Dzień doznań artystycznych
wtorek, 05 lutego 2019 18:58

Kliknij by zobaczyć galerię

5.02.2019 r. dzieci z ZWP, oddziału przedszkolnego i klas I-III obejrzały na scenie Regionalnego Ośrodka Kultury w Olecku przedstawienie teatralne „Jak Rumcajs Cypiska uratował". Spektakl przyciągnął uwagę najmłodszych widzów barwnymi kostiumami i piękną scenografią. Dzieci żywo reagowały na to wszystko, co działo się na scenie. Największą furorę wywołało pojawienie się postaci wielkiej pajęczycy, wodnika, niedźwiadka i wiewiórki. Po spektaklu kolejna niespodzianka artystyczna – wizyta w szkole muzycznej. A tam dzieci poznawały instrumenty i sposoby gry na nich. Wysłuchały muzyki prezentowanej przez wychowanków tejże szkoły oraz same próbowały swoich sił w zakresie gry na różnych instrumentach.

BKK

 

 
Mistrz Układania Puzzli
niedziela, 27 stycznia 2019 17:45

24.01.2019 r. w bibliotece szkolnej o godz. 10.00 odbył się konkurs układania puzzli „Zostań Mistrzem Układania Puzzli”. Układanie puzzli rozwija pamięć, umiejętności manualne, ćwiczy wzrok a także wyobraźnię. Uczestnicy turnieju układali puzzle 160-elementowe. Mistrzem Układania Puzzli została Magdalena Borkowska.

Organizator konkursu: Marzanna Sienkiewicz

 
Spotkanie w Jaśkach
wtorek, 22 stycznia 2019 19:06

 

 

22.01.2019 r. Podczas ferii zimowych członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunami odwiedzili pacjentów Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Długoterminowej w Jaśkach. Celem spotkania było uwrażliwianie młodzieży na potrzeby ludzi starszych, wymagających opieki, zainteresowania i troski wielu osób. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze, przy cieście z domowych wypieków i wokół noworocznych życzeń. Wspólnie odśpiewaliśmy kolędy i piosenki o zimie, były też inscenizacje popularnych wierszy Jana Brzechwy. Następne spotkanie, już przy współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci w Olecku, przed świętami wielkanocnymi. Warto być empatycznym, warto pomagać, bo dobro wyświadczone innym zawsze powraca.

MS

 

 
Dzień Babci i Dziadka
piątek, 18 stycznia 2019 19:50

 

Kliknij by zobaczyć galerię

Kocham mocno babcię, dziadka – to nie żart moi mili

Dzisiaj im życzenia składam, by 100 latek jeszcze żyli

18.01.2019 r. dzieci z ZWP i oddziału przedszkolnego gościły w swoich progach babcie i dziadków. Zaprezentowały Im krótką część artystyczną, w której wyraziły swoją miłość i wdzięczność. Później przedszkolaki zaprosiły swoich dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przy pomocy rodziców.

BKK

 

 
Przekąski na Dzień Babci i Dziadka
czwartek, 17 stycznia 2019 19:58

 

Kliknij by zobaczyć galerię

17.01.2019 r. nasza sala zamieniła się w kuchcikowo. Dzieci wraz z rodzicami przygotowały zdrowy poczęstunek na zbliżające się spotkanie z dziadkami. Dziś przedszkolaki pracowały w grupach. Jedna przygotowała pyszne ciasto, a druga soki owocowe. nie obyło się też beż degustacji. Ciekawe czy naszym seniorom będą smakowały przedszkolne smakołyki?

BKK

 

 
Ogłoszenie
wtorek, 15 stycznia 2019 16:25

 

W związku z żałobą narodową, planowana na dzień 17 stycznia 2019 r. (czwartek) Choinka Noworoczna nie odbędzie się (będzie zorganizowana w pierwszym tygodniu po feriach zimowych).

W okresie ferii zimowych zajęcia w zespole wychowania przedszkolnego i w oddziale przedszkolnym odbywają się normalnie, zgodnie z planem zajęć.

Ferie zimowe trwają od 21 stycznia do 3 lutego 2019 r. Powrót uczniów do szkoły – poniedziałek, 4.02.2019 r.

