III REGIONALNY KONKURS RECYTATORSKI
wtorek, 20 października 2015 22:17

III REGIONALNY KONKURS RECYTATORSKI
DLA UCZNIÓW KLAS II-III SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
„JESIEŃ W POEZJI”

Karta uczestnika
III Regionalnego Konkursu Recytatorskiego „Jesień w poezji”


 
13.10.2015 r. - Dyskoteka szkolna
wtorek, 20 października 2015 22:09


<kliknij by zobaczyć galerię>

Hi!

In this article we will talk about last party in Judziki school. The party started  at 5 p.m. and finished at 8 p.m. on Tuesday.

There was lots of fun becouse we played many different games like heating an apple hanning on a rope, dancing with a ballon between you and your partner and the most popular game in the world "Hot Chairs". Of course there could not miss a good music which gave a lot of fun and dancings. We also had halthly sandwiches and some sweets for winners who started in these competitions. The disco was really great and we hope that it was not the last one. We can’t wait!

Written by Mateusz Rzepa

 
Z wizytą w SP nr 3 w Gołdapi
wtorek, 20 października 2015 22:01


<kliknij by zobaczyć galerię>

W piątek, 16 października 2015 r. nauczyciele i pracownicy naszej szkoły złożyli wizytę w Szkole Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Gołdapi. Celem wyjazdu było poznanie bazy lokalowej szkoły, jej organizacji i wyposażenia, a także rozwiązań nowatorskich i innowacji pedagogicznych prowadzonych przez nauczycieli. Dyrektor placówki, pan Leszek Retel z dumą opowiadał o szkole, o osiągnięciach uczniów i nauczycieli, o współpracy z rodzicami, tym samym zachęcając nas do podejmowania różnorodnych działań w kierunku rozwoju szkoły oraz do pozyskiwania funduszy z różnych źródeł, nie tylko unijnych.

 

Andrzej Malinowski

 
JESIENNY LAS OBOK NAS
niedziela, 18 października 2015 11:35


<kliknij by zobaczyć galerię>

15 października 2015 r. odbyła się pierwsza część zajęć w ramach realizacji projektu edukacyjnego z zakresu edukacji ekologicznej „Jesienny las obok nas”. Jego celem jest  poznawanie przez uczniów bogactwa fauny i flory leśnej oraz ich zmian jesienią.
Podczas zajęć terenowych uczniowie obserwowali życie mieszkańców wszystkich warstw lasu: gleby leśnej, ściółki leśnej, runa leśnego, podszytu, podrostu, pni i korony drzew. Każda z tych warstw pełni odrębną rolę, jest zamieszkiwana przez inne organizmy, a jednak przenikają się one nawzajem i odrębnie istnieć nie mogą. Las jest miejscem szczególnym, tworzy miejsce do życia dla niezliczonej liczby roślin i zwierząt. Jest doskonale zorganizowanym mechanizmem.

 

Zajęcia terenowe w pobliskim lesie prowadzili:
Małgorzata Skrocka i Andrzej Malinowski.

 
Dzień Edukacji Narodowej
środa, 14 października 2015 23:11


<kliknij by zobaczyć galerię>

14 października to jedna z najważniejszych dat w historii polskiej edukacji. To święto nauczycieli,  a także wszystkich pracowników oświaty. Tego dnia słowo „dziękuję” padło wiele razy z ust uczniów Zespołu Szkół w Judzikach, nie tylko podczas oficjalnej części artystycznej, ale także podczas składania indywidualnych życzeń. Każdy nauczyciel przez swą codzienną pracę przyczynia się do osobistego rozwoju ucznia, kształtowania jego osobowości w oparciu o najlepsze wzorce i postawy. Podziękowania nauczycielom i pracownikom szkoły złożyła także pani dyrektor, Beata Prześniak. Wręczyła również nagrody następującym nauczycielom: Marzennie Grodzickiej, Marzannie Sienkiewicz, Małgorzacie Skrockiej, Małgorzacie Korotko, Katarzynie Luto, Maciejowi Labudzie, Agnieszce Łaskowskiej oraz pracownikom administracji i obsługi: Izabeli Zaniewskiej, Ferdynandowi Grodzickiemu i Bogdanowi Żarkowskiemu.  Uczniowie pod kierunkiem Beaty Kamińskiej-Kołodzińskiej, Urszuli Grzybowskiej, Katarzyny Luto i Marzanny Wasilewskiej  przygotowali piękny program artystyczny, na który złożyły się życzenia skierowane do nauczycieli oraz pracowników, scenki, piosenki i wiersze. Z tej okazji uczniowie klasy I gimnazjum samodzielnie upiekli ciasto, którym poczęstowali wszystkich pracowników szkoły.

