Kangur Matematyczny 2016
czwartek, 17 marca 2016 20:53

Kliknij by zobaczyć galerię

 

17 marca 2016 r. uczniowie szkoły podstawowej wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny". Z zadaniami zmagali się: Gabriela Domysławska z klasy II, Magdalena Borkowska z klasy IV, Miłosz Sienkiewicz i Oliwia Kotowska z klasy V oraz Julia Domańska - uczennica klasy VI. Jako pierwsza pracę z testem zakończyła najmłodsza uczestniczka Gabrysia, najdłużej pracowała Julia. Teraz wszyscy z niecierpliwością oczekujemy na ogłoszenie wyników. Szkolny koordynator konkursu - Marzenna Grodzicka.

AM

 

 
Wywiadówka szkolna
wtorek, 15 marca 2016 16:35

Serdecznie zapraszam Rodziców na spotkanie w dniu 17.03.2016 r. (czwartek) o godz. 17.00

W programie zebrania:

- godz. 17.00-17.10: spotkanie ogólne, przedstawienie informacji odnośnie bieżących działań szkoły (prowadząca: Beata Prześniak);

- godz. 17.10-17.25: Co dalej gimnazjalisto? – jak świadomie wesprzeć dziecko przed wyborem dalszej drogi edukacyjnej – Rodzic jako doradca zawodowy (prowadzący: Andrzej Malinowski);

- godz. 17.25-18.00: spotkania klasowe z wychowawcami, zapoznanie z ocenami postępów w nauce i zachowaniu uczniów;

- godz. 18.00-18.30: spotkanie z Radą Rodziców, sala nr 6.

Beata Prześniak

- dyrektor szkoły

 

 
"Powiew wiosny"
sobota, 12 marca 2016 20:44

Kliknij by zobaczyć galerię

 

11.03.2016 r. na zajęciach kółka kulinarnego uczniowie klasy I gimnazjum pod kierunkiem pani Marzenny Grodzickiej przygotowali „Powiew wiosny” – koktajl owocowy z lodami waniliowo-czekoladowymi. Koktajle z owoców są bardzo zdrowe!

AM

 

 

 
Zielono na przedwiośniu
piątek, 11 marca 2016 18:55

Kliknij by zobaczyć galerię

 

11 marca 2016 r. uczniowie klasy III szkoły podstawowej założyli ogródek na parapecie szkolnym. Będą codziennie podlewać nasionka rzeżuchy, by w efekcie pięknie im urosła i stanowiła składnik zdrowego odżywiania.

MS

 

 
Polskie stroje ludowe na mapie
czwartek, 10 marca 2016 18:34

Kliknij by zobaczyć galerię


W czwartek, 10.03.2016 r. na zajęciach kółka geograficznego uczniowie umiejscawiali polskie stroje ludowe (w postaci lalek) na mapie Polski. Poznali ich pochodzenie, przeznaczenie, elementy i zróżnicowanie. Zajęcia prowadził Andrzej Malinowski.

● Polskie stroje ludowe były używane przez większość polskich grup etnograficznych. Okres największego rozwoju strojów ludowych przypada na II połowę XIX w. i początek XX w. Ich wygląd uzależniony był m.in. od regionu Polski, gdzie powstawał, warunków klimatycznych, typu gospodarki i stosunków społeczno-gospodarczych. Pomysły na stroje czerpano ze strojów szlacheckich, mieszczańskich, mundurów wojskowych. W Polsce zachowało się 76 różnego typu strojów ludowych.

AM

 

 
Pierwsze zajęcia szkolne dzieci 5. i 6. letnich
środa, 09 marca 2016 19:22

Kliknij by zobaczyć galerię


9 marca 2016 r. odbyły się zajęcia otwarte z udziałem dzieci z oddziału przedszkolnego prowadzone przez nauczycielkę szkoły podstawowej, Małgorzatę Skrocką w obecności nauczycieli i rodziców.

Temat zajęć: W świecie literek – kształcenie percepcji wzrokowo-słuchowo-ruchowej.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, były spontaniczne i zaciekawione. Tworzyły przedmioty na bazie litery (ćwiczenia wyobraźni), rozpoznawały odgłosy zwierząt (ćwiczenia słuchowe), dobierały w pary małe i wielkie litery.