BP

 

 
Pierwszoklasiści z wizytą w bibliotece szkolnej
czwartek, 10 stycznia 2019 22:21

 

Kliknij by zobaczyć galerię

Dzisiaj, 10 stycznia 2019 r. nasza biblioteka gościła uczniów klasy pierwszej. Dzieci poznały rodzaje zbiorów, które gromadzi szkolna biblioteka. Dowiedziały się, jak należy dbać o wypożyczoną książkę i obejrzały prezentacje multimedialna o ciekawostkach związanych z książką.

Celem spotkania było zachęcenie pierwszoklasistów do czytania książek, korzystania ze zbiorów biblioteki oraz dostarczenie dzieciom dobrej zabawy. Podczas wizyty uczniowie szukali różnic w ilustracjach, wyszukiwali elementy zaczynające się na literę „p”. Wysłuchali bajki o mróweczce, która była uczennicą klasy pierwszej. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały zakładki do książek, a także zaproszenie do częstych wizyt w bibliotece.

MS

 

 

 
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2019
czwartek, 10 stycznia 2019 21:47

Kliknij by zobaczyć galerię

10.01.2019 r. W związku ze zbiórką pieniędzy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy uczniowie Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Koła Wolontariatu zorganizowali akcję pn. „Pyszne ciasto sprzedać chcemy, chętnie dzieciom pomożemy", dochód z której zostanie przeznaczony na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Poza tym, uczniowie z puszką WOŚP i poczęstunkiem wraz z opiekunami wybrali się do osiedla w Lenartach, gdzie spotkali się z serdecznością i hojnością jego mieszkańców. Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne podziękowania.

Organizatorzy: Katarzyna Luto, Małgorzata Skrocka i Agnieszka Łaskowska

KL

 
W krainie Lawendowego Rycerza
piątek, 04 stycznia 2019 18:57

 

 

4.01.2019 r. ZWP, oddział przedszkolny i klasy I-III wybrały się do Olecka na spektakl teatralny „W krainie Lawendowego Rycerza”  w wykonaniu Teatru Artenes z Wrocławia. Główny bohater – Kuba jest jedynakiem, jego rodzice to bardzo zapracowani ludzie, mający mało czasu dla synka. Kuba lubi gdy mama mu czyta, ale zdarza się to coraz rzadziej i dlatego Kubuś próbuje czytać sam, aż pewnego razu zasypia nad książką i przenosi się w świat Księgolandii – krainy Lawendowego Rycerza. Razem z postaciami tajemniczej krainy chłopiec przeżywa różne ciekawe i zaskakujące przygody. Spektakl promuje czytanie książek wśród najmłodszych. Nawet zagorzali przeciwnicy czytania, wyszli z niego przekonani, że książka to coś fajnego.

Opiekunowie: Urszula Grzybowska, Beata Kamińska-Kołodzińska, Beata Roszkowska, Małgorzata Skrocka

BKK

 

 
Wesołych Świąt!
niedziela, 23 grudnia 2018 18:02

 

 

Pogodnych, zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego 2019 Roku

Wszystkim Uczniom, Rodzicom, Pracownikom szkoły i Czytelnikom naszej strony

życzy

Beata Prześniak

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Judzikach

 

*Powrót uczniów do szkoły po przerwie świątecznej – w środę, 2 stycznia 2019 r.

 

 
Świąteczne prezenty dla dzieci w Kowalczukach
niedziela, 23 grudnia 2018 17:44

 

Kliknij by zobaczyć galerię

22.12.2018 r. W ramach współpracy Szkolnego Koła Wolontariatu z OSP w Lenartach zebrano, zapakowano i dostarczono prezenty dla polskich dzieci na Litwie. Kierownictwo Ośrodka Interwencji Kryzysowej Rodziny i Dziecka Obwodu Wileńskiego w Kowalczukach składa wszystkim ofiarodawcom serdeczne podziękowania łącząc je z życzeniami wszelkich błogosławieństw na święta Bożego Narodzenia.

MS

 

 
Maleńka przyszła Miłość
czwartek, 20 grudnia 2018 19:21

Kliknij by zobaczyć galerię

Do naszych serc, do wszystkich serc uśpionych
dziś zabrzmiał dzwon, już człowiek obudzony.
Bo nadszedł czas i Dziecię się zrodziło
a razem z Nim Maleńka przyszła Miłość ...

 

W czwartek, 20 grudnia 2018 r. w szkole wystawiono jasełka pod hasłem: „Maleńka przyszła Miłość”. Uczniowie wcielili się w biblijne postaci i przedstawili historię wędrówki Maryi z Józefem do Betlejem, przyjście na świat Dzieciątka, przybycie pasterzy oraz trzech Mędrców ze Wschodu. Towarzyszyły im najpiękniejsze polskie kolędy w wykonaniu zespołu „Sedranianki”. Świąteczny nastrój udzielił się wszystkim zebranym.

