Festyn rodzinny w Lenartach
piątek, 31 maja 2019 19:48

 

Kliknij by zobaczyć galerię

W piątek, 31 maja 2019 r. na stadionie w Lenartach odbył się festyn rodzinny w ramach obchodów XXI Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny pod hasłem: Małżeństwo – Dobre relacje – Silna rodzina. „Mama i tata to najpiękniejsze słowa świata. I odwrotnie – dziecko jest dla rodziców największym skarbem. Spotykamy się dzisiaj, aby wspólnie świętować i spędzić kilka niezapomnianych chwil. Dla dzieci to okazja, aby podziękować rodzicom za dobroć, cierpliwość i serce, które tak wiele potrafi wybaczyć …” – takimi słowami rozpoczęło się spotkanie integracyjne łączące mieszkańców okolicznych miejscowości i gości. Swoją obecnością zaszczycili pan Karol Sobczak, burmistrz Olecka i pani Sylwia Wieloch, zastępca burmistrza. W programie festynu odbyła się część artystyczna, na którą złożyły się występy uczniów Szkoły Podstawowej w Judzikach – piosenki, „Taniec dżentelmenów”, „Taniec mgieł” oraz inscenizacja „Pani Twardowska” w wykonaniu uczniów i rodziców (reżyseria Małgorzata Skrocka i Agnieszka Łaskowska). Odbył się także pokaz sztuk walki Taekwondo, pokaz dotyczący udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, konkurencje sportowe i rodzinne z nagrodami, degustacja potraw. Nie zabrakło zabawy przy muzyce i zjeżdżalni dla dzieci.

Festyn rodzinny w Lenartach obfitował w wiele atrakcji. Pogoda i humory dopisały. Spotkanie minęło w przyjemnej atmosferze.


Prowadzący festyn: Alicja Rydzewska, Wojciech Korotko

Występujący w inscenizacji „Pani Twardowska”: Miłosz Sienkiewicz (Pan Twardowski), Wioletta Dąbrowska (Pani Twardowska), Edyta Domańska (Diabeł), Aleksandra Sienkiewicz ((Karczmarka), Ryszard Korotko, Paweł Domański, Klaudiusz Girtler(Goście w Karczmie), Alicja Balewska, Teresa Korotko (opowiadający)

Organizacja festynu: Beata Prześniak (dyrektor SP Judziki), Algiment Rutkowski (sołtys Lenart), Teresa Korotko (sołtys Judzik), Dawid Bondarenko

AM

 

 
Zaproszenie na festyn rodzinny
środa, 29 maja 2019 19:55

Zapraszamy na Festyn rodzinny - w piątek, 31 maja 2019 r., godz. 17.00 - stadion w Lenartach


 
II Rodzinny Piknik z Książką
niedziela, 26 maja 2019 19:19

 

Kliknij by zobaczyć galerię

W sobotę, 25 maja 2019 r. odbył się II Rodzinny Piknik z Książką, który zorganizowała Miejsko–Powiatowa Biblioteka Publiczna w Olecku. Dla jego uczestników zorganizowano wiele atrakcji: konkursy literackie, głośne czytanie utworów, pokaz zumby. Tego dnia odbyło się także wręczenie nagród uczestnikom konkursu literackiego „Nowe przygody bohaterów utworów Kornela Makuszyńskiego”. I miejsce zajął Wojciech Korotko, a II Zuzanna Pęcak
z naszej szkoły.