AM

 
Kompozycje z koralików
poniedziałek, 07 marca 2016 19:20

Kliknij by zobaczyć galerię

 

7 marca 2016 r. w świetlicy z elementami socjoterapii gościły dzieci ze świetlicy szkolnej. Uczestnicy zajęć wzięli udział w warsztatach, podczas których nauczyli się wykonywać kompozycje z koralików. Zajęcia miały na celu rozbudzanie kreatywności i wdrażanie dzieci do dokładności podczas wykonywanej pracy. Uczniowie wykonali przepiękne kompozycje: kwiaty, zajączki, serduszka, figurki zwierząt. Na zakończenie zajęć na wszystkich czekał słodki poczęstunek.

Zajęcia prowadziła Bogumiła Bajbak przy pomocy Agnieszki Łaskowskiej.

AM

 

 
Biebrzański Park Narodowy
czwartek, 03 marca 2016 18:32

Kliknij by zobaczyć galerię

 

W czwartek, 3 marca 2016 r. uczniowie uczestniczyli w prelekcji na temat Biebrzańskiego Parku Narodowego w ramach realizacji projektu „Prezentacja obszarów chronionych i atrakcyjnych przyrodniczo” (we współpracy z Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku). Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób chroniona jest przyroda parku, obejrzeli fragmenty filmów obrazujących jego zasoby kulturowo-krajobrazowe oraz naturalne przykłady okazów. Zajęcia prowadziła przedstawicielka parku. Organizatorem spotkania był nauczyciel geografii, Andrzej Malinowski.

Biebrzański Park Narodowy został utworzony w 1993 r. Położony jest na obszarze województwa podlaskiego i zajmuje powierzchnię 592,23 km2 (największy park narodowy w Polsce). Na terenie parku występują zbiorowiska wodne, bagienne, torfowiskowe, szuwary, zbiorowiska leśne oraz liczne gatunki rzadkie i reliktowe – brzoza niska, wierzba lapońska, gnidosz królewski. W logo parku widnieje batalion, gatunek średniego ptaka wędrownego z rodziny bekasowatych. Najbardziej charakterystycznym ssakiem BPN jest łoś (w ilości około 400 sztuk). Na terenie parku występuje 49 gatunków ssaków, 271 gatunków ssaków, 36 gatunków ryb, 12 gatunków płazów, 5 gatunków gadów.

AM

 

 
Babeczki domowe
środa, 02 marca 2016 19:28

 

2.03.2016 r. Rada Samorządu Uczniowskiego zaprasza! Jutro kolejne … domowe babeczki. Tym razem przygotowały je dwie uczennice: Julia Domańska (kl. VI SP) i Magdalena Borkowska (kl. IV SP). Godziny sprzedaży: w przerwach między pierwszą, drugą i trzecią godziną lekcyjną. Cena 1,50 zł.

AM

 

 
Naleśniki z brzoskwiniami
czwartek, 25 lutego 2016 21:43

Kliknij by zobaczyć galerię

 

25.02.2016 r. uczestnicy kółka kulinarnego przygotowywali naleśniki z brzoskwiniami i bitą śmietaną. Zajęcia prowadziła Marzenna Grodzicka.

AM

 

 
Sukcesy uczniów
poniedziałek, 22 lutego 2016 20:34

Kliknij by zobaczyć galerię


22 lutego 2016 r. podczas apelu szkolnego pani dyrektor Beata Prześniak nagrodziła 21 uczniów, u których wzrosła średnia ocen z zajęć edukacyjnych (I semestr r. szk. 2015/2016 w porównaniu z I semestrem r. szk. 2014/2015).

 

Nagrodzeni uczniowie:

szkoła podstawowa – Miłosz Sienkiewicz, Julia Domańska, Daria Górska, Aleksandra Jankowska, Kamil Nalewajko, Gabriela Styczyńska, Damian Makowski, Małgorzata Pawłowska, Aleksandra Sienkiewicz, Filip Korotko;

gimnazjum – Dawid Gliniecki, Piotr Korotko, Damian Rosicki, Mateusz Rzepa, Gabriela Zyczewska, Sebastian Wodnicki, Piotr Sommer, Kacper Korotko, Weronika Czubak, Bartosz Ferenc, Weronika Sienkiewicz.

 

Ponadto nagrodzeni zostali uczniowie, którzy najbardziej zaangażowali się w zbiórkę pieniędzy w ramach akcji „Góra Grosza” – XVI edycja:

- Magdalena Borkowska (kl. IV SP),

- Zuzanna Pęcak (kl. II SP),

- Wojciech Korotko (kl. II SP).

