Przerwa świąteczna
czwartek, 19 grudnia 2019 18:31

 

Przerwa świąteczna trwa od poniedziałku, 23 grudnia 2019 r. do poniedziałku, 6 stycznia 2020 r.

Powrót uczniów do szkoły: we wtorek, 7 stycznia 2020 r.

 

 

 
Życzenia świąteczne
czwartek, 19 grudnia 2019 18:18

 

Życzenia zdrowych, pogodnych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności i samych sukcesów

w Nowym 2020 Roku

w imieniu społeczności szkolnej

Beata Prześniak, dyrektor szkoły

 

 
Spotkanie adwentowe
czwartek, 19 grudnia 2019 17:48

 

Kliknij by zobaczyć galerię

Przygotujcie drogę Panu! Prostujcie ścieżki dla Niego! Niech drogi kręte staną się prostymi …

W czwartek, 19 grudnia 2019 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie adwentowe. Uczniowie wystąpili w inscenizacji „Przyjdź, Panie Jezu!” i przedstawili prezentację związaną ze zwyczajami adwentowymi. Pani dyrektor, Beata Prześniak złożyła uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły, rodzicom i zaproszonym gościom najserdeczniejsze życzenia bożonarodzeniowe.

Występujący: Joanna Gliniecka, Michał Woźnicki, Alicja Rydzewska, Wojciech Korotko, Zuzanna Pęcak, Nadia Daniłowicz

Organizacja spotkania: Marzanna Sienkiewicz, Agnieszka Łaskowska

AM

 

 
Warsztaty świąteczne
niedziela, 15 grudnia 2019 21:03

 

Kliknij by zobaczyć galerię

Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż. Warto więc pomyśleć o ozdobach świątecznych do swego domu, stąd też w piątek, 13 grudnia 2019 r. w naszej bibliotece szkolnej odbyły się warsztaty świąteczne dla uczniów, którzy wcześniej zadeklarowali w nich swój udział. Tematem przewodnim warsztatów były stroiki świąteczne, które zostały wykonane na płaskich krążkach brzozowego drewna. Do dekoracji wykorzystano szyszki, gałązki świerka, jodły itp. Warsztaty upłynęły w miłej i przyjaznej atmosferze.

Marzanna Sienkiewicz

 

 
Świąteczna Loteria Fantowa
wtorek, 10 grudnia 2019 21:14

 

Kliknij by zobaczyć galerię

10 grudnia 2019 r. uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas oraz Asystenci Biblioteczni przygotowali i zorganizowali Świąteczną Loterię Fantową. Dochód z loterii zostanie przeznaczony na wsparcie Ośrodka Pomocy Kryzysowej i Dziecka w Kowalczukach na Litwie. Uczniowie tłumnie gromadzili się przed stoiskiem loterii, kupowali losy i wygrywali cenne nagrody. Fanty na loterię zostały przygotowane z darów zebranych od uczniów i nauczycieli. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji loterii.

Opiekun SKC i AB: Marzanna Sienkiewicz

MS

 

 

 
Sianko na stół wigilijny
wtorek, 10 grudnia 2019 20:48

 

Kliknij by zobaczyć galerię

7 i 8 grudnia 2019 r. Szkolne Koło Caritas, podczas Rekolekcji adwentowych rozprowadzało pobłogosławione sianko na stół wigilijny. Zebraną kwotę w wysokości 219,30 zł przeznaczono na potrzeby polskich dzieci w Kowalczukach na Litwie.

Opiekun koła: Marzanna Sienkiewicz

MS

 

 
Iskierki Dobra
niedziela, 08 grudnia 2019 15:30

 

Kliknij by zobaczyć galerię

W sobotę, 7 grudnia 2019 r. członkowie szkolnego koła wolontariatu wzięli udział w imprezie „Iskierki Dobra” w Olecku. Po zapaleniu światełek na choince dzieci przystroiły ją własnoręcznie wykonanymi ozdobami. Na uczestników imprezy czekało wiele atrakcji. Można było wykonać sobie pamiątkowe zdjęcie ze św. Mikołajem, napisać do niego list, wziąć udział w turnieju kolędowym. Uczennice naszej szkoły: Zuzanna Pęcak, Aleksandra Pęcak i Zofia Bomber otrzymały nagrody za udział w konkursie na ozdobę świąteczną. Mimo deszczowej pogody atmosfera na placu miejskim była przyjemna i radosna. Na koniec wszyscy wolontariusze udali się na wspólny posiłek.