Nauczyciel przygotowujący: Agnieszka Łaskowska

 

 
Poezja i Proza Jana Pawła II
poniedziałek, 20 maja 2019 17:52

 

Kliknij by zobaczyć galerię

W piątek, 17 maja 2019 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Wieliczkach odbył się XIV Powiatowy Konkurs Recytatorsko-Muzyczny Poezji i Prozy Jana Pawła II. Przed zmaganiami konkursowymi uczniowie obejrzeli prezentację dotyczącą życia i dorobku papieża Polaka, następnie zaprezentowali swoje recytacje i muzyczne interpretacje poezji i prozy Jana Pawła II, która stanowi ważny wymiar duchowego dziedzictwa Polaków. Tradycją konkursu stało się wspólne wykonanie „Barki” przez wszystkich zgromadzonych. Naszą szkołę reprezentował Miłosz Sienkiewicz, który recytował utwory; „Ewangelia” oraz „Pustynia judzka”. Uczeń otrzymał wyróżnienie.

Nauczyciel przygotowujący: Agnieszka Łaskowska

 

 

 
Scena Przedszkolaka
wtorek, 14 maja 2019 20:46

 

Kliknij by zobaczyć galerię

14.05.2019 r. dzieci z oddziału przedszkolnego i ZWP zaprezentowały się w XVIII Przeglądzie Twórczości Dziecięcej „Scena Przedszkolaka”. Chłopcy wykonali „Taniec Dżentelmenów” do muzyki filmowej Vabank, natomiast dziewczęta przedstawiły „Taniec Kwiatów” do utworu  „Flowers"- Habanot Nechama.

BKK

 

 
228. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
poniedziałek, 29 kwietnia 2019 19:34

 

Kliknij by zobaczyć galerię

29 kwietnia 2019 r. odbyła się uroczystość szkolna związana z 228. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie i pracownicy zgromadzili się przed budynkiem szkoły. Po odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała dyrektor szkoły, pani Beata Prześniak, która mówiła o roli i znaczeniu tego święta dla wszystkich Polaków. Z kolei uczniowie przedstawili krótki rys historyczny. Następnie wszyscy przeszli na boisko szkolne i ustawili się tak, żeby powstała flaga państwowa w barwach bieli i czerwieni (do tego posłużyły baloniki). W dalszej części uroczystości cała społeczność szkolna przemaszerowała po osiedlu w Lenartach, rozdając kolorowe baloniki i przeszła na stadion, gdzie odbył się Bieg Konstytucji z flagą (sztafeta). Po powrocie do szkoły uczniowie wysłuchali prelekcji pana Andrzeja Malinowskiego na temat konstytucji z 1791 i 1997 r.

Przygotowanie uroczystości: Agnieszka Łaskowska, Beata Roszkowska, Dorota Miszczak

1 maja – Święto Pracy

2 maja – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

3 maja – Święto Narodowe Trzeciego Maja

AM

 

 
Wiosenna przerwa świąteczna
poniedziałek, 15 kwietnia 2019 18:29

Wiosenna przerwa świąteczna trwa od 18 do 23.04.2019 r. Powrót uczniów do szkoły w środę, 24 kwietnia 2019 r.

 

 
Wielkanocne malowanie jajek
poniedziałek, 15 kwietnia 2019 18:01

 

Kliknij by zobaczyć galerię

15.04.2019 r. odbyło się wielkanocne malowanie jajek. Uczestnicy spotkania poznali różne techniki tworzenia pisanek, barwienia, dekorowania i zdobienia. Malowanie jajek to nieodłączna tradycja świąt wielkanocnych.

Organizacja spotkania: Marzenna Grodzicka, Małgorzata Korotko

AM

 

 
Egzamin ósmoklasisty 2019
poniedziałek, 15 kwietnia 2019 17:10

 

Uczniowie klasy VIII: Oliwia Kotowska, Małgorzata Pawłowska, Gabriela Korotko, Filip Korotko, Paweł Jasielun, Miłosz Sienkiewicz i Bartosz Piszczek piszący egzamin ósmoklasisty – od 15 do 17 kwietnia 2019 r.

AM

 

 
Wielkanocne wypieki
poniedziałek, 15 kwietnia 2019 16:47

 

Kliknij by zobaczyć galerię

15.04.2019 r. ZWP. W naszym „Kuchcikowie” eksperymentowaliśmy z przepisami na wielkanocne słodkości. Nasze mini babeczki i mazurki wyszły piękne i przepyszne. Od tej pory każdy przedszkolak pamięta jak nazywają się tradycyjne wielkanocne wypieki.

