Świąteczne prezenty dla dzieci w Kowalczukach
niedziela, 23 grudnia 2018 17:44

 

Kliknij by zobaczyć galerię

22.12.2018 r. W ramach współpracy Szkolnego Koła Wolontariatu z OSP w Lenartach zebrano, zapakowano i dostarczono prezenty dla polskich dzieci na Litwie. Kierownictwo Ośrodka Interwencji Kryzysowej Rodziny i Dziecka Obwodu Wileńskiego w Kowalczukach składa wszystkim ofiarodawcom serdeczne podziękowania łącząc je z życzeniami wszelkich błogosławieństw na święta Bożego Narodzenia.

MS

 

 
Maleńka przyszła Miłość
czwartek, 20 grudnia 2018 19:21

Kliknij by zobaczyć galerię

Do naszych serc, do wszystkich serc uśpionych
dziś zabrzmiał dzwon, już człowiek obudzony.
Bo nadszedł czas i Dziecię się zrodziło
a razem z Nim Maleńka przyszła Miłość ...

 

W czwartek, 20 grudnia 2018 r. w szkole wystawiono jasełka pod hasłem: „Maleńka przyszła Miłość”. Uczniowie wcielili się w biblijne postaci i przedstawili historię wędrówki Maryi z Józefem do Betlejem, przyjście na świat Dzieciątka, przybycie pasterzy oraz trzech Mędrców ze Wschodu. Towarzyszyły im najpiękniejsze polskie kolędy w wykonaniu zespołu „Sedranianki”. Świąteczny nastrój udzielił się wszystkim zebranym.

Święta Bożego Narodzenia czerpią swe piękno z wiary w moc Bożego Dziecięcia i z tradycji. Po jasełkach odbyło się wręczenie nagród uczniom za udział w świątecznych konkursach plastycznych oraz spotkanie opłatkowe dla pracowników szkoły, rodziców i zaproszonych gości.

Organizacja jasełek: Marzanna Sienkiewicz, Agnieszka Łaskowska, Katarzyna Luto, Justyna Adamczyk

AM

 

 
Apel szkolny
środa, 19 grudnia 2018 17:43

 

Kliknij by zobaczyć galerię

19 grudnia 2018 r. odbył się apel szkolny, podczas którego została podsumowana akcja „Góra Grosza 2018”. Najbardziej zaangażowani w akcję uczniowie otrzymali nagrody: Bartosz Wołyniec, Zuzanna Osiecka, Alicja Bobowicz, Joanna Gliniecka, Wiktor Jankowski, Zuzanna Michałowska, Weronika Mazur, Alicja Rydzewska, Maria Augustynowicz, Aleksandra Pęcak, Michał Milewski, Maria Rydzewska i Julia Jędrzejewska. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na cele Towarzystwa „Nasz Dom” w Warszawie. Ponadto dyrektor szkoły, pani Beata Prześniak podsumowała projekt „Umiem pływać”. Uczniowie uczestniczący w projekcie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Natomiast pani Marzanna Sienkiewicz podsumowała udział uczniów w świątecznych konkursach plastycznych.

AM

 

 

 
Zajęcia otwarte w klasie trzeciej
poniedziałek, 17 grudnia 2018 17:46

 

Kliknij by zobaczyć galerię

17 grudnia 2018 r. w klasie III odbyły się zajęcia otwarte dla nauczycieli kształcenia zintegrowanego ze Szkoły Podstawowej w Judzikach i Babkach Oleckich. Temat zajęć związany był z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia. Dzieci omawiały tradycje bożonarodzeniowe i pracowały przy świątecznych stanowiskach zgodnie z zasadą obwodu ćwiczebnego. Każdy uczeń miał za zadanie wykonać fragment prezentacji multimedialnej związanej z tradycjami, napisać do Mikołaja prośbę o prezent, nakryć stół do wigilii, wybrać wigilijne potrawy, ubrać choinkę zgodnie z instrukcją, ułożyć tekst kolędy z pociętych fragmentów i zaśpiewać ją. Zajęcia okazały się interesujące. Większość dzieci pracowała samodzielnie i z dużym zaangażowaniem.

