poniedziałek, 15 kwietnia 2019 16:47 |

Kliknij by zobaczyć galerię
15.04.2019 r. ZWP. W naszym „Kuchcikowie” eksperymentowaliśmy z przepisami na wielkanocne słodkości. Nasze mini babeczki i mazurki wyszły piękne i przepyszne. Od tej pory każdy przedszkolak pamięta jak nazywają się tradycyjne wielkanocne wypieki.
BKK
|
czwartek, 11 kwietnia 2019 18:40 |

Kliknij by zobaczyć galerię
Uczniowie klasy III G: Aleksandra Jankowska, Kacper Bernacki, Bartosz Wołyniec, Klaudiusz Girtler, Piotr Jędrzejewski, Aleksandra Pazdyga, Daria Górska, Aleksandra Sienkiewicz i Julia Domańska piszący egzamin gimnazjalny – od 10 do 12.04.2019 r.
AM |
środa, 10 kwietnia 2019 20:25 |

Kliknij by zobaczyć galerię
9.04.2019 r. w ramach realizacji programu Szkoła Wierna Dziedzictwu dzieci z przedszkola i klas I-III uczestniczyły w wycieczce do Ośrodka Aktywnego Wypoczynku „Gwarek” koło Giżycka. Podczas turnieju „Awantura o jaja” wykazały się dużą znajomością polskich zwyczajów i tradycji związanych ze świętami wielkanocnymi. Ponadto zajrzały do norki Wielkanocnego Zająca i osobiście spotkały się z nim w bajecznie kolorowej Mazurskiej Wiosce.
Wycieczkę zorganizowały nauczycielki przedszkola i klas I – III.
BKK
|
W pogoni za Wielkanocnym Zającem |
wtorek, 09 kwietnia 2019 19:45 |

Kliknij by zobaczyć galerię
W dniu 9 kwietnia 2019 r dzieci biorące udział w projekcie "Przedszkolak otwarty na świat" udały się na wycieczkę do Ośrodka Aktywnego Wypoczynku "Gwarek" w Pięknej Górze koło Giżycka. Poznały wielkanocne tradycje w zupełnie innej odsłonie. Zajrzały do norki, w której mieszka Wielkanocny Zając i osobiście spotkały się z nim w bajecznie kolorowej Mazurskiej Wiosce. Pomogły zbudować kurnik dla "kurczaka" oraz uczestniczyły w turnieju „Awantura o jajka”. Wszystkim działaniom towarzyszyło wiele radości i zabawy, zarówno ze strony dzieci jak też i obecnych rodziców.
BKK
|
Przygoda Wielkanocnego Zająca |
poniedziałek, 08 kwietnia 2019 18:13 |

Kliknij by zobaczyć galerię
8.04.2019 r. dzieci, biorące udział w projekcie „Przedszkolak otwarty na świat” poznały bajkę o Zającu Wielkanocnym i jego zagubionym koszyczku pełnym łakoci. Wykazały się też umiejętnością wskazywania pozytywnych i negatywnych cech bohaterów literackich. W ramach zajęć kształtujących kreatywność wykonały zajączka jako formę przestrzenną.
BKK
|
Wiosna, cieplejszy wieje wiatr … |
poniedziałek, 08 kwietnia 2019 17:53 |

Kliknij by zobaczyć galerię
Uczniowie ze świetlicy dla dojeżdżających również powitali wiosnę, wykonując plakat i kwiaty z kolorowego papieru. Rozmawiali o zmianach zachodzących w przyrodzie wiosną.
AMW
|
sobota, 23 marca 2019 17:34 |

Kliknij by zobaczyć galerię
22.03.2019 r. w hali Lega odbyła się II Gala Oleckiego Sportu, podczas której nagrodzono osoby wyróżniające się osiągnięciami sportowymi i szkoleniowymi oraz wspierające działalność na rzecz sportu w gminie Olecko w 2018 r. Uczennica naszej szkoły, Aleksandra Sienkiewicz otrzymała list gratulacyjny za osiągnięcia sportowe.
AM
|
czwartek, 21 marca 2019 17:32 |