BKK

 

 
Egzamin gimnazjalny 2019
czwartek, 11 kwietnia 2019 18:40

 

Kliknij by zobaczyć galerię

 

 

Uczniowie klasy III G: Aleksandra Jankowska, Kacper Bernacki, Bartosz Wołyniec, Klaudiusz Girtler, Piotr Jędrzejewski, Aleksandra Pazdyga, Daria Górska, Aleksandra Sienkiewicz i Julia Domańska piszący egzamin gimnazjalny – od 10 do 12.04.2019 r.

AM

 
W Gwarku
środa, 10 kwietnia 2019 20:25

 

Kliknij by zobaczyć galerię

9.04.2019 r. w ramach realizacji programu Szkoła Wierna Dziedzictwu dzieci z przedszkola i klas I-III uczestniczyły w wycieczce do Ośrodka Aktywnego Wypoczynku „Gwarek” koło Giżycka. Podczas turnieju „Awantura o jaja” wykazały się dużą znajomością polskich zwyczajów i tradycji związanych ze świętami wielkanocnymi. Ponadto zajrzały do norki Wielkanocnego Zająca i osobiście spotkały się z nim w bajecznie kolorowej Mazurskiej Wiosce.

Wycieczkę zorganizowały nauczycielki przedszkola i klas I – III.

BKK

 

 
W pogoni za Wielkanocnym Zającem
wtorek, 09 kwietnia 2019 19:45

 

Kliknij by zobaczyć galerię

W dniu 9 kwietnia 2019 r dzieci biorące udział w projekcie "Przedszkolak otwarty na świat" udały się na wycieczkę do Ośrodka Aktywnego Wypoczynku "Gwarek" w Pięknej Górze koło Giżycka. Poznały wielkanocne tradycje w zupełnie innej odsłonie. Zajrzały do norki, w której mieszka Wielkanocny Zając i osobiście spotkały się z nim w bajecznie kolorowej Mazurskiej Wiosce. Pomogły zbudować kurnik dla "kurczaka" oraz uczestniczyły w turnieju „Awantura o jajka”. Wszystkim działaniom towarzyszyło wiele radości i zabawy, zarówno ze strony dzieci jak też i obecnych rodziców.

BKK

 

 
Przygoda Wielkanocnego Zająca
poniedziałek, 08 kwietnia 2019 18:13

 

Kliknij by zobaczyć galerię

8.04.2019 r. dzieci, biorące udział w projekcie „Przedszkolak otwarty na świat” poznały bajkę o Zającu Wielkanocnym i jego zagubionym koszyczku pełnym łakoci. Wykazały się też umiejętnością wskazywania pozytywnych i negatywnych cech bohaterów literackich. W ramach zajęć kształtujących kreatywność wykonały zajączka jako formę przestrzenną.

BKK

 

 
Wiosna, cieplejszy wieje wiatr …
poniedziałek, 08 kwietnia 2019 17:53

 

Kliknij by zobaczyć galerię

Uczniowie ze świetlicy dla dojeżdżających również powitali wiosnę, wykonując plakat i kwiaty z kolorowego papieru. Rozmawiali o zmianach zachodzących w przyrodzie wiosną.

AMW

 

 

 
II Gala Oleckiego Sportu
sobota, 23 marca 2019 17:34

Kliknij by zobaczyć galerię

22.03.2019 r. w hali Lega odbyła się II Gala Oleckiego Sportu, podczas której nagrodzono osoby wyróżniające się osiągnięciami sportowymi i szkoleniowymi oraz wspierające działalność na rzecz sportu w gminie Olecko w 2018 r. Uczennica naszej szkoły, Aleksandra Sienkiewicz otrzymała list gratulacyjny za osiągnięcia sportowe.

