Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Angielskiego
piątek, 06 listopada 2015 21:52

Kliknij by zobaczyć galerię

Do etapu szkolnego Wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego, który odbył się 6.11.2015 r. przystąpił Mateusz Rzepa, uczeń klasy III gimnazjum.

AM

 

 
XI Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej (cd)
piątek, 06 listopada 2015 16:39

Kliknij by zobaczyć galerię

 

W drugim dniu XI Gminnego Konkursu Pieśni Patriotycznej (4 listopada 2015 r.) w kategorii uczniów klas IV-VI szkół podstawowych naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Miłosz Sienkiewicz i Małgorzata Pawłowska (kl. V) w piosence „Polska flaga”; natomiast w kategorii klas gimnazjalnych: Kamila Łęgowska i Kinga Konopko (kl. I) w piosence „Biały krzyż”. Występy odbyły się na scenie Regionalnego Ośrodka Kultury w Olecku.

Uczniów przygotowywała nauczycielka Alicja Marzanna Wasilewska.

AM

 

 
"Tere-fere" Wandy Chotomskiej
czwartek, 05 listopada 2015 22:33

kliknij by zobaczyć galerię

Marek Zaniewski, uczeń klasy III SP zajął I miejsce w Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Tere-fere” Wandy Chotomskiej (w kategorii klas 0-III). Konkurs odbył się 5 listopada 2015 r. Jego celem było propagowanie piękna poezji Wandy Chotomskiej oraz doskonalenie umiejętności recytatorskich. Marek Zaniewski recytował utwór pt. „Kartofle z ogniska”. Ucznia przygotowywała nauczycielka Małgorzata Skrocka.

W konkursie wzięły udział także Patrycja Zagacka (kl. I SP) i Zuzanna Pęcak (kl. II SP).

AM

 

 

 

 
Wiem, co dzieje się wokół mnie
środa, 04 listopada 2015 18:59

kliknij by zobaczyć galerię

W dniach 3 i 4 listopada 2015 r. nauczycielka Małgorzata Skrocka przeprowadziła w klasie III szkoły podstawowej zajęcia z edukacji globalnej na temat: "Wiem, co dzieje się wokół mnie". Celem zajęć było przybliżenie uczniom informacji dotyczących wydarzeń związanych z  Europejskim Rokiem na rzecz Rozwoju pod hasłem "Nasz świat, nasza godność, nasza przyszłość".

AM

 

 
XI Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej
środa, 04 listopada 2015 18:27

kliknij by zobaczyć galerię

We wtorek, 3 listopada 2015 r. rozpoczął się XI Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej. W kategorii przedszkoli i klas I-III SP naszą szkołę reprezentowały dzieci z „zerówki” oraz Marek Zaniewski z klasy III. 4 listopada 2015 r. na scenie Regionalnego Ośrodka Kultury w Olecku wystąpią uczniowie z klas IV-VI i gimnazjum.

AM

 

 

 
Klub Pozytywnie Zakręconych
wtorek, 03 listopada 2015 20:46

kliknij by zobaczyć galerię

Członkowie Klubu Pozytywnie Zakręconych (pod kierunkiem opiekunów: Marzanny Sienkiewicz i Elżbiety Michaluk) w ramach akcji „Poczytaj mi starszy kolego” zaprezentowali młodszym kolegom i koleżankom z klas 0-III SP  oraz z ZWP dwie bajki Jana Brzechwy – „Na straganie” i „Rozmawiała gęś z prosięciem”. Na zakończenie gimnazjaliści zbadali poziom zrozumienia tekstów – zadawali pytania związane z treścią bajek. Nie zapomnieli też o słodkich nagrodach.

AM

 
Wdecki Park Krajobrazowy
sobota, 31 października 2015 23:42

kliknij by zobaczyć galerię

W piątek, 30 października 2015 r. uczniowie klas IV-VI SP uczestniczyli w prelekcji na temat Wdeckiego Parku Krajobrazowego w ramach realizacji projektu „Prezentacja obszarów chronionych i atrakcyjnych przyrodniczo” (we współpracy z Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku). Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób chroniona jest przyroda parku i obejrzeli fragmenty filmów obrazujących jego zasoby kulturowo-krajobrazowe. Pracownicy Wdeckiego Parku Krajobrazowego pochwalili naszych uczniów za dużą wiedzę przyrodniczą: Filipa Korotko, Michała Półtorzyckiego, Grzegorza Augustynowicza i Marcela Kumkowskiego. Organizatorem spotkania był nauczyciel geografii, Andrzej Malinowski.