 
11.10.2015 r. - XV Dzień Papieski
wtorek, 13 października 2015 11:42


<kliknij by zobaczyć galerię>

W niedzielę, 11 października 2015 r. po mszy św. w kościele pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Judzikach członkowie Szkolnego Koła Caritas "Przyjaciele Pana Jezusa" pod opieką p. Marzanny Sienkiewicz przedstawili montaż słowno-muzyczny - "Jan Paweł II - Patron Rodziny".

 

 
22-23.09.2015 r. – Badanie właściwości wiatru.
wtorek, 13 października 2015 11:39


<kliknij by zobaczyć galerię>

Zajęcia dodatkowe z uczniami kl. I i III SP; prowadząca – Małgorzata Skrocka.

 
24.09.2015 r. – Na spacer do jesiennego ogrodu wybrali się uczniowie klasy III SP z panią Małgorzatą Skrocką.
wtorek, 13 października 2015 11:37


<kliknij by zobaczyć galerię>

24.09.2015 r. – Na spacer do jesiennego ogrodu wybrali się uczniowie klasy III SP z panią Małgorzatą Skrocką

 
Uczniowie klasy III SP z panią Małgorzatą Skrocką przygotowują sałatkę owocową.
wtorek, 13 października 2015 11:34


<kliknij by zobaczyć galerię>

 
30.09.2015 r. – Na zajęciach dodatkowych „Mali badacze”
wtorek, 13 października 2015 11:30


<kliknij by zobaczyć galerię>

30.09.2015 r. – Na zajęciach dodatkowych „Mali badacze”, czyli uczniowie klasy I i III SP badali rozpuszczalność różnych substancji w wodzie. Prowadząca zajęcia – Małgorzata Skrocka.

 
7.10.2015 r. - Poznajemy świat różnymi zmysłami
wtorek, 13 października 2015 11:27


<kliknij by zobaczyć galerię>

7.10.2015 r. - Poznajemy świat różnymi zmysłami. Zajęcia w kl. I i III SP; prowadzący Małgorzata Skrocka

 
10.10.2015 r. – Rzucanie bumerangiem i badanie odczynu pH gleby
poniedziałek, 12 października 2015 08:56


<kliknij by zobaczyć galerię>

W sobotnich zajęciach Szkolnego Koła Geograficzno-Krajoznawczego „Kompas” aktywnie uczestniczyła pierwsza grupa uczniów. Tematyka zajęć dotyczyła bumerangu i badania gleb w Judzikach.

Więcej…
 
UŚMIECHNIĘTE 4 ŁAPY
piątek, 09 października 2015 00:04


<kliknij by zobaczyć galerię>

W ramach obchodów Światowego Dnia Zwierząt wspólnie z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku zorganizowało II edycję akcji „Uśmiechnięte 4 łapy”. Jej celem było uwrażliwienie uczniów na potrzeby zwierząt oraz kształtowanie odpowiedzialnych postaw opiekunów zwierząt. W ramach akcji odbyły się następujące działania: Konkurs plastyczny „Uśmiechnięte 4 łapy”  i Festyn „Uśmiechnięte 4 łapy”.

Więcej…
 
8.10.2015 r. - W Zaułku Krasnoludków
piątek, 09 października 2015 00:02


<kliknij by zobaczyć galerię>

11 uczestników świetlicy opiekuńczo-wychowawczej wzięło udział w wyprawie do Suwałk w poszukiwaniu … krasnoludków, które (jak się okazało) są na świecie (!). Dzieci wraz z opiekunami (Agnieszką Łaskowską i Andrzejem Malinowskim) przebywały na Baśniowym Szlaku w Zaułku Krasnoludków przy muzeum słynnej suwalczanki – Marii Konopnickiej, w miejscu, gdzie poetka przyszła na świat i spędziła swoje dzieciństwo.