Święta Bożego Narodzenia czerpią swe piękno z wiary w moc Bożego Dziecięcia i z tradycji. Po jasełkach odbyło się wręczenie nagród uczniom za udział w świątecznych konkursach plastycznych oraz spotkanie opłatkowe dla pracowników szkoły, rodziców i zaproszonych gości.

Organizacja jasełek: Marzanna Sienkiewicz, Agnieszka Łaskowska, Katarzyna Luto, Justyna Adamczyk

AM

 

 
Apel szkolny
środa, 19 grudnia 2018 17:43

 

Kliknij by zobaczyć galerię

19 grudnia 2018 r. odbył się apel szkolny, podczas którego została podsumowana akcja „Góra Grosza 2018”. Najbardziej zaangażowani w akcję uczniowie otrzymali nagrody: Bartosz Wołyniec, Zuzanna Osiecka, Alicja Bobowicz, Joanna Gliniecka, Wiktor Jankowski, Zuzanna Michałowska, Weronika Mazur, Alicja Rydzewska, Maria Augustynowicz, Aleksandra Pęcak, Michał Milewski, Maria Rydzewska i Julia Jędrzejewska. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na cele Towarzystwa „Nasz Dom” w Warszawie. Ponadto dyrektor szkoły, pani Beata Prześniak podsumowała projekt „Umiem pływać”. Uczniowie uczestniczący w projekcie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Natomiast pani Marzanna Sienkiewicz podsumowała udział uczniów w świątecznych konkursach plastycznych.

AM

 

 

 
Zajęcia otwarte w klasie trzeciej
poniedziałek, 17 grudnia 2018 17:46

 

Kliknij by zobaczyć galerię

17 grudnia 2018 r. w klasie III odbyły się zajęcia otwarte dla nauczycieli kształcenia zintegrowanego ze Szkoły Podstawowej w Judzikach i Babkach Oleckich. Temat zajęć związany był z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia. Dzieci omawiały tradycje bożonarodzeniowe i pracowały przy świątecznych stanowiskach zgodnie z zasadą obwodu ćwiczebnego. Każdy uczeń miał za zadanie wykonać fragment prezentacji multimedialnej związanej z tradycjami, napisać do Mikołaja prośbę o prezent, nakryć stół do wigilii, wybrać wigilijne potrawy, ubrać choinkę zgodnie z instrukcją, ułożyć tekst kolędy z pociętych fragmentów i zaśpiewać ją. Zajęcia okazały się interesujące. Większość dzieci pracowała samodzielnie i z dużym zaangażowaniem.

Prowadząca zajęcia: Małgorzata Skrocka

MS

 

 

 
Świąteczne pierniki
poniedziałek, 17 grudnia 2018 17:27

 

Kliknij by zobaczyć galerię

Ojej cóż za zapach - cynamon, goździki, coś mi się wydaje, że ktoś upiekł  pierniki.
Świąteczne pierniki, serduszka, dzwoneczki, kształty przeróżne, nawet gwiazdeczki.
Rumiane, pachnące, pięknie przystrojone, zapewne na choince będą zawieszone.

17.12.2018 r. My, jako przedsiębiorcze przedszkolaki nie kupujemy pierników świątecznych, ale wraz z rodzicami zabieramy się do pracy i sami je pieczemy oraz dekorujemy. Nasze wypieki zachwyciły nie tylko smakiem, ale też zapachem i wyglądem.

BKK

 

 
Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych
czwartek, 13 grudnia 2018 19:34

 

Kliknij by zobaczyć galerię

W związku z Międzynarodowym Dniem Osób Niepełnosprawnych (3 grudnia) odbyła się w naszej szkole (13.12.2018 r.) prelekcja na temat niepełnosprawności. Celem obchodów tego święta jest przybliżenie nam wszystkim problemów osób niepełnosprawnych, czyli tych, u których występują ograniczenia w prawidłowym funkcjonowaniu spowodowane obniżeniem sprawności fizycznej lub psychicznej, albo nieprawidłowości w budowie i funkcjonowaniu organizmu oraz pomoc we włączeniu tej grupy społecznej w społeczne życie. Obchody Dnia są również okazją do zwiększenia świadomości publicznej o korzyściach płynących z integracji osób niepełnosprawnych w każdym aspekcie życia politycznego, społecznego, gospodarczego i kulturalnego. Pani Dorota Miszczak przedstawiła uczniom rodzaje niepełnosprawności i przykłady sukcesów, które odnoszą niepełnosprawni w różnych dziedzinach życia.