Wdecki Park Krajobrazowy został utworzony w 1993 r. Położony jest na obszarze województwa kujawsko-pomorskiego i zajmuje powierzchnię 23 786,39 ha. Na terenie parku występuje wiele interesujących gatunków roślin m.in. rosiczka (3 gatunki), storczyk plamisty, wawrzynek wilcze łyko, lilia złoto głów, turzyca bagienna, arcydzięgiel litwor. Urozmaicone warunki sprzyjają występowaniu rzadkich gatunków zwierząt m.in. pstrąga potokowego, lipienia, rzekotki drzewnej, zimorodka, nurogęsi.

AM

 

 
Zebranie z rodzicami uczniów
sobota, 31 października 2015 22:25

29 października 2015 r. odbyło się zebranie z rodzicami uczniów wszystkich klas. W pierwszej części spotkania głos zabrała pani dyrektor, która mówiła o roli rodziców we współpracy ze szkołą. Zarówno szkoła podstawowa, jak i gimnazjum są objęte ocenianiem kształtującym, którego skuteczność jest w dużej mierze warunkowana współpracą rodziców i szkoły. Następnie psycholog szkolny, Maciej Labuda wygłosił prelekcję na temat: „Współpraca szkoły z rodzicami, a osiągane efekty dydaktyczno– wychowawcze”. Podkreślił on, że współpraca rodziców i szkoły jest niezbędna w zapewnieniu dziecku prawidłowego rozwoju oraz, że dom i placówka oświatowa ponoszą za to instytucjonalną odpowiedzialność. Przypomniał także, jaki jest status rodzica w aktach prawnych, z których wynikają prawa i obowiązki rodzicielskie. Partnerstwo szkoły i rodziców, a także rzetelna wymiana informacji przyczyniają się do lepszej atmosfery w szkole, na której zależy nauczycielom, uczniom oraz rodzicom. Następnie rodzice udali się na spotkania z wychowawcami.

 

 
Wykonujemy znicze na uroczystość Wszystkich Świętych
sobota, 31 października 2015 21:10

Uczestnicy zajęć w świetlicy opiekuńczo-wychowawczej z elementami socjoterapii w dniu 28 października 2015 r. wykonywali znicze ze słoików i kolorowego papieru. Zostaną one ustawione na kilkunastu ocalałych grobach na czterech pobliskich cmentarzach poniemieckich.

AM

 

 
Próbna ewakuacja
sobota, 31 października 2015 20:14

Praktyczne sprawdzenie organizacji i warunków ewakuacji przeprowadzono w dniu 28.10.2015 r. o godz. 11.00. W ciągu 45 sekund uczniowie i pracownicy sprawnie opuścili budynek szkoły i stołówkę. Ewakuację przeprowadzono zgodnie z instrukcją.

AM

 
Poznajemy rośliny uprawiane na polu
środa, 28 października 2015 21:46


W dniu 21.10.2015 r. podczas zajęć przyrodniczych w klasie III SP uczniowie poznawali rośliny uprawiane na polu i wykonali plakat.

Wychowawca klasy: Małgorzata Skrocka

AM

 

 
Lubella inspiruje
środa, 28 października 2015 20:19

 

24.10.2015 r. - LUBELLA INSPIRUJE

Klasa I G się zebrała

I o konkursie Lubelli się dowiedziała

Szybko postanowili

Mąki dużo zakupili

I tak kucharzyli

Że w ogólnopolskim konkursie wystąpili

Pierogów całą misę nalepili

I tortillę ukleili

To nic, że nie wygrali

A chcieli

Ale dużą frajdę z pieczenia i jedzenia mieli

„Lubella inspiruje i edukuje” - w tym właśnie konkursie o zasięgu ogólnokrajowym wzięli udział uczniowie klasy I gimnazjum. Celem konkursu było pokazanie gimnazjalistom, jak powinien wyglądać prawidłowo skomponowany posiłek oraz jak właściwe odżywianie wpływa na ich zdrowie i sprawność fizyczną, zarówno obecnie jak i w przyszłości. Lekcję na ten temat z wykorzystaniem materiałów opracowanych przez dietetyka przeprowadziła Marzenna Grodzicka. Kacper Bernacki wytypował do konkursu pierogi, a Sandra Romanowska tortillę.