 

W malowniczym i tajemniczym ogrodzie, na zapleczu domu pisarki, niania Anusia, w dyskretnym towarzystwie Króla Błystka i jego świty, zabrała uczniów z Judzik w baśniowy świat w poszukiwaniu gąsek sierotki oraz skarbu króla krasnoludków. Dzieci usłyszały także legendę o powstaniu Suwałk, wzięły udział w grze pionkami „olbrzymami”, kręciły się na karuzeli z epoki Marii Konopnickiej i przeglądały się w niezwykłych lustrach. Każdy uczestnik wyprawy otrzymał pamiątkowy dyplom i zakładkę książkową.

 
Przygotowanie do wyjazdu do Muzeum Marii Konopnickiej w Suwałkach
czwartek, 08 października 2015 00:22


<kliknij by zobaczyć galerię>

Uczestnicy świetlicy z wielkim zaangażowaniem przygotowywali się do jutrzejszego wyjazdu do Muzeum Konopnickiej w Suwałkach. Najpierw poznali trasę przejazdu: Judziki-Filipów-Suwałki (na podstawie mapy określali położenie miejscowości, ciekawe miejsca "po drodze" i walory przyrodnicze), a następnie sylwetkę Marii Konopnickiej i jej utwory.
Dzieci stworzyły własną, piękną drogową mapę dojazdu ze szkoły do muzeum.

 
28.09.2015 R. - OGNISKO KLASOWE
poniedziałek, 28 września 2015 01:00


<kliknij by zobaczyć galerię>

Uczniowie kl. IV-V SP wraz z wychowawczynią, p. Marzanną Wasilewską zorganizowali ognisko klasowe

 

 
25.09.2015 R. - MISTRZOSTWA SZKOŁY W TABLICZCE MNOŻENIA
piątek, 25 września 2015 01:00


<kliknij by zobaczyć galerię>

25 września, to światowy dzień tabliczki mnożenia. Uczniowie Zespołu Szkół w Judzikach brali udział w tym dniu w Mistrzostwach Szkoły w Tabliczce Mnożenia. W tym roku szkolnym była rekordowa ilość uczestników, aż 17 osób. W zmaganiach o tytuł Mistrza Szkoły wzięli udział uczniowie klasy VI szkoły podstawowej oraz wszystkich klas gimnazjalnych.

Mistrz swoją pracę napisał w ciągu 8 minut popełniając jeden błąd, a został nim uczeń klasy III gimnazjum Piotr Korotko. Tym samym został zwolniony z zaliczania tabliczki w roku szkolnym 2015/2016 i otrzymał za to zaliczenie ocenę celującą.
Wicemistrzem szkoły został Jarosław Zgiet, a trzecie miejsce zajęła Kamila Łęgowska.

Mistrzostwa odbyły się 25.09.2015 r., wręczenie nagród - 29.09.2015 r.

 

Organizator mistrzostw: mgr Marzenna Grodzicka

 
18.09.2015 r. - Doświadczenia przyrodnicze w kl. III SP
piątek, 18 września 2015 01:00


<kliknij by zobaczyć galerię>

Prowadzący: mgr Małgorzata Skrocka

 
18.09.2015 R. - WYBORY UZUPEŁNIAJĄCE DO RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
piątek, 18 września 2015 01:00


<kliknij by zobaczyć galerię>

Rada Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2015/2016:

Piotr Augustynowicz (kl. I G) - przewodniczący
Aleksandra Sienkiewicz (kl. VI SP) - zastępca przewodniczącego
Kamila Łęgowska (kl. I G) - sekretarz
Piotr Korotko (kl. III G) - skarbnik
Organizacja wyborów: mgr Katarzyna Luto, Dawid Gliniecki, Kamila Sawicka, Sandra Romanowska

 
18.09.2015 R. - SPRZĄTANIE ŚWIATA '2015
piątek, 18 września 2015 01:00


<kliknij by zobaczyć galerię>

Wszyscy uczniowie Zespołu Szkół w Judzikach (ZWP, SP, Gimnazjum) sprzątali teren przyszkolny, przykościelny, pobocza dróg w Judzikach i Lenartach

Organizator akcji w szkole: mgr Michał Wiszniewski

 

 
8.09.2015 R. - DZIEŃ AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ
wtorek, 08 września 2015 01:00


<kliknij by zobaczyć galerię>

W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu (7-13.09.2015 r.) w naszej szkole odbył się Dzień Aktywności Fizycznej (8.09.2015 r.)

Udział: wszyscy uczniowie Zespołu Szkół w Judzikach
Organizator: mgr Michał Wiszniewski

 
<< pierwsza < poprzednia 31 32 33 34 następna > ostatnia >>

Strona 33 z 34