Kuchcikowo – zdrowe i niezwykłe dekoracje
czwartek, 26 września 2019 19:42

 

Kliknij by zobaczyć galerię

26.09.2019 r., zespół wychowania przedszkolnego, realizacja projektu „Przedszkolak otwarty na świat”. W naszym Kuchcikowie było jak zwykle bardzo przyjemnie. Dzieci wykazywały się inwencją twórczą i pomysłowością podczas dekorowania jaj na twardo. Może dzisiejsze zajęcia będą dla nich inspiracją podczas organizacji przyjęć rodzinnych.

MS

 

 
Święto plonów 2019 w Olecku
niedziela, 22 września 2019 15:01

 

Kliknij by zobaczyć galerię

22.09.2019 r. (niedziela). Mieszkańcy naszej parafii aktywnie uczestniczyli w dożynkach gminnych w Olecku. Sołectwa: Judziki, Lenarty, Babki Oleckie przygotowały piękne stoiska z tradycyjnymi i regionalnymi potrawami. Ponadto za szczególne osiągnięcia w produkcji rolnej zostały nagrodzone m.in. trzy panie z Judzik: Halina Domańska, Beata Korotko i Teresa Korotko (sołtys wsi).

AM

 

 
Wyprawa do Suwalskiego Parku Krajobrazowego
sobota, 21 września 2019 16:40

 

Kliknij by zobaczyć galerię

W ramach efektywnej współpracy trzech szkół: Szkoły Podstawowej w Judzikach, Szkoły Podstawowej nr 2 w Olecku i Szkoły Podstawowej w Gąskach oraz Stowarzyszenia „Nasze Pasje” w Olecku odbył się w sobotę, 21 września 2019 r. wspólny wyjazd do Suwalskiego Parku Krajobrazowego. Uczniowie zaobserwowali i poznali w nim elementy rzeźby krajobrazu polodowcowego – doliny, jeziora, moreny, rynny subglacjalne, sandry, ozy, kemy i głazy narzutowe. Weszli na Cisową Górę, dotarli do źródeł rzeki Szeszupy, zwiedzali rezerwaty przyrody – głazowiska, przeszli 3,5 km ścieżką dydaktyczną – Dolina Czarnej Hańczy z miejscowości Malesowizna-Turtul do Bachanowa. Poznali środowisko przyrodnicze jeziora Hańcza – najgłębszego w Polsce oraz walory geograficzne, społeczne i kulturowe parku. Wyprawa do Suwalskiego Parku Krajobrazowego była niecodzienną, bardzo ciekawą oraz atrakcyjną lekcją historii i geografii. Zakończyła się ogniskiem w Judzikach i wręczeniem uczniom dyplomów uczestnictwa w zajęciach terenowych.

Uczestnicy wyprawy ze szkoły w Judzikach: Patrycja Zagacka, Aleksandra Czajka, Maja Wierżyńska, Alicja Rydzewska, Zuzanna Pęcak, Joanna Gliniecka, Gabriela Domysławska, Zuzanna Stypułkowska, Sebastian Wierżyński, Magdalena Borkowska

Organizacja wyjazdu i opieka nad uczniami: Andrzej Malinowski, Agnieszka Łaskowska, Małgorzata Skrocka, Wojciech Tatarczuk, Wojciech Jegliński, Marzena Kamińska-Kopiczko i Cezary Lasota

*Suwalski Park Krajobrazowy powstał w 1976 r. i obejmuje powierzchnię 6338 ha. Cały obszar znajduje się w dorzeczu Niemna, do którego doprowadzają wody dwie rzeki: Czarna Hańcza i Szeszupa

AM

 

 
"Sprzątanie świata 2019"
piątek, 20 września 2019 21:27

Kliknij by zobaczyć galerię

Piątek, 20.09.2019 r. Uczniowie naszej szkoły kolejny raz wzięli aktywny udział w akcji Sprzątania świata, w tym roku pod hasłem – „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy!”. Było to nasze wspólne działanie na rzecz poszanowania środowiska. Każda klasa sprzątała wyznaczony teren (miejsce) w Judzikach i Lenartach. Dzisiaj zebranych zostało niewiele śmieci. Z roku na rok jest ich coraz mniej. To dobry znak.

AM

 

 
Wywiadówka
wtorek, 17 września 2019 19:53

 

W czwartek, 19 września 2019 r. o godz. 17.00 odbędzie się zebranie z rodzicami uczniów.

Tematyka zebrania:

- przedstawienie informacji na temat pracy szkoły w roku szkolnym 2019/2020, pomoc psychologiczno-pedagogiczna w naszej szkole, spotkania klasowe z wychowawcami, spotkanie dyrektora z radą rodziców.