Kliknij by zobaczyć galerię
21.03.2019 r. Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny był w naszej szkole powitany w ciekawy sposób. Najpierw odbyło się wiosenne sprzątanie posesji szkolnej, poboczy dróg w Lenartach i Judzikach oraz stadionu w Lenartach. Później wszyscy uczniowie wzięli udział w turnieju klas IV-VI jako uczestnicy, kibice i widzowie. Uczestnicy turnieju rywalizowali w następujących konkurencjach: strój klasowy, prezentacja klasy, hasło dopingujące grupę, wiedza matematyczna, przysłowia, plastyka, taniec, sprawność fizyczna, życie szkoły. Zwyciężyła klasa VI, zdobywając 83 punkty. W nagrodę uczniowie otrzymali tort orzechowy, upieczony przez Małgorzatę Skrocką. Po turnieju odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na przebranie wiosenne.
Organizacja turnieju: Małgorzata Skrocka, Agnieszka Łaskowska
Organizacja konkursu na przebranie: Marzenna Grodzicka
Komisja konkursowa: Marzanna Sienkiewicz, Beata Roszkowska, Justyna Adamczyk
AM
|
Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci … |
sobota, 09 marca 2019 17:34 |

Kliknij by zobaczyć galerię
Gdy losy wojny przesądzić się miały,
i pancerny pierścień był u wrót Berlina,
dla nich ta wojna wcale się nie kończy,
walka o wolność dla nich się zaczyna …
8.03.2019 r. Z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” (1 marca) w szkole odbył się uroczysty apel. Uczniowie przygotowali montaż słowno-muzyczny połączony z projekcją filmów i spotów o żołnierzach wyklętych. Dzień wcześniej utworzyli na boisku szkolnym Znak Polski Walczącej.
*Żołnierze niepokorni, niezłomni, wyklęci, polskie powojenne podziemie niepodległościowe i antykomunistyczne – antykomunistyczny, niepodległościowy ruch partyzancki, stawiający opór sowietyzacji Polski i przyporządkowaniu jej ZSRR, toczący walkę ze służbami bezpieczeństwa ZSRR i przyporządkowanymi im służbom w Polsce. Liczbę członków wszystkich organizacji i grup konspiracyjnych szacuje się na 120-180 tys. osób. Ostatni członek ruchu oporu (Józef Franczak) zginął w obławie w Majdanie Kozic Górnych – 21.10.1963 r.
Poczet flagowy: Joanna Gliniecka, Nikodem Walkowiak, Alicja Rydzewska
Występujący: Zuzanna Pęcak, Wojciech Korotko, Karolina Balewska, Aleksandra Jankowska, Miłosz Sienkiewicz
Utworzenie Znaku Polski Walczącej: wszyscy uczniowie i nauczyciele
Organizacja apelu: Agnieszka Łaskowska, Małgorzata Korotko
AM
|
Prace ogrodnicze czas zacząć |
czwartek, 07 marca 2019 18:39 |

Kliknij by zobaczyć galerię
7.03.2019 r. dzieci z oddziału przedszkolnego założyły hodowlę kwiatów cebulkowych. Omówiły również czynniki niezbędne dla rozwoju roślin i zastosowały je w praktycznym działaniu.
BKK
|
IV Gminny Konkurs Piosenki Zimowej „Śnieżne Nutki” |
wtorek, 05 marca 2019 19:37 |