Prowadząca zajęcia: Małgorzata Skrocka

MS

 

 

 
Świąteczne pierniki
poniedziałek, 17 grudnia 2018 17:27

 

Kliknij by zobaczyć galerię

Ojej cóż za zapach - cynamon, goździki, coś mi się wydaje, że ktoś upiekł  pierniki.
Świąteczne pierniki, serduszka, dzwoneczki, kształty przeróżne, nawet gwiazdeczki.
Rumiane, pachnące, pięknie przystrojone, zapewne na choince będą zawieszone.

17.12.2018 r. My, jako przedsiębiorcze przedszkolaki nie kupujemy pierników świątecznych, ale wraz z rodzicami zabieramy się do pracy i sami je pieczemy oraz dekorujemy. Nasze wypieki zachwyciły nie tylko smakiem, ale też zapachem i wyglądem.

BKK

 

 
Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych
czwartek, 13 grudnia 2018 19:34

 

Kliknij by zobaczyć galerię

W związku z Międzynarodowym Dniem Osób Niepełnosprawnych (3 grudnia) odbyła się w naszej szkole (13.12.2018 r.) prelekcja na temat niepełnosprawności. Celem obchodów tego święta jest przybliżenie nam wszystkim problemów osób niepełnosprawnych, czyli tych, u których występują ograniczenia w prawidłowym funkcjonowaniu spowodowane obniżeniem sprawności fizycznej lub psychicznej, albo nieprawidłowości w budowie i funkcjonowaniu organizmu oraz pomoc we włączeniu tej grupy społecznej w społeczne życie. Obchody Dnia są również okazją do zwiększenia świadomości publicznej o korzyściach płynących z integracji osób niepełnosprawnych w każdym aspekcie życia politycznego, społecznego, gospodarczego i kulturalnego. Pani Dorota Miszczak przedstawiła uczniom rodzaje niepełnosprawności i przykłady sukcesów, które odnoszą niepełnosprawni w różnych dziedzinach życia.

Prowadząca prelekcję: Dorota Miszczak

AM

 

 
Wyniki świątecznych konkursów plastycznych
czwartek, 13 grudnia 2018 18:56

Kliknij by zobaczyć galerię

13.12.2018 zostały rozstrzygnięte świąteczne konkursy plastyczne:

1. Konkurs na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową – ZWP i oddział przedszkolny: I miejsce – Julia Jędrzejewska, II miejsce – Julia Wierżyńska, III miejsce – Gabriel Jankowski; kl. I-III: I miejsce – Aleksandra Pęcak, II miejsce – Zuzanna Osiecka, III miejsce – Kamil Kuczewski; kl. IV-VI: I miejsce – Zuzanna Pęcak, II miejsce – Maja Wierżyńska, III miejsce – Sebastian Wierżyński, wyróżnienie – Krystian Krotoszyński; kl. VII-III G: I miejsce – Aleksandra Sienkiewicz, II miejsce – Miłosz Sienkiewicz, III miejsce – Magdalena Borkowska

2. Konkurs na Szopkę Bożonarodzeniową – I miejsce: Zuzanna Pęcak, II miejsce: Aleksandra Pęcak, III miejsce: Zofia Bomber, wyróżnienie: Kamil Kuczewski

3. Konkurs na Ozdobę Choinkową – I miejsce: Aleksandra Pęcak, Zuzanna Pęcak, II miejsce: Alicja Bobowicz, Zofia Bomber, III miejsce: Cezary Michałowski, Dawid Gawryś, wyróżnienie: Zuzanna Michałowska

Organizator konkursów: Marzanna Sienkiewicz

AM

 

 
Afisz teatralny
wtorek, 11 grudnia 2018 17:26

 

Kliknij by zobaczyć galerię

 

11.12.2018 r. na zajęciach z zakresu rozwijania kompetencji społecznych i kreatywności dzieci przygotowały afisz teatralny informujący o zbliżającym się przedstawieniu "Jasełka 2018". Zgodna praca zespołowa i pomysłowość doprowadziły przedszkolaki do założonych efektów.

BKK

 

 
Sianko na stół wigilijny
poniedziałek, 10 grudnia 2018 17:18

 

 

8 i 9 grudnia 2018 r. Szkolne Koło Caritas sprzedawało sianko na stół wigilijny. Zebraną kwotę w wysokości 254 zł przeznaczono na potrzeby polskich dzieci w Kowalczukach na Litwie.