Serdecznie zapraszamy

 

Dyrektor szkoły

w/z Justyna Adamczyk

 

 
Dzieci z ZWP na Baśniowym Szlaku w Puńsku
wtorek, 17 września 2019 19:15

 

Kliknij by zobaczyć galerię

We wtorek, 17 września 2019 r. w ramach realizacji projektu „Przedszkolak otwarty na świat” dzieci z zespołu wychowania przedszkolnego wyjechały do Wioski Dwóch Mistrzów w Puńsku. Był to już ich trzeci przystanek na Baśniowym Szlaku. Tym razem dzieci zawitały do polskiej stolicy Litwinów i Wioski Dwóch Mistrzów, z których „jeden włada literami, drugi moc ma nad dźwiękami”. Poznały przejmującą legendę o królowej jezior „Pięknej Jegli i wężu Żaltysie”. Nadworny pisarz królestwa krasnoludków – Koszałek Opałek poprowadził ich przez Labirynt Języków, Aleję Słów i Polanę Rozmów, a w towarzystwie świerszcza Sarabandy przedszkolaki poznały tańce i kulturę litewską. Próbowały także gry na wybranym instrumencie w muzycznej jurcie i rysowały węglem.

MS

 

 
Nasz udział w pielgrzymce
poniedziałek, 16 września 2019 17:53

 

Kliknij by zobaczyć galerię

W niedzielę, 15 września 2019 r. o godzinie 10. z parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Judzikach wyruszyła piesza pielgrzymka do kościoła parafialnego Podwyższenia Krzyża Świętego w Olecku. Wcześniej, ks. proboszcz Przemysław Zamojski pobłogosławił pielgrzymów i wspólnie z nimi oraz panią katechetką, Marzanną Sienkiewicz udał się do oleckiego sanktuarium. Grupa liczyła 30 osób. Nie zabrakło dzieci i młodzieży szkolnej. Z modlitwą i śpiewem na ustach pielgrzymi dotarli do sanktuarium, gdzie uroczyście powitał ich ks. proboszcz Waldemar Barnak. Pielgrzymi wzięli udział w odpustowej mszy świętej.

MS

 

 
Narodowe Czytanie
sobota, 07 września 2019 19:44

 

Kliknij by zobaczyć galerię

W sobotę, 7 września 2019 r. po raz ósmy w całej Polsce i poza jej granicami odbyło się Narodowe Czytanie. Do tegorocznej edycji para prezydencka wybrała osiem nowel. Ich zwięzła forma zawiera w sobie treści uniwersalne, a także głęboką refleksję nad społeczeństwem. Były to następujące utwory: „Dobra pani” Elizy Orzeszkowej, „Dym” Marii Konopnickiej, „Mój ojciec wstępuje do strażaków” (ze zbioru: „Sanatorium pod Klepsydrą”) Brunona Schulza, „Orka” Władysława Reymonta, „Rozdziobią nas kruki, wrony...” Stefana Żeromskiego, „Sachem” Henryka Sienkiewicza i „Sawa” (z cyklu: „Pamiątki Soplicy”) Henryka Rzewuskiego, „Katarynka” Bolesława Prusa. Tę ostatnią lekturę czytali uczniowie naszej szkoły w składzie: Zuzanna Pęcak, Alicja Rydzewska, Wojciech Korotko. Tegoroczne Narodowe Czytanie odbyło się w amfiteatrze na placu Zamkowym w Olecku. Rozpoczął je burmistrz Olecka, Karol Sobczak, po nim nowele czytali zastępca burmistrza, Sylwia Wieloch, dyrektorzy szkół, nauczyciele, uczniowie i zaproszeni goście.

Przygotowanie uczniów i organizacja wyjazdu: Agnieszka Łaskowska

 

 
Rok szkolny 2019/2020 rozpoczęty!
poniedziałek, 02 września 2019 17:06

 

Kliknij by zobaczyć galerię

W poniedziałek, 2 września 2019 r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020. Po wprowadzeniu pocztu flagowego i odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała pani Justyna Adamczyk, zastępująca dyrektor szkoły Beatę Prześniak. Powitała wszystkich zgromadzonych i zwróciła się do nich z ciepłym słowem. Mówiła o roli szkoły, o potrzebie stawiania przed sobą wyzwań, o kształtowaniu i rozwijaniu siebie. Życzyła uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły samych sukcesów w nowym roku szkolnym. Następnie uczniowie wystąpili z krótką częścią artystyczną i spotkali się z wychowawcami w klasach.