AM

 

 
Wiosenny turniej klas
czwartek, 21 marca 2019 17:32

 

Kliknij by zobaczyć galerię

21.03.2019 r. Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny był w naszej szkole powitany w ciekawy sposób. Najpierw odbyło się wiosenne sprzątanie posesji szkolnej, poboczy dróg w Lenartach i Judzikach oraz stadionu w Lenartach. Później wszyscy uczniowie wzięli udział w turnieju klas IV-VI jako uczestnicy, kibice i widzowie. Uczestnicy turnieju rywalizowali w następujących konkurencjach: strój klasowy, prezentacja klasy, hasło dopingujące grupę, wiedza matematyczna, przysłowia, plastyka, taniec, sprawność fizyczna, życie szkoły. Zwyciężyła klasa VI, zdobywając 83 punkty. W nagrodę uczniowie otrzymali tort orzechowy, upieczony przez Małgorzatę Skrocką. Po turnieju odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na przebranie wiosenne.

Organizacja turnieju: Małgorzata Skrocka, Agnieszka Łaskowska

Organizacja konkursu na przebranie: Marzenna Grodzicka

Komisja konkursowa: Marzanna Sienkiewicz, Beata Roszkowska, Justyna Adamczyk

AM

 

 
Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci …
sobota, 09 marca 2019 17:34

 

Kliknij by zobaczyć galerię

Gdy losy wojny przesądzić się miały,

i pancerny pierścień był u wrót Berlina,

dla nich ta wojna wcale się nie kończy,

walka o wolność dla nich się zaczyna …

 

8.03.2019 r. Z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” (1 marca) w szkole odbył się uroczysty apel. Uczniowie przygotowali montaż słowno-muzyczny połączony z projekcją filmów i spotów o żołnierzach wyklętych. Dzień wcześniej utworzyli na boisku szkolnym Znak Polski Walczącej.

*Żołnierze niepokorni, niezłomni, wyklęci, polskie powojenne podziemie niepodległościowe i antykomunistyczne – antykomunistyczny, niepodległościowy ruch partyzancki, stawiający opór sowietyzacji Polski i przyporządkowaniu jej ZSRR, toczący walkę ze służbami bezpieczeństwa ZSRR i przyporządkowanymi im służbom w Polsce. Liczbę członków wszystkich organizacji i grup konspiracyjnych szacuje się na 120-180 tys. osób. Ostatni członek ruchu oporu (Józef Franczak) zginął w obławie w Majdanie Kozic Górnych – 21.10.1963 r.

 

Poczet flagowy: Joanna Gliniecka, Nikodem Walkowiak, Alicja Rydzewska

Występujący: Zuzanna Pęcak, Wojciech Korotko, Karolina Balewska, Aleksandra Jankowska, Miłosz Sienkiewicz

Utworzenie Znaku Polski Walczącej: wszyscy uczniowie i nauczyciele

Organizacja apelu: Agnieszka Łaskowska, Małgorzata Korotko

AM

 

 
Prace ogrodnicze czas zacząć
czwartek, 07 marca 2019 18:39

 

Kliknij by zobaczyć galerię

7.03.2019 r. dzieci z oddziału przedszkolnego założyły hodowlę kwiatów cebulkowych. Omówiły również czynniki niezbędne dla rozwoju roślin i zastosowały je w praktycznym działaniu.

BKK

 

 
IV Gminny Konkurs Piosenki Zimowej „Śnieżne Nutki”
wtorek, 05 marca 2019 19:37

 

Kliknij by zobaczyć galerię

Nasza szkoła była organizatorem IV Gminnego Konkursu Piosenki Zimowej „Śnieżne Nutki”, który odbył się 5 marca 2019 r. w Regionalnym Ośrodku Kultury „Mazury Garbate” w Olecku. Celem konkursu była integracja dzieci i młodzieży z gminy Olecko, budowanie pozytywnych więzi, wspieranie dziecięcej i młodzieżowej twórczości artystycznej, wymiana pomysłów i doświadczeń w zakresie upowszechniania śpiewu oraz promocja młodych talentów. Do konkursu przystąpiło 23. uczestników, którzy wykonali 14 utworów, występując jako soliści i zespoły.