AM.

 
"Zemsta" Aleksandra Fredry
wtorek, 27 października 2015 19:52


kliknij by zobaczyć galerię

Podczas śniadania Cześnik radzi się starego służącego, Dyndalskiego, co do swego ożenku   z Klarą, potem jednak zmienia plany. Po chwili przybywa wezwany przez Cześnika Papkin, ubrany na modę francuską. Wprasza się na śniadanie i przechwala swoimi (zmyślonymi) podbojami sercowymi oraz bohaterskimi czynami. Cześnik wysyła go z poselstwem do Rejenta Milczka, który jest właścicielem połowy zamku kupionego niegdyś przez ojca Klary. Cześnik nie może sam dojść z sąsiadem do porozumienia. Papkin, bez powodzenia, próbuje się wykręcić od tego zadania. Chętnie natomiast zgadza się na …

W poniedziałek, 26 października 2015 r. uczniowie klas: VI SP i I-III G obejrzeli ciekawe przedstawienie teatralne pt. „Zemsta”. W bohaterów komedii Aleksandra Fredry wcielili się aktorzy Teatru Forma z Białegostoku.

AM

 
Pasowanie pierwszoklasistów i ślubowanie gimnazjalistów
poniedziałek, 26 października 2015 23:10kliknij by zobaczyć galerię

19 października 2015 r. odbyło się uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na uczniów szkoły podstawowej, którego dokonała pani dyrektor, Beata Prześnik oraz ślubowanie uczniów klasy I gimnazjum.

Więcej…
 
II Turniej Piłki Nożnej Świetlic Opiekuńczo-Wychowawczych w Olecku
poniedziałek, 26 października 2015 00:40


<kliknij by zobaczyć galerię>

W piątek, 23 października 2015 r. w Zespole Szkół w Olecku odbył się II Turniej Świetlic Opiekuńczo-Wychowawczych. Nasza drużyna, w ośmioosobowym składzie, zajęła II miejsce w kategorii uczniów klas IV-VI szkół podstawowych. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy i medale.

Drużynie z Judzik kibicowali: p. Beata Prześniak (dyrektor szkoły), p. Agnieszka Łaskowska i p. Andrzej Malinowski (wychowawcy świetlicy).

 

AM

 
Kochaj psiaki!
środa, 21 października 2015 23:47


<kliknij by zobaczyć galerię>

W środę, 21 października 2015 r. w naszej szkole gościła pani Katarzyna Blusiewicz z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Ełku. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się wielu ważnych, ciekawych i potrzebnych informacji dotyczących psów i opieki nad nimi:

Więcej…
 
21.10.2015 r. - Mali badacze - Co pływa, a co tonie? Zajęcia z uczniami klasy I i III SP.
środa, 21 października 2015 23:02


<kliknij by zobaczyć galerię>

 
20.10.2015 r. - Uczniowie klasy II SP w bibliotece szkolnej
wtorek, 20 października 2015 22:37


<kliknij by zobaczyć galerię>

 
19.10.2015 r. - Od ziarenka do bochenka - pieczenie chleba w klasie III SP
wtorek, 20 października 2015 22:32


<kliknij by zobaczyć galerię>

 
104. rocznica urodzin Kazimierza Nuszla
wtorek, 20 października 2015 22:25


<kliknij by zobaczyć galerię>

Dzisiaj, 19 października 2015 r. przypada 104. rocznica urodzin porucznika Kazimierza Nuszla, którego dąb pamięci jest posadzony przy Zespole Szkół w Judzikach. 
Porucznik Kazimierz Nuszel był jednym z wielu tysięcy polskich oficerów zamordowanych w Katyniu. Prawdę o zbrodni ujawniono dopiero po pięćdziesięciu latach. Z tej okazji przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z panią dyrektor złożyli kwiaty i zapalili znicze przy tablicy pamiątkowej. Oddali hołd Kazimierzowi Nuszlowi minutą ciszy.

 

Agnieszka Łaskowska

 
III REGIONALNY KONKURS RECYTATORSKI
wtorek, 20 października 2015 22:17

III REGIONALNY KONKURS RECYTATORSKI
DLA UCZNIÓW KLAS II-III SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
„JESIEŃ W POEZJI”

Karta uczestnika
III Regionalnego Konkursu Recytatorskiego „Jesień w poezji”


 
<< pierwsza < poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 następna > ostatnia >>

Strona 28 z 30