Prowadząca prelekcję: Dorota Miszczak

AM

 

 
Wyniki świątecznych konkursów plastycznych
czwartek, 13 grudnia 2018 18:56

Kliknij by zobaczyć galerię

13.12.2018 zostały rozstrzygnięte świąteczne konkursy plastyczne:

1. Konkurs na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową – ZWP i oddział przedszkolny: I miejsce – Julia Jędrzejewska, II miejsce – Julia Wierżyńska, III miejsce – Gabriel Jankowski; kl. I-III: I miejsce – Aleksandra Pęcak, II miejsce – Zuzanna Osiecka, III miejsce – Kamil Kuczewski; kl. IV-VI: I miejsce – Zuzanna Pęcak, II miejsce – Maja Wierżyńska, III miejsce – Sebastian Wierżyński, wyróżnienie – Krystian Krotoszyński; kl. VII-III G: I miejsce – Aleksandra Sienkiewicz, II miejsce – Miłosz Sienkiewicz, III miejsce – Magdalena Borkowska

2. Konkurs na Szopkę Bożonarodzeniową – I miejsce: Zuzanna Pęcak, II miejsce: Aleksandra Pęcak, III miejsce: Zofia Bomber, wyróżnienie: Kamil Kuczewski

3. Konkurs na Ozdobę Choinkową – I miejsce: Aleksandra Pęcak, Zuzanna Pęcak, II miejsce: Alicja Bobowicz, Zofia Bomber, III miejsce: Cezary Michałowski, Dawid Gawryś, wyróżnienie: Zuzanna Michałowska

Organizator konkursów: Marzanna Sienkiewicz

AM

 

 
Afisz teatralny
wtorek, 11 grudnia 2018 17:26

 

Kliknij by zobaczyć galerię

 

11.12.2018 r. na zajęciach z zakresu rozwijania kompetencji społecznych i kreatywności dzieci przygotowały afisz teatralny informujący o zbliżającym się przedstawieniu "Jasełka 2018". Zgodna praca zespołowa i pomysłowość doprowadziły przedszkolaki do założonych efektów.

BKK

 

 
Sianko na stół wigilijny
poniedziałek, 10 grudnia 2018 17:18

 

 

8 i 9 grudnia 2018 r. Szkolne Koło Caritas sprzedawało sianko na stół wigilijny. Zebraną kwotę w wysokości 254 zł przeznaczono na potrzeby polskich dzieci w Kowalczukach na Litwie.

Opiekun koła: Marzanna Sienkiewicz

MS

 

 
Mikołajki i ubieranie choinki w Olecku
niedziela, 09 grudnia 2018 17:17

Kliknij by zobaczyć galerię

Mimo niesprzyjającej pogody, atmosfera na placu miejskim w Olecku, w niedzielę, 9 grudnia 2018 r. była przyjemna i świąteczna. Aurę tworzyły dekoracje, muzyka i przesympatyczny Mikołaj, który ponownie obdarowywał dzieci cukierkami i pluszakami. Dzieci ochoczo pozowały z nim do zdjęć. Na scenie można było wykazać się umiejętnościami wokalnymi. Zuzanna Pęcak pięknie zaśpiewała kolędę. Kulminacyjnym punktem mikołajkowych obchodów było wspólne ubieranie choinki. Nasi wolontariusze zawiesili na niej własnoręcznie wykonane ozdoby. Zwieńczeniem mile spędzonego czasu na placu był pobyt w pizzerii.

Opiekunowie i organizatorzy wyjazdu: Małgorzata Skrocka, Agnieszka Łaskowska

MS

 

 
Eksperymenty i doświadczenia
piątek, 07 grudnia 2018 18:42

Kliknij by zobaczyć galerię

7 grudnia 2018 r. uczniowie klasy I podczas zajęć świetlicowych wykonywali doświadczenia z wodą i mydłem. Różnobarwne bańki tworzyły się na stole i w powietrzu. Proste eksperymenty są świetną propozycją zajęć na długie zimowe wieczory. Zabawy te można prowadzić w domu, wykorzystując ogólnodostępne materiały. Polecam.

MS

 

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 35