Gratulujemy!

 

 
Z wizytą w Zespole Szkół Technicznych w Olecku
czwartek, 18 lutego 2016 19:17

Kliknij by zobaczyć galerię

 

18 lutego 2016 r. w ramach zajęć z doradztwa zawodowego uczniowie I, II i III klasy gimnazjum wraz z opiekunami: Andrzejem Malinowskim i Katarzyną Luto wzięli udział w Dniu otwartym szkoły. Gimnazjaliści poznali bogatą ofertę edukacyjną ZST (bazę lokalową, wyposażenie, kierunki kształcenia) oraz dowiedzieli się o miejscowym rynku pracy.

AM

 

 

 
Nie wszystko co znajdziesz jest bezpieczne!!!
środa, 17 lutego 2016 20:12

 

Kliknij by zobaczyć galerię


Pod takim hasłem w dniu 16 lutego 2016 r. odbyło się spotkanie z saperami z 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej im. Zawiszy Czarnego. Saperzy opowiedzieli o niebezpiecznych przedmiotach, które można znaleźć na naszym terenie i o rozminowywaniu niewybuchów. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum dowiedzieli się jak postępować przy znalezieniu takiego typu przedmiotów.


TRYB POSTĘPOWANIA:

1. Zapamiętaj, oznacz miejsce znalezienia.

2. Powiadom policję (997) lub straż pożarną (998), bądź zadzwoń pod numer alarmowy (112)


●15. Brygada Zmechanizowana została utworzona w 1994 r. na bazie stacjonującego w Giżycku 2 Pułku Zmechanizowanego, którego rodowód sięga 1 Dywizji Piechoty im. Tadeusza Kościuszki. Brygada święto swoje obchodzi 15 lipca – w dniu historycznej bitwy pod Grunwaldem w 1410 roku. Ustanowienie święta w tym dniu jest wyrazem kultywowania tradycji grunwaldzkich oraz symbolem udziału w bitwie patrona brygady – Zawiszy Czarnego z Garbowa. Dziś 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana należy do największych brygad w Wojsku Polskim. Rozmieszczona jest w czterech kompleksach koszarowych Giżycka i Orzysza oraz na terenie dwóch powiatów giżyckiego i piskiego.

AM

 

 
Wypieki czwartkowe
środa, 17 lutego 2016 19:22

Kliknij by zobaczyć galerię


Rada Samorządu Uczniowskiego zaprasza! Od dnia 18.02.2016 r. w szkole, w każdy czwartek sprzedawane będą domowe babeczki. Godziny sprzedaży: w przerwach między pierwszą, drugą i trzecią godziną lekcyjną. Cena 1,50 zł.


 

 
Odgłosy głośne i ciche
środa, 17 lutego 2016 19:06

Kliknij by zobaczyć galerię


W II semestrze roku szkolnego 2015/2016 na zajęcia pozalekcyjne "Mali badacze", prowadzone przez Małgorzatę Skrocką uczęszczają również uczniowie klasy II szkoły podstawowej. Tym razem "Mali badacze" poznawali świat za pomocą zmysłu słuchu. Rozróżniali odgłosy głośne i ciche, szybkie i wolne, wysokie- niskie; uczestniczyli też w zabawach rytmicznych i rozpoznawali różne odgłosy dochodzące z otoczenia.

AM

 

 
I Gminny Konkurs Piosenki Zimowej
środa, 17 lutego 2016 16:43

Kliknij by zobaczyć galerię

 

16 lutego 2016 r. w Miejskim Ośrodku Kultury „Mazury Garbate” odbył się Gminny Konkurs Piosenki Zimowej, którego pomysłodawcą i organizatorem była Beata Prześniak, dyrektor Zespołu Szkół w Judzikach. W konkursie wzięło udział 79. uczestników z oddziałów przedszkolnych i szkół podstawowych z Olecka, Gąsek i Judzik. Wykonawcy (soliści i zespoły) wystąpili w czterech kategoriach wiekowych i wykonali 28 utworów.

