Gala Wolontariatu Caritas
piątek, 04 grudnia 2015 18:27

Kliknij by zobaczyć galerię

4 grudnia 2015 r. w Ełckim Centrum Kultury odbyła się Gala Wolontariatu Caritas. Udział w niej wzięli także członkowie naszego Szkolnego Koła Caritas: Sandra Romanowska, Sebastian Wodnicki, Jakub Skrzypiec, Aleksandra Sienkiewicz i Magdalena Pazdyga oraz opiekun, pani Marzanna Sienkiewicz.

AM

 

 
English Around the World – Angielski na świecie
wtorek, 01 grudnia 2015 21:30

Kliknij by zobaczyć galerię

1.12.2015 r. został przeprowadzony konkurs na najciekawszą prezentację krajów anglojęzycznych dla uczniów klas IV-VI SP i I-III gimnazjum zorganizowany przez Katarzynę Luto – nauczycielkę języka angielskiego. Poszczególne klasy wylosowały kraje, w których oficjalnym językiem jest angielski i miały go zaprezentować w ciekawy i twórczy sposób, ale także przekazać wiadomości na jego temat w języku angielskim.

Wylosowano:

- klasa IV – Walia,

- klasa V – Irlandia,

- klasa VI – Irlandia,

- klasa I gimnazjum – Australia,

- klasa II gimnazjum – Stany Zjednoczone,

- klasa III gimnazjum – Anglia.

Prezentacje klas były ciekawe i zawierały: prezentacje multimedialne z muzyką, filmy, plakaty, tradycyjne stroje oraz flagi. Niektóre klasy przygotowały quizy, sprawdzające stopień wiedzy o prezentowanych krajach i uwagę publiczności. Na każdego czekała słodka przekąska przygotowana przez uczniów. Następnie odbyło się głosowanie uczniów wyłaniające najciekawszą prezentację. Uczniowie szkoły podstawowej głosowali na starszych kolegów i koleżanki z gimnazjum, a klasy gimnazjalne na uczniów klas IV- VI. W szkole podstawowej większością głosów wygrała klasa VI, a w gimnazjum klasa III. Na zwycięskie drużyny czekała ciepła pizza. Konkurs miał na celu rozbudzenie ciekawości poznawczej i poszerzenie wiedzy na temat kultury, tradycji i obyczajów krajów anglojęzycznych. Wszyscy doskonale się bawili.

KL

 

 
Nie zapomnij o drugim śniadaniu
poniedziałek, 30 listopada 2015 20:26

Kliknij by zobaczyć galerię

30 listopada 2015 r. w ramach akcji „Nie zapomnij o drugim śniadaniu” uczniowie klasy I szkoły podstawowej otrzymali od pana wiceburmistrza Olecka i redakcji Głosu Olecka kolorowe pojemniki, do których będą mogli włożyć kanapki, warzywa i owoce.

AM

 

 
Andrzejki
poniedziałek, 30 listopada 2015 19:54

Kliknij by zobaczyć galerię

30 listopada 2015 r. w klasach I-III szkoły podstawowej odbyło się spotkanie andrzejkowe.

AM

 

 
Z wizytą w Muzeum Okręgowym w Suwałkach
niedziela, 29 listopada 2015 17:24

Kliknij by zobaczyć galerię

26 listopada 2015 r. w ramach aktywności Klubu Pozytywnie Zakręconych uczniowie odwiedzili Muzeum Okręgowe w Suwałkach. Wzięli udział w lekcji muzealnej nt. Kim byli i jak żyli nasi przodkowie, prowadzonej przez mgr W. Kapla.

Opiekunowie: Marzanna Sienkiewicz i Elżbieta Michaluk.

AM

 

 
KONKURS NA KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ
wtorek, 24 listopada 2015 21:10

 

Biblioteka szkolna w Zespole Szkół w Judzikach serdecznie zaprasza do udziału

w konkursie plastycznym na „Kartkę bożonarodzeniową”

 

Warunki uczestnictwa:

o - *Konkurs skierowany jest do dzieci z oddziału przedszkolnego i szkoły podstawowej oraz gimnazjum

o - *Praca powinna być wykonana z dowolnych materiałów oraz dowolną techniką plastyczną

o - *Format pracy – nie większy niż A4, forma płaska

o - *Prace nie podlegają zwrotowi

Prace należy składać do 9 grudnia 2015 r. w bibliotece szkolnej.