Organizacja wyjazdu: Agnieszka Łaskowska i Małgorzata Skrocka

 

 
O historii Olecka ….
piątek, 06 grudnia 2019 19:42

O historii Olecka dowiedzieli się uczniowie klas VI-VIII, uczestnicząc w wykładzie historycznym na jej temat. Spotkanie odbyło się w dniu 6 grudnia 2019 r. w Oleckiej Izbie Historycznej, mieszczącej się w ROK „Mazury Garbate” w Olecku. Wykład prowadziła kustosz Eliza Ptaszyńska.

Opiekunowie uczniów podczas wyjazdu: Justyna Adamczyk, Małgorzata Korotko, Andrzej Malinowski

AM

 
Mikołaj u najmłodszych
piątek, 06 grudnia 2019 19:09

 

Kliknij by zobaczyć galerię

6 grudnia 2019 r. do dzieci w zespole wychowania przedszkolnego przyszedł Mikołaj z workiem prezentów. W podziękowaniu za nie dzieci zaśpiewały Mikołajowi piosenkę w języku angielskim i polskim.

Do organizacji mikołajek włączyli się też rodzice.

AM

 

 
Mikołajki u pierwszaków
piątek, 06 grudnia 2019 18:23

Kliknij by zobaczyć galerię

6 grudnia obchodzimy Mikołajki. Na ten dzień uczniowie I klasy przygotowywali się już od tygodnia. Dzieci ubrały choinkę, zrobiły laurki i ćwiczyły piosenkę dla Mikołaja. W prezencie otrzymały puzzle i czekoladki. Serdecznie dziękuję rodzicom za pomóc w organizacji spotkania. Szczególne podziękowania kieruję do Pana Dariusza Wójtowicza, przewodniczącego klasowej rady rodziców,  za zaangażowanie podczas przygotowywania uroczystości.

Wychowawczyni Małgorzata Skrocka

 
Mikołajki
piątek, 06 grudnia 2019 18:02

 

Kliknij by zobaczyć galerię

Dzisiaj, 6 grudnia 2019 r. wszystkich uczniów naszej szkoły odwiedził Mikołaj. Przybył on z Dalekiej Północy i przyniósł słodkie upominki.

Mikołajki – tradycyjna, polska nazwa święta ku czci świętego Mikołaja, biskupa Miry, obchodzonego 6 grudnia. Do XIX w. był to na ziemiach polskich dzień wolny od pracy. Od średniowiecza w wigilię tego dnia święty Mikołaj przynosi dzieciom prezenty.

AM

 

 
Czynimy dobro
czwartek, 05 grudnia 2019 18:24

 

Kliknij by zobaczyć galerię

5.12.2019 r. Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało przedświąteczną zbiórkę słodyczy, środków czystości i przyborów szkolnych dla dzieci z Ośrodka Interwencji Kryzysowej Matki i Dziecka w Kowalczukach na Litwie. Dary zostaną dostarczone przez strażaków z OSP w Lenartach w dniu 6 grudnia. Serdecznie dziękujemy uczniom i pracownikom szkoły za dar serca. Pamiętajmy, dobro zawsze wraca.

MS

 

 
Gala Wolontariatu w Ełku
czwartek, 05 grudnia 2019 18:06

 

Kliknij by zobaczyć galerię

5 grudnia 2019 r. uczestniczyliśmy w Gali Wolontariatu Szkolnych Kół Caritas Diecezji Ełckiej. Uroczystość rozpoczęliśmy wspólną Eucharystią, której przewodniczył J. E. Ks. Bp Jerzy Mazur. Następnie udaliśmy się procesyjnie do Ełckiego Centrum Kultury, gdzie obejrzeliśmy spektakl pt. „Samotny wśród ludzi” w wykonaniu grupy teatralnej „ZgiEłk” z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Ełku. Momentem kulminacyjnym było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Miłosierdzie drogą do świętości”, w którym też braliśmy udział. Praca naszej uczennicy, Zuzanny Osieckiej została wyróżniona. Bardzo się cieszymy i życzymy jej dalszych sukcesów.