Występujący: Zuzanna Pęcak, Zuzanna Osiecka, Wojciech Korotko

Poczet flagowy: Nikodem Walkowiak, Joanna Gliniecka, Alicja Rydzewska

Przygotowanie uroczystości: Agnieszka Łaskowska, Małgorzata Skrocka, Marzanna Wasilewska

AM

 

 
Dożynki 2019 w parafii Judziki
niedziela, 01 września 2019 17:21

 

Kliknij by zobaczyć galerię

W niedzielę, 1 września 2019 r. mieszkańcy parafii Judziki i goście świętowali dwa bardzo ważne wydarzenia – wprowadzenie nowo mianowanego proboszcza i dożynki parafialne. Podczas mszy świętej, ksiądz prałat Lech Janowicz odczytał dekret ks. biskupa diecezji ełckiej, ustanawiający księdza Przemysława Zamojskiego proboszczem Parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Judzikach. Od tego momentu ks. proboszcz w pełni stał się przewodnikiem, opiekunem i pasterzem wiernych w parafii. Jest to jego pierwsza parafia.

Jednym z najpiękniejszych obrzędów staropolskich są dożynki, niezwykle ważne wydarzenie dla każdego rolnika. Święto plonów jest zwieńczeniem pracy, jaką rolnicy wykonują przez cały rok. I z tej właśnie okazji odbył się festyn w Lenartach. W dobry nastrój wprowadzili wszystkich Dziad (Ferdynand Grodzicki, radny) i Baba (Teresa Korotko, sołtys Judzik). Po ich występie, przedstawiciele sołectw: Judziki, Lenarty, Biała Olecka, Bialskie Pole i Babki Oleckie zmagali się w konkurencjach sprawnościowo-sportowych: wykopki (wykopanie dwóch ziemniaków, przeniesienie ich na łyżkach do obrania i zrobienia kiszki ziemniaczanej), kurnik (nazbieranie jak największej ilości prostokątnych i kwadratowych jajek i udzielenie odpowiedzi na znajdujące się w nich pytania), dożynki (układanie wyrazów z liter umieszczonych na koszulkach) i studnia (napełnienie wodą butelki przez wąż strażacki na czas). Najlepsi okazali się mieszkańcy Lenart i to oni otrzymali puchar przechodni. Z kolei do wyboru super sołtysa w parafii Judziki stanęli: Teresa Korotko, Algiment Rutkowski, Dariusz Jonio i Eugeniusz Skindziul. Po dwóch konkurencjach – zamiatanie piłeczek do swojej bramki i rzut gumofilcem zwyciężył Algiment Rutkowski, sołtys wsi Lenarty i Biała Olecka. Nie zabrakło też dobrej muzyki i smacznego wiejskiego jedzenia – stałego elementu dożynek w parafii.

Festyn prowadziła i konkurencje przygotowała Marzenna Grodzicka, nauczycielka w Szkole Podstawowej w Judzikach.

AM

 

 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020
środa, 28 sierpnia 2019 07:51

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się w poniedziałek, 2 września 2019 r. o godz. 9.00 (wcześniej, o godz. 8.00 msza św. w kościele w Judzikach)

Serdecznie zapraszamy

 
W sercu Puszczy Augustowskiej
poniedziałek, 24 czerwca 2019 18:49

 

Kliknij by zobaczyć galerię

W dniu 24 czerwca 2019 r., dzieci z ZWP uczestniczące w projekcie „Przedszkolak otwarty na świat” odkryły w sercu Puszczy Augustowskiej Wioskę Darów Lasu (w miejscowości Kopiec koło Sztabina). Tutaj Jagodowy Król i krasnoludek Modraczek pomogli im odszukać rodzinę łosi i policzyć borsuki. Opowiedzieli też wzruszającą legendę o miejscowym kamieniu. W Jagodowym Borze, jagodową ścieżką dzieci dotarły do pajęczych sieci, a potem natrafiły na mrówczy kopiec z mrówkami olbrzymami. Nie lada sztuką w tej piaszczystej krainie było znalezienie wody w tak upalnym dniu. Bardzo pomocna okazała się budowla wodna – co to takiego? Przedszkolaki musiały odkryć i doświadczyć jej sami …

Do domu wszyscy wrócili zmęczeni, ale pełni niezapomnianych wrażeń.

