scenie Regionalnego Ośrodka Kultury w Olecku przedstawienie teatralne „Jak Rumcajs Cypiska uratował". Spektakl przyciągnął uwagę najmłodszych widzów barwnymi kostiumami i piękną scenografią. Dzieci żywo reagowały na to wszystko, co działo się na scenie. Największą furorę wywołało pojawienie się postaci wielkiej pajęczycy, wodnika, niedźwiadka i wiewiórki. Po spektaklu kolejna niespodzianka artystyczna – wizyta w szkole muzycznej. A tam dzieci poznawały instrumenty i sposoby gry na nich. Wysłuchały muzyki prezentowanej przez wychowanków tejże szkoły oraz same próbowały swoich sił w zakresie gry na różnych instrumentach.

BKK

 

 
Mistrz Układania Puzzli
niedziela, 27 stycznia 2019 17:45

24.01.2019 r. w bibliotece szkolnej o godz. 10.00 odbył się konkurs układania puzzli „Zostań Mistrzem Układania Puzzli”. Układanie puzzli rozwija pamięć, umiejętności manualne, ćwiczy wzrok a także wyobraźnię. Uczestnicy turnieju układali puzzle 160-elementowe. Mistrzem Układania Puzzli została Magdalena Borkowska.

Organizator konkursu: Marzanna Sienkiewicz

 
Spotkanie w Jaśkach
wtorek, 22 stycznia 2019 19:06

 

 

22.01.2019 r. Podczas ferii zimowych członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunami odwiedzili pacjentów Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Długoterminowej w Jaśkach. Celem spotkania było uwrażliwianie młodzieży na potrzeby ludzi starszych, wymagających opieki, zainteresowania i troski wielu osób. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze, przy cieście z domowych wypieków i wokół noworocznych życzeń. Wspólnie odśpiewaliśmy kolędy i piosenki o zimie, były też inscenizacje popularnych wierszy Jana Brzechwy. Następne spotkanie, już przy współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci w Olecku, przed świętami wielkanocnymi. Warto być empatycznym, warto pomagać, bo dobro wyświadczone innym zawsze powraca.

MS

 

 
Dzień Babci i Dziadka
piątek, 18 stycznia 2019 19:50

 

Kliknij by zobaczyć galerię

Kocham mocno babcię, dziadka – to nie żart moi mili

Dzisiaj im życzenia składam, by 100 latek jeszcze żyli

18.01.2019 r. dzieci z ZWP i oddziału przedszkolnego gościły w swoich progach babcie i dziadków. Zaprezentowały Im krótką część artystyczną, w której wyraziły swoją miłość i wdzięczność. Później przedszkolaki zaprosiły swoich dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przy pomocy rodziców.

BKK

 

 
Przekąski na Dzień Babci i Dziadka
czwartek, 17 stycznia 2019 19:58

 

Kliknij by zobaczyć galerię

17.01.2019 r. nasza sala zamieniła się w kuchcikowo. Dzieci wraz z rodzicami przygotowały zdrowy poczęstunek na zbliżające się spotkanie z dziadkami. Dziś przedszkolaki pracowały w grupach. Jedna przygotowała pyszne ciasto, a druga soki owocowe. nie obyło się też beż degustacji. Ciekawe czy naszym seniorom będą smakowały przedszkolne smakołyki?

BKK

 

 
Ogłoszenie
wtorek, 15 stycznia 2019 16:25

 

W związku z żałobą narodową, planowana na dzień 17 stycznia 2019 r. (czwartek) Choinka Noworoczna nie odbędzie się (będzie zorganizowana w pierwszym tygodniu po feriach zimowych).

W okresie ferii zimowych zajęcia w zespole wychowania przedszkolnego i w oddziale przedszkolnym odbywają się normalnie, zgodnie z planem zajęć.

Ferie zimowe trwają od 21 stycznia do 3 lutego 2019 r. Powrót uczniów do szkoły – poniedziałek, 4.02.2019 r.

BP

 

 
Pierwszoklasiści z wizytą w bibliotece szkolnej
czwartek, 10 stycznia 2019 22:21

 

Kliknij by zobaczyć galerię

Dzisiaj, 10 stycznia 2019 r. nasza biblioteka gościła uczniów klasy pierwszej. Dzieci poznały rodzaje zbiorów, które gromadzi szkolna biblioteka. Dowiedziały się, jak należy dbać o wypożyczoną książkę i obejrzały prezentacje multimedialna o ciekawostkach związanych z książką.