Opiekun SKC

 

 
Andrzejkowa noc w szkole
niedziela, 01 grudnia 2019 22:01

 

Kliknij by zobaczyć galerię

29/30.11.2019 r. Uczniowie klasy VII nie mogli rozstać się ze szkołą i postanowili spędzić w niej całą andrzejkową noc. Pomysłodawcą imprezy była Iza. Wszyscy uczestnicy (Iza, Wiktoria, Nikodem, Grzegorz, Sebastian i Bartek) zjawili się w komplecie ze śpiworami i poduszkami. Uczniowie deklarowali, ze nie będą spać przez całą noc, ale zamierzenia tego nie udało się zrealizować. Sen przyszedł niespodziewanie i podstępnie około godz. 4 nad ranem, najwytrwalsze okazały się dziewczęta. Spotkanie rozpoczęliśmy od przygotowania łóżek, czyli materacy, aby było wygodnie i mięciutko. W mgnieniu oka, klasa lekcyjna zamieniła się w przytulny pokoik dla sześciorga uczestników imprezy. Zabawę rozpoczęliśmy od gry integracyjnej „5 sekund”; walka trwała do ostatnich … sekund – Bartek pokonał wszystkich, choć początkowo nie szło mu najlepiej. Jak na andrzejki przystało, poznawaliśmy przyszłość z ciasteczkowych wróżb i balonowych niespodzianek. Na kolację zjedliśmy pizzę i gofry z bitą śmietaną. Po niej grupa odbyła walkę na poduszki, niestety przytulak Izy skończył w koszu z powodu odniesienia zbyt licznych ran szarpanych. Obowiązkowym punktem programu było też obejrzenie filmu. Pobudka była bardzo ciężka, a tu jeszcze czekało sprzątanie. Jednak wszyscy byli zadowoleni i szczęśliwi z pobytu w szkole, chociaż mocno niewyspani.

Wychowawczyni: Marzenna Grodzicka

 

 
„Baśniowy świat”
sobota, 30 listopada 2019 11:06

 

Kliknij by zobaczyć galerię

W piątek, 29 listopada 2019 r. w SP nr 4 w Olecku (Siejnik) odbył się V Powiatowy Konkurs Znajomości Literatury Dziecięcej kl. III „Baśniowy świat”. Naszą szkołę reprezentowała Zuzanna Osiecka, uczennica kl. III.

Przygotowująca do konkursu: Beata Roszkowska

AM

 

 
Zabawa andrzejkowa
sobota, 30 listopada 2019 10:35

 

Kliknij by zobaczyć galerię

W czwartek, 28 listopada 2019 r. samorząd uczniowski zorganizował szkolną zabawę andrzejkową. Były tańce, wróżby i gry. W organizację andrzejek bardzo aktywnie włączyli się rodzice uczniów.

AM

 

 
„Ryby, żaby i raki”
czwartek, 28 listopada 2019 20:54

 

Kliknij by zobaczyć galerię

28 listopada 2019 r. w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Olecku odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski „Ryby, żaby i raki”, czyli wierszowane igraszki Jana Brzechwy. W kategorii I (klasy 0-I) udział wzięła Alicja Bobowicz z klasy I, a w kategorii II (klasy II-III) - Zuzanna Kukowska (kl. II). Na pamiątkę tego wydarzenia uczennice otrzymały dyplom i książkę.

Konkurs odbywa się w dniach 28-29.11.2019 r. (przesłuchania), natomiast finał 3.12.2019 r.

Przygotowanie uczniów: Urszula Grzybowska, Małgorzata Skrocka

UG

 

 
Andrzejki w przedszkolu
czwartek, 28 listopada 2019 20:23

 

Kliknij by zobaczyć galerię

Dzisiaj, 28.11.2019 r. w zespole wychowania przedszkolnego odbyły się tradycyjne andrzejki. Dzieci były pięknie przebrane i bawiły się przy muzyce (mini dyskoteka). Oczywiście nie zabrakło wróżb i poczęstunku.

Organizacja andrzejek: Agnieszka Topolska

AM

 

 
Andrzejki w klasach młodszych
środa, 27 listopada 2019 20:11

 

Kliknij by zobaczyć galerię

27.11.2019 r. W klasach I-III odbyły się andrzejki – wyjątkowy listopadowy dzień pełen wróżb i zabaw. Andrzejki są okazją do poznania swojej przyszłości, ale z przymrużeniem oka.

Organizacja andrzejek: Beata Roszkowska, Urszula Grzybowska

AM

Oficjalnie, po raz pierwszy w Polsce sformułowania andrzejki użył Marcin Bielski, renesansowy poeta, pisarz i tłumacz. To on, w 1557 r. umieścił wzmianki o andrzejkowych wróżbach w swojej sztuce teatralnej pt. „Komedyjka Justyna i Konstancyjej”.