BKK

 

 
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019
środa, 19 czerwca 2019 12:25

 

Kliknij by zobaczyć galerię

W środę, 19 czerwca 2019 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019. Spotkanie rozpoczęło się od wystąpienia pocztu flagowego i odśpiewania hymnu państwowego, po czym pani dyrektor, Beata Prześniak powitała wszystkich zgromadzonych – uczniów, rodziców, pracowników szkoły i podsumowała mijający rok szkolny. Pogratulowała uczniom wysokich osiągnięć i wyników w nauce, rodzicom podziękowała za duże zaangażowanie w działalność na rzecz szkoły, a wszystkim życzyła zdrowych i bezpiecznych wakacji. Następnie odbyło się wręczenie absolwentom świadectw ukończenia gimnazjum i ósmej klasy szkoły podstawowej oraz wyróżnień i nagród uczniom klas I SP-III G (za postępy w nauce, godne reprezentowanie szkoły w konkursach pozaszkolnych, aktywny udział w uroczystościach szkolnych, czytelnictwo, włączanie się w akcje charytatywne). Pani dyrektor podziękowała także rodzicom, którzy w znaczący sposób wspierali pracę szkoły.

Nie zabrakło również występu uczniów, którzy przygotowali krótką część artystyczną.

____________________________

Absolwenci: klasa VIII – Paweł Jasielun, Filip Korotko, Gabriela Korotko (świadectwo z wyróżnieniem), Oliwia Kotowska (świadectwo z wyróżnieniem), Małgorzata Pawłowska, Bartosz Piszczek, Miłosz Sienkiewicz

Absolwenci: klasa III gimnazjum – Kacper Bernacki, Julia Domańska, Klaudiusz Girtler, Daria Górska, Aleksandra Jankowska, Piotr Jędrzejewski, Aleksandra Pazdyga, Aleksandra Sienkiewicz, Bartosz Wołyniec

Wysokie wyniki w nauce:

kl. I – Nadia Daniłowicz, Anna Pawłowska, Bartosz Wójtowicz, Aleksandra Pęcak, Zuzanna Kukowska

kl. II – Zuzanna Osiecka, Maria Rydzewska

kl. III – Kacper Kukowski

kl. V – Zuzanna Pęcak (świadectwo z wyróżnieniem), Alicja Rydzewska (świadectwo z wyróżnieniem), Joanna Gliniecka (świadectwo z wyróżnieniem), Wojciech Korotko (świadectwo z wyróżnieniem)

kl. VIII - Gabriela Korotko (świadectwo z wyróżnieniem), Oliwia Kotowska (świadectwo z wyróżnieniem)

Stypendium motywacyjne Burmistrza Olecka za wysokie wyniki w nauce: Zuzanna Pęcak, Alicja Rydzewska

Najwyższy wynik z egzaminu ósmoklasisty 2019: Gabriela Korotko

Najwyższy wynik z egzaminu gimnazjalnego 2019: Julia Domańska

Animator Życia Społecznego i Kulturalnego Szkoły – Aleksandra Sienkiewicz

Nagrody za reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych: Aleksandra Sienkiewicz, Krystian Krotoszyński, Rafał Bednarski, Kamil Korotko, Patrycja Zagacka, Zuzanna Pęcak, Alicja Rydzewska, Joanna Gliniecka, Zuzanna Stypułkowska, Gabriela Domysławska, Izabela Rybczyńska, Sebastian Wierżyński, Paweł Jasielun

100% frekwencji: Aleksandra Pęcak, Zuzanna Kukowska, Kacper Kukowski

Praca na rzecz szkoły: Klaudiusz Girtler, Jakub Girtler

Listy gratulacyjne rodzicom uczniów, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce: Marzena Daniłowicz, Aneta i Dariusz Pawłowscy, Anna i Dariusz Wójtowicz, Monika i Kamil Bomber,  Angelika i Kamil Kukowscy, Jadwiga i Andrzej Osieccy, Anna i Antoni Rydzewscy, Katarzyna i Ryszard Glinieccy, Małgorzata i Tomasz Korotko, Wioletta i Radosław Dąbrowscy, Beata i Lech Korotko

Zaangażowanie rodziców na rzecz szkoły: Katarzyna Wierżyńska, Marzena Best, Patrycja Michałowska, Monika i Kamil Bomber, Anna i Dariusz Wójtowicz, Angelika Kukowska, Aneta Pawłowska, Anna Jaromińska, Wioletta Dąbrowska, Irena Sokołowska, Joanna Milewska, Jadwiga Osiecka, Anna Rydzewska, Katarzyna Stypułkowska

Statuetki dla rodziców (aktorów) zaangażowanych w „Teatrzyk nieduży”: Teresa i Ryszard Korotko, Edyta i Paweł Domańscy, Wioletta Dąbrowska, Alicja Balewska