Serdecznie zapraszam

Marzanna Sienkiewicz

 

 
Podsumowanie Tygodnia Edukacji Globalnej
poniedziałek, 23 listopada 2015 19:54

Kliknij by zobaczyć galerię

23 listopada 2015 r. podsumowany został Tydzień Edukacji Globalnej w naszej szkole. Ponadto nagrodzono uczniów, którzy wzięli udział w konkursach: plastycznym – „Jak rozumiem edukację globalną” (I miejsce zajęły: Aleksandra Pazdyga i Gabriela Styczyńska, II miejsce Daria Górska, III miejsce Aleksandra Sienkiewicz - wszystkie z kl. VI SP, organizatorzy konkursu: Beata Prześniak, Marzanna Wasilewska oraz matematycznym – „Konsumpcja w liczbach”, którego zwycięzcami w kategorii uczniów kl. IV-VI szkoły podstawowej zostali: Oliwia Kotowska (kl. V), Karolina Balewska (kl. IV), Michał Półtorzycki (kl. IV), a w kategorii gimnazjum: Kamila Łęgowska (kl. I), Piotr Korotko (kl. III), Sebastian Wodnicki (kl. II), Kinga Konopko (kl. I), Kacper Korotko (kl. III) – organizator Marzenna Grodzicka.

 

AM

 

 
Woda - cennym źródłem życia
niedziela, 22 listopada 2015 17:41

Kliknij by zobaczyć galerię

20 listopada 2015 r. w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej na zajęciach przyrody w klasie IV uczniowie rozmawiali na temat wody, jako cennego źródła życia. Zajęcia prowadziła Marzanna Wasilewska.

AM

 

 
III Regionalny Konkurs Recytatorski "Jesień w poezji"
czwartek, 19 listopada 2015 20:27

Kliknij by zobaczyć galerię

Nasza szkoła była organizatorem III Regionalnego Konkursu Recytatorskiego „Jesień w poezji”.

Komisja konkursowa w składzie: Eligia Bańkowska, Krystyna Karczewska i Sławomir Sienkiewicz przyznała następujące nagrody:

I miejsce: Marianna Jeżewska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Olecku,

II miejsce: Weronika Jurczyk ze Szkoły Podstawowej w Filipowie,

III miejsce: Kamila Zarzecka z Zespołu Szkół w Olecku (os. Siejnik) i Marek Zaniewski z Zespołu Szkół w Judzikach.

Organizatorzy konkursu: Beata Prześniak (dyrektor), Małgorzata Skrocka, Elżbieta Michaluk, Marzanna Sienkiewicz.

 

AM

 
Dostęp dzieci do zajęć sportowych
czwartek, 19 listopada 2015 18:27

Kliknij by zobaczyć galerię

19 listopada 2015 r. w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej odbyło się spotkanie na temat: „Dostęp dzieci do zajęć sportowych na całym świecie”, które prowadził nauczyciel wychowania fizycznego, Michał Wiszniewski. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum.

AM

 

 
Barwy jesieni
czwartek, 19 listopada 2015 18:12

Kliknij by zobaczyć galerię

Ewelina Jakubiak z oddziału przedszkolnego zajęła III miejsce w konkursie plastycznym „Barwy jesieni” zorganizowanym przez Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi w Olecku.

AM

 

 
Córki Delty Nigru
środa, 18 listopada 2015 18:01

18 listopada 2015 r. w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej odbyła się projekcja filmów: „Córki Delty Nigru”, „Zwierzęta Afryki”, „Szkoła z blachy”, „Zatruty ogień”. Filmy obejrzeli uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum.

AM

 

 
Różni, a tacy sami
wtorek, 17 listopada 2015 20:13

Kliknij by zobaczyć galerię

17 listopada 2015 r. w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej odbyło się spotkanie na temat „Różni, a tacy sami” oraz zabawy ruchowe „Jak bawią się moi koledzy w różnych stronach świata”. W przedsięwzięciu udział wzięli uczniowie klas I-III szkoły podstawowej oraz dzieci z zespołu wychowania przedszkolnego i oddziału przedszkolnego.

Prowadzący: Urszula Grzybowska, Beata Prześniak, Katarzyna Luto, Małgorzata Skrocka, Beata Roszkowska, Justyna Adamczyk, Beata Kamińska-Kołodzińska.

AM

 

 
Konkurs wiedzy o HIV/AIDS
wtorek, 17 listopada 2015 19:42

W dniu 12.11.2015 r. odbyła się kolejna edycja Konkursu wiedzy o HIV/AIDS. W konkursie wzięło udział 9 uczniów klas gimnazjalnych. Nad całością czuwało jury w składzie:

1) Beata Prześniak – dyrektor szkoły,

2) Marzanna Sienkiewicz – nauczyciel,

3) Maciej Labuda – psycholog szkolny.

Laureatami tegorocznego konkursu, którzy zakwalifikowali się do etapu powiatowego zostali:

1) Jarosław Zgiet (kl. III),

2) Sandra Romanowska (kl. I),

3) Piotr Korotko (kl. III).