Celem spotkania było zachęcenie pierwszoklasistów do czytania książek, korzystania ze zbiorów biblioteki oraz dostarczenie dzieciom dobrej zabawy. Podczas wizyty uczniowie szukali różnic w ilustracjach, wyszukiwali elementy zaczynające się na literę „p”. Wysłuchali bajki o mróweczce, która była uczennicą klasy pierwszej. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały zakładki do książek, a także zaproszenie do częstych wizyt w bibliotece.

MS

 

 

 
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2019
czwartek, 10 stycznia 2019 21:47

Kliknij by zobaczyć galerię

10.01.2019 r. W związku ze zbiórką pieniędzy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy uczniowie Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Koła Wolontariatu zorganizowali akcję pn. „Pyszne ciasto sprzedać chcemy, chętnie dzieciom pomożemy", dochód z której zostanie przeznaczony na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Poza tym, uczniowie z puszką WOŚP i poczęstunkiem wraz z opiekunami wybrali się do osiedla w Lenartach, gdzie spotkali się z serdecznością i hojnością jego mieszkańców. Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne podziękowania.

Organizatorzy: Katarzyna Luto, Małgorzata Skrocka i Agnieszka Łaskowska

KL

 
W krainie Lawendowego Rycerza
piątek, 04 stycznia 2019 18:57

 

 

4.01.2019 r. ZWP, oddział przedszkolny i klasy I-III wybrały się do Olecka na spektakl teatralny „W krainie Lawendowego Rycerza”  w wykonaniu Teatru Artenes z Wrocławia. Główny bohater – Kuba jest jedynakiem, jego rodzice to bardzo zapracowani ludzie, mający mało czasu dla synka. Kuba lubi gdy mama mu czyta, ale zdarza się to coraz rzadziej i dlatego Kubuś próbuje czytać sam, aż pewnego razu zasypia nad książką i przenosi się w świat Księgolandii – krainy Lawendowego Rycerza. Razem z postaciami tajemniczej krainy chłopiec przeżywa różne ciekawe i zaskakujące przygody. Spektakl promuje czytanie książek wśród najmłodszych. Nawet zagorzali przeciwnicy czytania, wyszli z niego przekonani, że książka to coś fajnego.

Opiekunowie: Urszula Grzybowska, Beata Kamińska-Kołodzińska, Beata Roszkowska, Małgorzata Skrocka

BKK

 

 
Wesołych Świąt!
niedziela, 23 grudnia 2018 18:02

 

 

Pogodnych, zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego 2019 Roku

Wszystkim Uczniom, Rodzicom, Pracownikom szkoły i Czytelnikom naszej strony

życzy

Beata Prześniak

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Judzikach

 

*Powrót uczniów do szkoły po przerwie świątecznej – w środę, 2 stycznia 2019 r.

 

 
Świąteczne prezenty dla dzieci w Kowalczukach
niedziela, 23 grudnia 2018 17:44

 

Kliknij by zobaczyć galerię

22.12.2018 r. W ramach współpracy Szkolnego Koła Wolontariatu z OSP w Lenartach zebrano, zapakowano i dostarczono prezenty dla polskich dzieci na Litwie. Kierownictwo Ośrodka Interwencji Kryzysowej Rodziny i Dziecka Obwodu Wileńskiego w Kowalczukach składa wszystkim ofiarodawcom serdeczne podziękowania łącząc je z życzeniami wszelkich błogosławieństw na święta Bożego Narodzenia.

MS

 

 
Maleńka przyszła Miłość
czwartek, 20 grudnia 2018 19:21

Kliknij by zobaczyć galerię

Do naszych serc, do wszystkich serc uśpionych
dziś zabrzmiał dzwon, już człowiek obudzony.
Bo nadszedł czas i Dziecię się zrodziło
a razem z Nim Maleńka przyszła Miłość ...

 

W czwartek, 20 grudnia 2018 r. w szkole wystawiono jasełka pod hasłem: „Maleńka przyszła Miłość”. Uczniowie wcielili się w biblijne postaci i przedstawili historię wędrówki Maryi z Józefem do Betlejem, przyjście na świat Dzieciątka, przybycie pasterzy oraz trzech Mędrców ze Wschodu. Towarzyszyły im najpiękniejsze polskie kolędy w wykonaniu zespołu „Sedranianki”. Świąteczny nastrój udzielił się wszystkim zebranym.

Święta Bożego Narodzenia czerpią swe piękno z wiary w moc Bożego Dziecięcia i z tradycji. Po jasełkach odbyło się wręczenie nagród uczniom za udział w świątecznych konkursach plastycznych oraz spotkanie opłatkowe dla pracowników szkoły, rodziców i zaproszonych gości.

Organizacja jasełek: Marzanna Sienkiewicz, Agnieszka Łaskowska, Katarzyna Luto, Justyna Adamczyk

AM

 

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 33