Komisja konkursowa w składzie: Jadwiga Malinowska (przewodnicząca), Jadwiga Wasilewska i Radosław Skrodzki przyznała następujące nagrody:

1) w kategorii I (dzieci z oddziału przedszkolnego):

I miejsce – Sandra Olszewska (Szkoła Podstawowa w Gąskach), utwór „Zimowa poleczka”

II miejsce – Adam Wiśniewski i Amelia Janiszewska (Przedszkole „Krasnal” w Olecku), „My się zimy nie boimy”

III miejsce – Naila Nowoć (Szkoła Podstawowa nr 2 w Olecku w Olecku), „Zimo, zimo”

2) w kategorii II (uczniowie klas I-III SP):

I miejsce – Roksana Krukowska (Szkoła Podstawowa w Gąskach), „Po co jest zima”

II miejsce – Maja Giziewicz i Laura Jaszczerzewska (Szkoła Podstawowa w Babkach Oleckich), „Idzie, idzie Pani Zima”

III miejsce – Sylwester Olszewski (Szkoła Podstawowa w Gąskach), „Już się cieszą dzieci”

3) w kategorii III (uczniowie klas IV-VI SP):

I miejsce – Dominika Kosakowska (Szkoła Podstawowa nr 3 w Olecku), „Święta to czas niespodzianek”

II miejsce – Zuzanna Pęcak (Szkoła Podstawowa w Judzikach), „Zima lubi dzieci”

III miejsce – Patrycja Zagacka i Aleksandra Czajka (Szkoła Podstawowa w Judzikach), „Biała dama, sroga zima”

4) w kategorii IV (uczniowie klas VII-VIII SP):

wyróżnienie – Małgorzata Pawłowska (Szkoła Podstawowa w Judzikach), „Zima”


Miłym akcentem kończącym podsumowanie konkursu było przedstawienie na podstawie baśni Karola Dickensa Opowieść wigilijna” w wykonaniu naszych uczniów i rodziców, wykonanie piosenki „Pani Zima” przez uczniów klasy I oraz „Taniec świateł”.


Sponsorzy nagród: pracownicy SP w Judzikach i społeczność Judzik

Prowadzący konkurs: Oliwia Kotowska i Bartosz Wołyniec

Organizacja konkursu: Beata Prześniak, Justyna Adamczyk, Małgorzata Skrocka, Agnieszka Łaskowska

AM

 

 
„Cudze chwalicie, swego nie znacie ...”
niedziela, 03 marca 2019 16:07

 

Kliknij by zobaczyć galerię

W piątek, 1 marca 2019 roku odbył się XV Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Wacława Klejmonta „Poeci Pogranicza Warmii, Mazur i Suwalszczyzny” z cyklu imprez „Cudze chwalicie, swego nie znacie”. Jego celem jest ocalenie od zapomnienia poezji dawnych twórców regionalnych, kształtowanie wrażliwości na słowo pisane współczesnych twórców regionu oraz kształcenie kompetencji czytelniczych uczniów. Młodzi adepci sztuki recytatorskiej prezentowali utwory poetów regionalnych, stanowiące ważny element dziedzictwa kulturowego Warmii, Mazur i Suwalszczyzny. Szkołę Podstawową w Judzikach reprezentowały: Zuzanna Pęcak i Alicja Rydzewska z klasy piątej. Recytowały wiersze Krzysztofa Dariusza Szatrawskiego: „Świat pełen miłosierdzia” oraz „Spotkanie”.

Przygotowanie uczniów i organizacja wyjazdu na konkurs: Agnieszka Łaskowska

 

 

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 29