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

AM

 

 
Współczesne niewolnictwo dzieci
wtorek, 17 listopada 2015 19:16

Kliknij by zobaczyć galerię

We wtorek, 17 listopada 2015 r. odbyło się spotkanie na temat „Współczesne niewolnictwo dzieci” w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej, w którym wzięli udział uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum. Spotkanie prowadziła pani dyrektor Beata Prześniak.

AM

 

 
Świat daleki i bliski
poniedziałek, 16 listopada 2015 23:42

Kliknij by zobaczyć galerię

W poniedziałek, 16 listopada 2015 r. odbyło się spotkanie na temat „Świat daleki i bliski. Podobieństwa i różnice w kulturze państw świata” w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej, w którym wzięli udział uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum. Spotkanie prowadził nauczyciel geografii Andrzej Malinowski.

AM

 

 
TYDZIEŃ EDUKACJI GLOBALNEJ W ZESPOLE SZKÓŁ W JUDZIKACH
piątek, 13 listopada 2015 21:15

W związku z ogólnopolskimi obchodami Tygodnia Edukacji Globalnej (Równość – od słów do czynów) w dniach 16-22.11.2015 r. Zespół Szkół w Judzikach w celu zapoznania z tematyką edukacji globalnej proponuje uczniom następujące działania:

16.11.2015 r. (poniedziałek)

1. Prezentacja multimedialna z wystawą „Świat daleki i bliski. Podobieństwa i różnice w kulturze państw świata”, prowadzący Andrzej Malinowski – klasy IV-VI SP i I-III G.

2. Prezentacja multimedialna pt.: "Edukacja w Afryce” - prowadząca Beata Kamińska-Kołodzińska, ZWP, oddział przedszkolny, klasy I-III SP.

3. Ogłoszenie konkursów:

3.1. Konkurs plastyczny dla klas IV-VI „Jak rozumiem Edukację Globalną” – forma plakat, technika dowolna, osoby odpowiedzialne: Alicja M. Wasilewska, Beata Prześniak;

3.2. Konkurs literacki – „Życzenia dla świata” dla klas IV – VI SP i I-III Gim – osoby odpowiedzialne: Agnieszka Łaskowska, Elżbieta Michaluk.

17.11.2015 r. (wtorek)

1. Prezentacja multimedialna „Współczesne niewolnictwo dzieci”, prowadzący Beata Prześniak – klasy I-VI SP i I-III G.

2. Zabawy ruchowe „Jak bawią się moi koledzy w różnych stronach świata”, osoby odpowiedzialne:

nauczyciele zespołu wychowania przedszkolnego i kształcenia zintegrowanego.

3. Prezentacja multimedialna „Różni, a tacy sami”, osoba prowadzący: Urszula Grzybowska – ZWP, oddział przedszkolny, klasy I-III SP.

18.11.2015 r. (środa)

1. Wspólne działania samorządu uczniowskiego, przygotowanie plakatu: „Prawa dziecka na świecie”, osoba odpowiedzialna Katarzyna Luto.

2. Projekcja filmów poruszających problematykę edukacji globalnej min.: „Córki Delty Nigru”, „Zwierzęta Afryki”, „Szkoła z blachy”, „Zatruty ogień”.

19.11.2015 r. (czwartek)

1. Prezentacja z dyskusją: „Dostęp dzieci do zajęć sportowych na całym świecie”, osoba odpowiedzialna: Michał Wiszniewski – klasy IV-VI SP i I-III G.

2. Wszyscy wychowawcy na swoich zajęciach przeprowadza pogadanki na temat: „ Prawa dziecka na różnych kontynentach”.

Od 16 do 19.11.2015 r.:

1) Na zajęciach edukacyjnych z języka polskiego będą realizowane: „Różne przejawy nietolerancji wobec drugiego człowieka na świecie”;

2) Na zajęciach z języków obcych będą wykonywane plakaty nt.: „Zwroty grzecznościowe i popularne słowa w różnych językach świata”;

3) Na zajęciach przyrodniczych będą realizowane zajęcia nt.: „Woda – cennym źródłem życia”;

4) Na zajęciach z matematyki będą realizowane zajęcia pn.: „Konsumpcja w liczbach”.

20.11.2015 r. (piątek)

Apel podsumowujący działania w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej – wręczenie nagród za udział w konkursach, ewaluacja.

 

 
I Mistrzostwa Szkoły w Rzucaniu Bumerangiem
piątek, 13 listopada 2015 20:12

Kliknij by zobaczyć galerię

I Mistrzostwa Szkoły w Rzucaniu Bumerangiem odbyły się w dniach 29-30 października 2015 r. Do rywalizacji przystąpiło 56 uczniów. W piątek, 13 listopada 2015 r. wyniki ogłoszono.