Kliknij by zobaczyć galerię
Nasza szkoła była organizatorem IV Gminnego Konkursu Piosenki Zimowej „Śnieżne Nutki”, który odbył się 5 marca 2019 r. w Regionalnym Ośrodku Kultury „Mazury Garbate” w Olecku. Celem konkursu była integracja dzieci i młodzieży z gminy Olecko, budowanie pozytywnych więzi, wspieranie dziecięcej i młodzieżowej twórczości artystycznej, wymiana pomysłów i doświadczeń w zakresie upowszechniania śpiewu oraz promocja młodych talentów. Do konkursu przystąpiło 23. uczestników, którzy wykonali 14 utworów, występując jako soliści i zespoły.
Komisja konkursowa w składzie: Jadwiga Malinowska (przewodnicząca), Jadwiga Wasilewska i Radosław Skrodzki przyznała następujące nagrody:
1) w kategorii I (dzieci z oddziału przedszkolnego):
I miejsce – Sandra Olszewska (Szkoła Podstawowa w Gąskach), utwór „Zimowa poleczka”
II miejsce – Adam Wiśniewski i Amelia Janiszewska (Przedszkole „Krasnal” w Olecku), „My się zimy nie boimy”
III miejsce – Naila Nowoć (Szkoła Podstawowa nr 2 w Olecku w Olecku), „Zimo, zimo”
2) w kategorii II (uczniowie klas I-III SP):
I miejsce – Roksana Krukowska (Szkoła Podstawowa w Gąskach), „Po co jest zima”
II miejsce – Maja Giziewicz i Laura Jaszczerzewska (Szkoła Podstawowa w Babkach Oleckich), „Idzie, idzie Pani Zima”
III miejsce – Sylwester Olszewski (Szkoła Podstawowa w Gąskach), „Już się cieszą dzieci”
3) w kategorii III (uczniowie klas IV-VI SP):
I miejsce – Dominika Kosakowska (Szkoła Podstawowa nr 3 w Olecku), „Święta to czas niespodzianek”
II miejsce – Zuzanna Pęcak (Szkoła Podstawowa w Judzikach), „Zima lubi dzieci”
III miejsce – Patrycja Zagacka i Aleksandra Czajka (Szkoła Podstawowa w Judzikach), „Biała dama, sroga zima”
4) w kategorii IV (uczniowie klas VII-VIII SP):
wyróżnienie – Małgorzata Pawłowska (Szkoła Podstawowa w Judzikach), „Zima”
Miłym akcentem kończącym podsumowanie konkursu było przedstawienie na podstawie baśni Karola Dickensa „Opowieść wigilijna” w wykonaniu naszych uczniów i rodziców, wykonanie piosenki „Pani Zima” przez uczniów klasy I oraz „Taniec świateł”.
Sponsorzy nagród: pracownicy SP w Judzikach i społeczność Judzik
Prowadzący konkurs: Oliwia Kotowska i Bartosz Wołyniec
Organizacja konkursu: Beata Prześniak, Justyna Adamczyk, Małgorzata Skrocka, Agnieszka Łaskowska
AM
|
„Cudze chwalicie, swego nie znacie ...” |
niedziela, 03 marca 2019 16:07 |

Kliknij by zobaczyć galerię
W piątek, 1 marca 2019 roku odbył się XV Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Wacława Klejmonta „Poeci Pogranicza Warmii, Mazur i Suwalszczyzny” z cyklu imprez „Cudze chwalicie, swego nie znacie”. Jego celem jest ocalenie od zapomnienia poezji dawnych twórców regionalnych, kształtowanie wrażliwości na słowo pisane współczesnych twórców regionu oraz kształcenie kompetencji czytelniczych uczniów. Młodzi adepci sztuki recytatorskiej prezentowali utwory poetów regionalnych, stanowiące ważny element dziedzictwa kulturowego Warmii, Mazur i Suwalszczyzny. Szkołę Podstawową w Judzikach reprezentowały: Zuzanna Pęcak i Alicja Rydzewska z klasy piątej. Recytowały wiersze Krzysztofa Dariusza Szatrawskiego: „Świat pełen miłosierdzia” oraz „Spotkanie”.
Przygotowanie uczniów i organizacja wyjazdu na konkurs: Agnieszka Łaskowska
AŁ
|
czwartek, 28 lutego 2019 18:35 |

Kliknij by zobaczyć galerię
Z okazji Tłustego czwartku odbyły się w naszej szkole dwa konkursy. W pierwszym konkursie należało zjeść jak najwięcej pączków w ciągu jednej minuty. Zwyciężył Kamil Korotko (kl. IV). Natomiast w drugim konkursie należało wypisać produkty spożywcze potrzebne do przygotowania pączków. Tutaj najlepszymi okazały się: Aleksandra Sienkiewicz (kl. III G) i Zuzanna Osiecka (kl. II).
Organizacja konkursów: Marzenna Grodzicka, Justyna Adamczyk, Beata Prześniak
*Tłusty czwartek – ostatni czwartek przed wielkim postem, zapusty. Tłusty czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału
AM
|
środa, 27 lutego 2019 19:03 |