Opiekun koła: Marzanna Sienkiewicz

MS

 

 
Mikołajki i ubieranie choinki w Olecku
niedziela, 09 grudnia 2018 17:17

Kliknij by zobaczyć galerię

Mimo niesprzyjającej pogody, atmosfera na placu miejskim w Olecku, w niedzielę, 9 grudnia 2018 r. była przyjemna i świąteczna. Aurę tworzyły dekoracje, muzyka i przesympatyczny Mikołaj, który ponownie obdarowywał dzieci cukierkami i pluszakami. Dzieci ochoczo pozowały z nim do zdjęć. Na scenie można było wykazać się umiejętnościami wokalnymi. Zuzanna Pęcak pięknie zaśpiewała kolędę. Kulminacyjnym punktem mikołajkowych obchodów było wspólne ubieranie choinki. Nasi wolontariusze zawiesili na niej własnoręcznie wykonane ozdoby. Zwieńczeniem mile spędzonego czasu na placu był pobyt w pizzerii.

Opiekunowie i organizatorzy wyjazdu: Małgorzata Skrocka, Agnieszka Łaskowska

MS

 

 
Eksperymenty i doświadczenia
piątek, 07 grudnia 2018 18:42

Kliknij by zobaczyć galerię

7 grudnia 2018 r. uczniowie klasy I podczas zajęć świetlicowych wykonywali doświadczenia z wodą i mydłem. Różnobarwne bańki tworzyły się na stole i w powietrzu. Proste eksperymenty są świetną propozycją zajęć na długie zimowe wieczory. Zabawy te można prowadzić w domu, wykorzystując ogólnodostępne materiały. Polecam.

MS

 

 
Mikołajki 2018
piątek, 07 grudnia 2018 18:12

 

Kliknij by zobaczyć galerię

Corocznie, 6 grudnia do naszych uczniów przychodzi św. Mikołaj. Przynosi prezenty, upominki, radość i uśmiech. Tak było i tym razem.

*Mikołajki – tradycyjna, polska nazwa święta ku czci świętego Mikołaja, biskupa Miry.

AM

 

 
Mikołajki w klasie III
czwartek, 06 grudnia 2018 22:30

Kliknij by zobaczyć galerię

6.12.2018 r. Rozemocjonowani uczniowie klasy III od rana czekali na przybycie św. Mikołaja. Podczas wyczekiwania na tego szczególnego gościa, dzieci wykonały świąteczne laurki. Były też odwieczne dylematy: „Czy Mikołaj istnieje?”. Zdania jak zwykle były podzielone. W końcu się zjawił z workiem prezentów i zaprosił dzieci do odśpiewania kolędy. W nagrodę wręczył wymarzone podarunki, a wychowawczynię obdarował garścią cukierków. Żegnając się, zapakował do worka dziecięce laurki. Jednak Mikołaj istnieje.

Organizacja spotkania: rodzice wraz z wychowawczynią Małgorzatą Skrocką

MS

 

 
Mikołajki w klasie I
czwartek, 06 grudnia 2018 21:04

 

Kliknij by zobaczyć galerię

Dzisiaj, 6 grudnia 2018 r. panował u nas szczególny klimat, gdyż zgodnie z tradycją gościliśmy św. Mikołaja. Dotarł on do szkoły z workiem słodkości, co uczniowie przyjęli bardzo entuzjastycznie. Zachwyceni uczniowie klasy I zaprosili Mikołaja do wspólnego zdjęcia.

Organizacja spotkania: Urszula Grzybowska, rodzice

UG

 

 
Mój dzień - edukacja globalna
czwartek, 06 grudnia 2018 20:53

Kliknij by zobaczyć galerię

6 grudnia 2018 r. w klasie VII odbyły się zajęcia z edukacji globalnej – „Mój dzień”. Była to realizacja Celu 11.: Zrównoważone miasta i społeczności w postaci gry planszowej. Gra przedstawia przeciętny dzień z życia dziecka. Jej celem jest uświadomienie globalnych współzależności, które dotyczą nas wszystkich, a z których często nie zdajemy sobie sprawy. Uczniowie zostali zapoznani z mechanizmami globalnych współzależności, zdobyli i usystematyzowali wiedzę. Gra skłoniła ich do refleksji dotyczących tego, jak globalne współzależności wpływają na życie każdego z nas i jak naszymi codziennymi indywidualnymi decyzjami wpływamy na środowisko i losy innych ludzi. Poruszone zostały zagadnienia: życie w mieście, zakupy, odpady, imigranci-uchodźcy, oszczędzanie wody i energii. Grę prowadził Andrzej Malinowski.