W kategorii: uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej (chłopcy) przyznano następujące nagrody:

I miejsce: Klaudiusz Girtler (kl. VI)

II miejsce: Hubert Metelski (kl. V) i Damian Makowski (kl. V)

III miejsce: Daniel Pazdyga (kl. V), Kamil Nalewajko (kl. V), Jakub Girtler (kl. IV), Paweł Jasielun (kl. V)

W kategorii: uczniowie klas I-III gimnazjum (dziewczęta):

I miejsce: Kamila Łęgowska (kl. I)

II miejsce: Anna Piotrowicz (kl. II)

III miejsce: Kamila Sawicka (kl. I)

W kategorii: uczniowie klas I-III gimnazjum (chłopcy):

I miejsce: Jarosław Zgiet (kl. III)

II miejsce: Kacper Korotko (kl. III), Kacper Bernacki (kl. I)

III miejsce: Mateusz Rzepa (kl. III), Remigiusz Kozicki (kl. III), Dawid Gliniecki (kl. III), Karol Nalewajko (kl. II)

Organizatorem konkursu był Andrzej Malinowski.

AM

 

 
Jesienny las obok nas
piątek, 13 listopada 2015 20:01

Kliknij by zobaczyć galerię

13.11.2015 r. został rozstrzygnięty konkurs wiedzy o lesie – „Jesienny las obok nas”. Do konkursu przystąpiło 12 uczniów z klas II-III i 25 uczniów z klas IV-VI szkoły podstawowej, którzy wypełniali zestawy zadań konkursowych z zakresu wiedzy o lesie i o zmianach, które w nim zachodzą jesienią.

Komisja konkursowa w składzie:

1) Andrzej Malinowski (przewodniczący),

2) Małgorzata Skrocka

3) Małgorzata Korotko

przyznała następujące nagrody:

- w kategorii uczniów klas II-III SP

I miejsce – Marek Zaniewski (kl. III)

II miejsce – Wiktoria Pazdyga (kl. III)

III miejsce – Zuzanna Pęcak (kl. II)

- w kategorii uczniów klas IV-VI SP

I miejsce – Aleksandra Pazdyga (kl. VI) i Julia Domańska (kl. VI)

II miejsce – Oliwia Kotowska (kl. V) i Bartosz Wołyniec (kl. VI)

III miejsce – Daria Malwina Górska (kl. VI)

Organizatorami konkursu byli: Andrzej Malinowski i Małgorzata Skrocka.

AM

 

 
Kosz jesiennych darów
piątek, 13 listopada 2015 19:53

13 listopada 2015 r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pod hasłem „Kosz jesiennych darów”.

Zwycięzcy:

I miejsce: Kamila Łęgowska (kl. I G)

II miejsce: Aleksandra Sienkiewicz (kl. VI SP)

III miejsce: Weronika Sienkiewicz (kl. VI SP)

Wyróżnienie: Oliwia Kotowska (kl. V SP)

Organizatorem konkursu była Małgorzata Skrocka.

AM

 

 

 
DLA CIEBIE POLSKO ...
czwartek, 12 listopada 2015 19:28

Kliknij by zobaczyć galerię

Nasza szkoła była organizatorem Gali XI Gminnego Konkursu Pieśni Patriotycznej, która odbyła się w czwartek, 12 listopada 2015 r. w Olecku. W przygotowania zaangażowana była cała społeczność szkolna.

Zwycięzcy w każdej z czterech kategorii wiekowych (dzieci przedszkolne, uczniowie klas I-III szkół podstawowych, uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych i uczniowie klas gimnazjalnych) otrzymali dyplomy i statuetki, a laureaci I i II miejsc wystąpili na scenie. Wyniki konkursu (w kopertach) dostarczali: sanitariuszka, ułan, powstaniec warszawski i solidarnościowiec. Podczas finału przedstawiona została prezentacja – Z historii Gminnego Konkursu Pieśni Patriotycznej.


Scenariusz: Beata Prześniak, Andrzej Malinowski, Małgorzata Skrocka, Justyna Adamczyk

Scenografia: Izabela Zaniewska, Ferdynand Grodzicki, Bogdan Żarkowski, Beata Kamińska-Kołodzińska

Muzyka: Andrzej Malinowski, Małgorzata Skrocka

Kostiumy: Marzenna Grodzicka

Prowadzenie: Mateusz Rzepa, Kamila Łęgowska, Elżbieta Michaluk, Andrzej Malinowski

Sanitariuszka: Ewa Dąbrowska

Ułan: Wojciech Korotko

Powstaniec warszawski: Marcel Kumkowski

Solidarnościowiec: Kacper Korotko

Podający statuetki i dyplomy: Oliwia Kotowska, Paweł Jasielun, Justyna Adamczyk

Prezentacja (Z historii konkursu …): Urszula Grzybowska, Beata Roszkowska

AM

 

 

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 następna > ostatnia >>

Strona 30 z 33