Kliknij by zobaczyć galerię
27.02.2019 r. dzieci wraz z rodzicami od teorii z zakresu prawidłowego żywienia przeszły do praktyki. Dziś wykonały pyszne pasty do smarowania pieczywa, a następnie wykorzystały je do przygotowania śniadaniowych kanapek. Przy okazji przedszkolaki nauczyły się zastępować niezdrowe produkty zdrowymi, natomiast mamy przekonały się, że przygotowanie kolorowych past nie zajmuje zbyt wiele czasu.
BKK
|
środa, 20 lutego 2019 20:56 |

Kliknij by zobaczyć galerię
"Bo świetlica bawi, uczy nas. Bo w świetlicy szybko mija czas..."
Świetlica szkolna to miejsce, gdzie dzieci oczekując na przyjazd autobusu szkolnego,odrabiają lekcje, bawią się, rozwijają swoje talenty. Nie ma tu czasu na dłuższą nudę, bo pani Alicja Wasilewska, nie da posiedzieć bezczynnie. Stara się, aby każdy dzień spędzony w świetlicy był inny. A to dzięki zajęciom plastycznym, komputerowym, muzycznym itp.
MW
|
Zasady udzielania pierwszej pomocy |
poniedziałek, 18 lutego 2019 18:35 |

Kliknij by zobaczyć galerię
W poniedziałek, 18 lutego 2019 roku uczniowie klasy VIII i III gimnazjum w ramach realizacji podstawy programowej z edukacji dla bezpieczeństwa uczestniczyli w zajęciach z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia prowadził pan Tomasz Dunaj – ratownik medyczny i pracownik Państwowej Straży Pożarnej w Olecku. Uczniowie utrwalili algorytm postępowania w przypadku zatrzymania krążenia, ćwiczyli przeprowadzanie resuscytacji na fantomach ratowniczych, także z wykorzystaniem defibrylatora. Dowiedzieli się również, jak udzielić pomocy w przypadku omdlenia, krwotoku oraz złamania. Pan Tomasz Dunaj podzielił się swoimi doświadczeniami z codziennej pracy ratowniczej.
Organizacja zajęć: Agnieszka Łaskowska, Ferdynand Grodzicki
AŁ
|
czwartek, 14 lutego 2019 17:43 |

Kliknij by zobaczyć galerię
14 lutego 2019 r. odbyły się w naszej szkole walentynki – coroczne święto zakochanych. Nie zabrakło czerwonych serduszek, baloników, obdarowywania się drobnymi upominkami i konkursów, w tym na przebranie walentynkowe. W konkursie na Najsłodszą Dziewczynę 2019 zwyciężyła Aleksandra Sienkiewicz (kl. III G), z kolei Najsłodszym Chłopakiem został Krystian Krotoszyński (kl. IV). Najwięcej niespodzianek, zaskoczeń i nieukrywanych wzruszeń przyniosła poczta walentynkowa.
Organizacja walentynek: Justyna Adamczyk, rada samorządu uczniowskiego
AM
|
czwartek, 14 lutego 2019 16:57 |

Kliknij by zobaczyć galerię
14.02.2019 r. dzieci biorące udział w projekcie „Przedszkolak otwarty na świat” rozwijały swoje umiejętności ruchowo-taneczne z wykorzystaniem podestu muzycznego. Wykazały się też pomysłowością i kreatywnością przy wykonaniu "serduszka walentynkowego" z masy papierowej. Na zakończenie zajęć każdy przedszkolak otrzymał walentynkę w postaci słodkiego lizaka.
BKK
|
czwartek, 07 lutego 2019 21:08 |