AM

 
Globalne ocieplenie klimatu
środa, 05 grudnia 2018 19:57

 

Kliknij by zobaczyć galerię

5.12.2018 r. w przeddzień Mikołajek dzieci z zerówki i ZWP starały się rozwiązać problem globalnego ocieplenia klimatu – realizacja 13. Celu Zrównoważonego Rozwoju: Działania w dziedzinie klimatu. Zastanawiały się nad jego wpływem na zwierzęta żyjące na dalekiej północy i dalekim południu, w krainie wiecznych lodów. Wniosek naszych przedszkolaków: Po znacznym ociepleniu klimatu na Antarktydzie zwierzęta wyginą, tak jak przed milionami lat dinozaury. Czy mają rację? Dzieci wykonały też makietę: Zwierzęta i ludzie dalekiej północy i południa.

Prowadząca zajęcia: Beata Kamińska-Kołodzińska

BKK

 

 
Ozdoby choinkowe
środa, 05 grudnia 2018 19:41

 

Kliknij by zobaczyć galerię

5.12.2018 r. Uczniowie naszej szkoły włączyli się Mikołajkową akcję organizowaną przez TPD w Olecku. Młodsze klasy przygotowały Mikołaja techniką collage, natomiast starsi brokatowe aniołki. Ozdoby zostaną zawieszone na ogromnej choince usytuowanej na Placu Pawlaka w Olecku. Zapraszamy chętne osoby do wspólnego ozdabiania choinki w Olecku w dniu 9 grudnia o godzinie 13.00.

MS

 

 
Razem na święta
wtorek, 04 grudnia 2018 21:15

Nasza szkoła włącza się w  przedświąteczną akcję związaną z zaangażowaniem w pomoc innym pod hasłem „Razem na święta”. Patronat nad tą ogólnopolską akcją objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Szkoły, które zaangażowały się w przedświąteczny wolontariat otrzymały specjalne logo. Liczymy na wsparcie ze strony uczniów, rodziców i nauczycieli oraz pracowników naszej szkoły.

SKW w Judzikach

 

 
ZBIÓRKA DARÓW DLA POLSKICH DZIECI Z OBWODU WILEŃSKIEGO
poniedziałek, 03 grudnia 2018 21:21

W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia Szkolne Koło Wolontariatu we współpracy z OSP w Lenartach zwraca się z prośbą do ludzi o dobrych i otwartych sercach o pomoc rzeczową dla dzieci przebywających w Ośrodku Interwencji Kryzysowej Matki i Dziecka w Kowalczukach na Litwie. Mile widziane będą słodycze, środki czystości, ubrania i zabawki dla dzieci (mogą być używane, ale w dobrym stanie). Dary prosimy przekazywać do szkoły w terminie do 18 grudnia 2018 r. Za okazaną pomoc z góry serdecznie dziękujemy.

SKW w Judzikach

 

 
Dyskoteka andrzejkowa
piątek, 30 listopada 2018 18:29

 

Kliknij by zobaczyć galerię

W dniu 29 listopada 2018 r. uczniowie klas IV-VIII i III gimnazjum brali udział w dyskotece andrzejkowej. Wszyscy podczas zabawy mieli okazję skorzystać z komnaty czarownicy i dowiedzieć się, kto zostanie czyim mężem lub żoną w przyszłości, gdzie będzie mieszkać, jaki zawód będzie wykonywać i skosztować ciasteczka z wróżbą. W trakcie zabawy był także poczęstunek – gofry z dżemem, bitą śmietaną i owocami. Zabawę andrzejkową zorganizowali wszyscy wychowawcy klas IV-VIII i III gimnazjum.

KLB

 

 
Loteria fantowa
czwartek, 29 listopada 2018 21:01

 

29 listopada 2018 r. uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas oraz Łącznicy Biblioteczni przygotowali i zorganizowali loterię fantową. Dochód z loterii zostanie przeznaczony na zakup nowości wydawniczych oraz wsparcie Ośrodka Pomocy Kryzysowej i Dziecka w Kowalczukach na Litwie.

Opiekun: Marzanna Sienkiewicz

MS

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 34