 

 
Dzień Pluszowego Misia
poniedziałek, 25 listopada 2019 19:51

 

Kliknij by zobaczyć galerię

25.11.2019 r. Dzieci w zespole wychowania przedszkolnego obchodziły dziś Dzień Pluszowego Misia. Obchodzony jest on na całym świecie od 2002 r., kiedy to przypadła setna rocznica powstania maskotki. Pluszowe misie to najwierniejsi przyjaciele dzieci.

Pluszowy miś ma swoją historię, którą nie wszyscy znają. W 1902 r. prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt wybrał się na polowanie, podczas którego postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał uwolnić misia, a anegdota ta ukazała się w formie komiksu w amerykańskiej prasie. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Pewien producent zabawek zainspirowany obejrzaną historią postanowił stworzyć nową zabawkę dla dzieci, małego, pluszowego niedźwiadka. Na cześć prezydenta nazwał go Teddy Bear. Dziś nikomu nie trzeba przedstawiać pluszowego misia, bo znają go dorośli i dzieci na całym świecie. Słodki niedźwiadek stał się nieodłącznym towarzyszem zabaw, przytulanką, powiernikiem tajemnic i najlepszym przyjacielem. Dziecięcy świat zabawek aż roi się od misiów różnego formatu, kształtu i kolorów. Ta sympatyczna postać stała się bohaterem wielu opowieści, bajek, filmów. Dość wymienić kilka najbardziej popularnych pluszowych bohaterów, jak Kubuś Puchatek, Miś Colargol, Miś Yogi, Miś Uszatek czy Miś Paddington. Misie towarzyszą nam od dzieciństwa aż po dorosłość, stając się symbolem tego, co dobre, ciepłe i delikatne.

AM

 

 
Tydzień Edukacji Globalnej 2019 – Dzień piąty. Wielki Finał (część 1)
piątek, 22 listopada 2019 19:31

 

Kliknij by zobaczyć galerię

22.11.2019 r. Wielki Finał! Dzień warsztatowy. Nasze spotkanie z klimatem rozpoczęliśmy od ćwiczeń praktycznych – segregacji śmieci. Sekretarz szkoły, Ferdynand Grodzicki przedstawił wszystkim istotę, sens i system segregacji śmieci. Tym samym obalił wiele istniejących mitów na ten temat. Segregować czy nie? Odpowiedź na to pytanie była jednoznaczna – Tak! Uczniowie po kolei wrzucali śmieci do odpowiednich pojemników: papier, plastik, metal, szkło, różne, suche i mokre. Przy wrzucaniu śmieci do niewłaściwych pojemników, pojawiał się znak „Stop” i wtedy uczniowie dowiadywali się, dlaczego tak nie wolno było zrobić.

Następnym zadaniem, z którym trzeba było się zmierzyć było zaznaczenie przez każdą klasę trzech miejsc na mapie świata, które już powodują zmiany klimatu oraz zaznaczenie dwóch kontynentów, które pierwsze ucierpią przez zmiany klimatu. Żeby ratować klimat, to co trzeba zrobić? Tutaj należało wybrać spośród 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju tylko 3 i je omówić, uzasadniając swoje wybory. Liderzy poszczególnych klas bardzo ciekawie prezentowali wypracowane stanowiska w tej kwestii.

Kolejnym zadaniem warsztatowym było udzielenie odpowiedzi przez każdego ucznia na pytanie: Co każdy z nas może zrobić dla klimatu? Odpowiedzi/hasła zapisywane były na kartkach papieru, które później umiejscowione zostały przy „Ziemi, którą mamy tylko jedną!”.

Za zmiany klimatu odpowiedzialne są wszystkie państwa świata i w związku z tym przy „Ziemi, którą mamy tylko jedną” pojawiły się flagi państw. Reprezentanci poszczególnych krajów przemaszerowali po szkolnym korytarzu, obiecując, że najszybciej jak tylko mogą zajmą się działaniami w dziedzinie klimatu (13 Cel ZR), bo bez wspólnego działania ludzi na całym świecie nie uratujemy go. Obudźmy się! To ostatni dzwonek dla klimatu! I rzeczywiście … zadzwonił budzik!

AM

 

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 34