Komisja konkursowa w składzie: Jadwiga Malinowska (przewodnicząca), Stanisław Ciechanowicz i Radosław Skrodzki przyznała następujące nagrody:

- w kategorii wiekowej dzieci z oddziału przedszkolnego

I miejsce: zespół „Kotki” - Wiktoria Bielska, Michalina Wieczorek, Hanna Cimochowska, Maja Stankiewicz, Łukasz Kosakowski (Niepubliczne Przedszkole „Jedyneczka” w Olecku), za wykonanie utworu „Śnieżynka i gawron”

II miejsce: zespół – Zofia Wiszniewska, Lena Pskowska, Oliwia Wasilewska, Weronika Domańska i Karolina Rudzińska (Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi w Olecku), utwór „Mróz, mróz”
III miejsce: Lena Czaplejewicz (Zespół Szkół w Olecku), utwór „Sanna”

- w kategorii uczniów klas I-II szkoły podstawowej

I miejsce: zespół „Śnieżynki” - Julia Fiedorowicz, Julia Jabłońska, Michalina Kalinowska, Izabela Ladzińska, Amelia Rynkiewicz, Kamila Zarzecka (Zespół Szkół w Olecku), utwór „Zasypało nas na biało”
II miejsce: Julia Rusak (Szkoła Podstawowa w Gąskach), utwór „Gdzie jest zima”
III miejsce: zespół – Maksymilian Chodukiewicz, Rafał Gorlo, Aleksandra Kownacka, Oliwia Penner, Natalia Sadkowska (Szkoła Podstawowa nr 1 w Olecku), utwór „Biały walczyk”

- w kategorii uczniów klas III-IV szkoły podstawowej

I miejsce: Magdalena Milewska (Zespół Szkół w Olecku), utwór „Królowa śniegu”
II miejsce: Zuzanna Jarosz (Szkoła Podstawowa nr 1 w Olecku), utwór „Zima lubi dzieci”

III miejsce: Dominik Piotrowski (Zespół Szkół w Olecku), utwór „Biała dama sroga zima”

- w kategorii uczniów klas V-VI szkoły podstawowej

I miejsce: Zespół - Natalia Rant, Oliwia Sulima, Natasza Wiszniewska, Katarzyna Witkowska (Szkoła Podstawowa nr 3 w Olecku), utwór „Zima, zima, zima …”

II miejsce: Miłosz Sienkiewicz (Zespół Szkół w Judzikach), utwór: „Biała dama sroga zima”
III miejsce: zespół – Marlena Kempisty, Zuzanna Kruszniewska, Roksana Retel, Lidia Wawrzyn (Szkoła Podstawowa nr 1 w Olecku), utwór „Po co jest zima”

Ponadto każdy z uczestników konkursu otrzymał dyplom i nagrodę. Publiczność obejrzała dwa przedstawienia przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół w Judzikach: „Dziewczynkę z zapałkami” i „Panią Twardowską” w reżyserii Małgorzaty Skrockiej i Agnieszki Łaskowskiej.

AM
 

 
Walentynki 2016
piątek, 12 lutego 2016 20:38

Kliknij by zobaczyć galerię


12 lutego 2016 r. odbyło się spotkanie walentynkowe, w którym wzięli udział wszyscy uczniowie szkoły i nauczyciele. Dzisiejszy dzień był wyjątkowy, pełen atrakcji i niespodzianek. Można było przekazać swoim sympatiom pozdrowienia walentynkowe, złożyć życzenia i zaśpiewać piosenkę. Każda z klas przygotowała krótkie przedstawienie związane z miłością. W kategorii kl. IV-VI szkoły podstawowej zwyciężyli uczniowie klasy VI, a w kategorii kl. I-III gimnazjum - uczniowie klasy III. Super Dziewczyną 2016 została Magdalena Borkowska (kl. IV SP), Super Chłopakiem 2016 – Michał Półtorzycki (kl. IV SP), Super Gimnazjalistką 2016 – Kinga Konopko (kl. I), a Super Gimnazjalistą 2016 – Piotr Augustynowicz (kl. I).

Szkolne walentynki zorganizował samorząd uczniowski pod kierunkiem Katarzyny Luto, Elżbiety Michaluk i wychowawców klas.

AM

 

 
Tajniki sztuki decopage
środa, 10 lutego 2016 18:53

Kliknij by zobaczyć galerię

 

10 lutego 2016 r. uczniowie klasy II gimnazjum w ramach zajęć artystycznych wzięli udział w warsztatach twórczych zorganizowanych przez właścicieli sklepu Impuls w Olecku. Uczniowie poznali tajniki sztuki decopage oraz wykonali samodzielnie ozdoby wielkanocne.

Wyjazd zorganizowała Alicja Marzanna Wasilewska, nauczycielka plastyki, która wraz z p. Katarzyną Luto czuwała nad dowozem i bezpiecznym powrotem uczniów do domu.