Kliknij by zobaczyć galerię
7 lutego 2019 r. odbyła się długo wyczekiwana Choinka Noworoczna – spotkanie integrujące uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców i społeczność lokalną.
Prowadząca, Alicja Rydzewska (uczennica klasy V) serdecznie powitała wszystkich zebranych i oddała głos pani dyrektor, Beacie Prześniak, która skierowała równie ciepłe słowa i życzyła wesołej zabawy, przed którą minutą ciszy, wspomnieniem i wierszem uczczona została pamięć zmarłego Bogdana Żarkowskiego (pracownika naszej szkoły).
W dalszej części uroczystości na scenie wystąpili uczniowie klasy II i III w piosence „Pada śnieg, dzwonią dzwonki sań …”. Z kolei uczniowie klasy I recytowali utwór „Zima”, a uczennica klasy V, Zuzanna Pęcak zaśpiewała piosenkę pt. „Zima lubi dzieci najbardziej na świecie”. Natomiast uczniowie klasy III zaprezentowali swoje talenty aktorskie w krótkiej scence humorystycznej na motywach baśni „Królewna Śnieżka”. Nie zabrakło szkolnych Śnieżynek, które zatańczyły ”Taniec świateł”.
Tradycją spotkania choinkowego w naszej szkole są inscenizacje teatralne przygotowywane przez uczniów i rodziców. Tym razem też tak było. Zgromadzona publiczność przeniosła się w niezwykły świat baśni, wsłuchując się i „wpatrując” w „Opowieść wigilijną” Karola Dickensa w reżyserii Małgorzaty Skrockiej i Agnieszki Łaskowskiej. To ponadczasowa opowieść o sile dobra, które drzemie w każdym z nas, o tym, że są tacy, którzy pomagają nam je odkryć. W inscenizacji wystąpili: Ebenezer Scrooge – Miłosz Sienkiewicz, Duch Jakuba Marley’a – Paweł Domański, Duch Minionych Świąt Bożego Narodzenia – Teresa Korotko, Duch Obecnej Wigilii Bożego Narodzenia – Edyta Domańska, Duch Wigilijnej Przyszłości – Ryszard Korotko, Kwestujące – Alicja Balewska i Wioletta Dąbrowska, Siostrzeniec Scrooge’a – Konrad Nartowicz, Księgowy Scrooge’a – Bartosz Piszczek, Żona Księgowego – Zuzanna Pęcak, Mały Tim – Natan Turowicz, Narrator – Aleksandra Sienkiewicz.
Po inscenizacji odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na najciekawsze przebranie karnawałowe, spotkanie ze Świętym Mikołajem, który przyniósł najmłodszym i trochę starszym prezenty oraz dyskoteka z kolorowymi światłami, dymem i najnowszymi przebojami.
Organizacja Choinki: Małgorzata Skrocka, Agnieszka Łaskowska, Justyna Adamczyk, Marzanna Wasilewska
AM
|
Wizyta w Urzędzie Miejskim w Olecku i „Pan Tadeusz” |
wtorek, 05 lutego 2019 19:42 |

Kliknij by zobaczyć galerię
We wtorek, 5 lutego 2019 roku uczniowie klasy VII i VIII wybrali się do Urzędu Miejskiego w Olecku. Pani sekretarz, Barbara Jankowska oprowadziła uczniów po budynku urzędu, zapoznała z wydziałami, w których mieszkańcy mogą załatwić konkretne sprawy. Omówiła historię herbu Olecka oraz logo miasta. Następnie uczniowie spotkali się z Burmistrzem Olecka, panem Karolem Sobczakiem i jego zastępcą, panią Sylwią Wieloch. Burmistrz zwrócił uwagę na rolę aktywności obywatelskiej, która stanowi filar idei samorządności i zachęcał uczniów do podejmowania działań na rzecz środowiska lokalnego.
Na zakończenie wizyty pani sekretarz wręczyła uczniom komiksy „100 lat niepodległości. Ilustrowana kronika historii Polski”. Następnie uczniowie obejrzeli spektakl pt. „Pan Tadeusz – obrazy”, który przygotował Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia. Inscenizacja, którą otwierał fragment Epilogu, ukazywała wybrane sceny z epopei Adama Mickiewicza – perypetie miłosne Zosi i Tadeusza, spór o zamek, historię Jacka Soplicy, zwyczaje szlacheckie. Najważniejszy był w niej wątek narodowy – marzenia o odzyskaniu niepodległości.
Organizacja i opieka: Agnieszka Łaskowska, Dorota Miszczak
AŁ
|
|
|