AM

 

 
Walentynki zapustowe
wtorek, 09 lutego 2016 22:27

Kliknij by zobaczyć galerię

 

9 lutego 2016 r. odbyła się dyskoteka walentynkowo-zapustowa. Frekwencja dopisała, bawili się razem uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum. Wszyscy szczególnie upodobali sobie polskie piosenki, które głośno śpiewali razem z wykonawcami. Można było zakupić dla swojej sympatii coś słodkiego z okazji świętego Walentego, ale większość sama sobie kupowała słodkie upominki. Powodzeniem cieszyła się zabawa "gorące krzesła". Królową Krzesła została Róża Pałka, a Królem – Klaudiusz Girtler. Przed nami Wielki Post, więc następna dyskoteka dopiero po Wielkanocy. Opiekunkami zabawy były: Marzenna Grodzicka i Marzanna Wasilewska.

AM

 

 
Gra o milion
niedziela, 07 lutego 2016 22:20

Kliknij by zobaczyć galerię

Ferie w szkole, milion na stole i gofry na talerzu. Rekordowa ilość uczniów przyszła 1 lutego do szkoły na zajęcia do pani Marzenny Grodzickiej. Ferie na półmetku, a uczniowie aby przerwać nudę najpierw zmierzyli się z kolegami w zabawie Gra o milion. Okazało się, że nie tak łatwo jest wygrać tak ogromne pieniądze. Finaliści (Natalia Kumkowska, Oliwia Kotowska, Karolina Górska i Karolina Balewska) zabrali ze sobą 25 tysięcy złotych i też byli zadowoleni. Zabawa była udana, chociaż niektóre pytania były zaskakujące i trudne. Zwycięska drużyna w nagrodę otrzymała (oprócz wirtualnych pieniędzy) 2 pizze. Wszyscy uczestnicy zabawy mieli też wspólną ucztę - sami przygotowali, upiekli  i zjedli z apetytem gofry z bitą śmietaną.

AM

 

 
Ferie zimowe 2016
czwartek, 21 stycznia 2016 19:48

Zapraszam chętnych uczniów w dniach 25.01-7.02.2016 r. do skorzystania z zajęć w czasie ferii zimowych prowadzonych przez nauczycieli Zespołu Szkół w Judzikach:


1. 25.01.2016 r. (poniedziałek), godz. 9.00-12.00, Gry i zabawy świetlicowe; Justyna Adamczyk,

Małgorzata Skrocka

2. 25.01.2016 r. (poniedziałek) godz. 9.00-12.00, Spotkania z lekturą; Agnieszka Łaskowska

3. 26.01.2016 r. (wtorek), godz. 9.30-11.30, Gry i zabawy rozwijające spostrzegawczość

(gry planszowe i komputerowe); Maciej Labuda

4. 26.01.2016 r. (wtorek), godz. 9.00-12.00, Wyjazd do Suwałk uczniów z Klubu Pozytywnie Zakręconych;

Elżbieta Michaluk, Marzanna Sienkiewicz

5. 27.01.2016 r. (środa), godz. 9.00-12.00, Zabawy z plasteliną; Beata Roszkowska

6. 27.01.2016 r. (środa), godz. 9.00-12.00, Tenis stołowy/Gry i zabawy na śniegu; Michał Wiszniewski

7. 28.01.2016 r. (czwartek), godz. 9.00-12.00, Zumba - aerobik z elementami tańca; Katarzyna Luto

8. 29.01.2016 r. (piątek), godz. 9.00-12.00, "Chemia w kuchni"; Małgorzata Korotko

9. 1.02.2016 r. (poniedziałek), godz. 9.00-12.00, "Gofrolandia" - słodkie ferie; Marzenna Grodzicka

10. 2.02.2016 r. (wtorek), godz. 9.00-12.00, Gry i zabawy ogólnorozwojowe; Beata Kamińska-Kołodzińska

11. 7.02.2016 r. (niedziela), godz. 10.00-15.00, Wycieczka piesza do Monet połączona z ogniskiem; Andrzej Malinowski

12. Przygotowanie do Konkursu na piosenkę zimową, godz. 9.00-12.00, terminy do uzgodnienia; Beata Prześniak


Beata Prześniak

Dyrektor Zespołu Szkół w Judzikach

 

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 następna > ostatnia >>

Strona 28 z 33