___________________________

Prowadzący: Aleksandra Jankowska, Miłosz Sienkiewicz

Poczet flagowy: Joanna Gliniecka, Nikodem Walkowiak, Alicja Rydzewska

Przygotowanie uroczystości: Beata Prześniak, Agnieszka Łaskowska, Justyna Adamczyk, Małgorzata Korotko

AM

 
Wycieczka do Giżycka i Rynu
wtorek, 18 czerwca 2019 16:21

 

Kliknij by zobaczyć galerię

W ramach realizacji projektu „Szkoła Wierna Dziedzictwu” w dniu 13 czerwca 2019 r. uczniowie klasy IV, V i VI wzięli udział w wycieczce do Giżycka i Rynu. W programie wyjazdu znalazły się: rejs statkiem po jeziorze Niegocin, zwiedzanie Twierdzy Boyen i zamku w Rynie. Giżycko jest stolicą Wielkich Jezior Mazurskich, natomiast Ryn to miasto rycerzy.

Organizacja wyjazdu: Dorota Miszczak, Marzanna Wasilewska, Beata Prześniak.

AM

 

 

 
Zakończenie roku szkolnego 2018/2019
poniedziałek, 17 czerwca 2019 15:52

W środę, 19 czerwca 2019 r. o godz. 8.30 odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019, wcześniej o godz. 8.00 msza św. w kościele w Judzikach

Serdecznie zapraszamy

Beata Prześniak

dyrektor szkoły

 

 
Przedszkolne grillowanie
czwartek, 13 czerwca 2019 17:39

 

Kliknij by zobaczyć galerię

13.06.2019 r. dzieci i rodzice spotkali się na wspólnym grillowaniu i podsumowaniu działań w ramach realizacji projektu „Przedszkolak otwarty na świat" w roku szkolnym 2018/2019 (zajęcia nadal trwają). Mimo „żaru lejącego się z nieba” frekwencja i humor dopisały.

BKK

 

 
Zabytki ...
czwartek, 13 czerwca 2019 15:03

 

Kliknij by zobaczyć galerię

12.06.2019 r. W ramach realizacji projektu „Szkoła Wierna Dziedzictwu” uczeń klasy V, Wojciech Korotko opowiedział uczniom ze Szkoły Podstawowej w Babkach Oleckich o najciekawszych zabytkach w jego okolicy i pokazał prezentację multimedialną. Przedstawił w niej historię oraz opis architektoniczny trzech obiektów: pałacu w Białej Oleckiej, dworku w Lenartach i kościoła ewangelickiego w Mieruniszkach.

Dziękujemy uczniom i nauczycielom ze szkoły w Babkach Oleckich za poświęcony nam czas.

 

 
„Oddychaj na Mazurach”
środa, 12 czerwca 2019 20:11

Kliknij by zobaczyć galerię

Od 10 do 17 czerwca 2019 r. uczniowie naszej szkoły z klas III G, VIII, VII i V uczestniczyli w zajęciach dotyczących jakości powietrza prowadzonych w ramach projektu „Oddychajmy na Mazurach”. Uczniowie poznali skład powietrza i czynniki, które go zanieczyszczają. Zapoznali się ze skutkami zanieczyszczenia powietrza i sposobami jego poprawy. Nauczyli się również, jak odczytywać informacje z rozmieszczonych w naszej okolicy ( Olecko, Kowale Oleckie, Sokółki) i całej Polsce czujników. Wykonali plakaty propagujące dbanie o czyste powietrze.

Zajęcia prowadziła Małgorzata Korotko w ramach współpracy z fundacją „Mazury Garbate Pro Bono Humanis” z siedzibą w Cichym. Projekt koncentruje się na stanie czystości powietrza jako głównego czynnika zmian klimatycznych. Kluczowymi elementami projektu są działania informacyjne. Mają one na celu po pierwsze, zaznajomienie z problematyką globalnych zmian klimatu, po drugie wskazanie na skutki globalnego ocieplenia widoczne na naszym terenie. Celem działań jest wyrobienie przeświadczenia, że każdy mieszkaniec regionu może przyczyniać się bądź to do polepszania stanu środowiska naturalnego, bądź do jego pogarszania.

Informacje dotyczące stanu powietrza z czujników umieszczonych w Olecku, Kowalach Oleckich i Sokółkach można odczytać, korzystając ze strony: oddychajnamazurach.pl

Zachęcamy do monitorowania stanu powietrza w naszym powiecie.

MK

 

 
Powiatowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych 2019
środa, 12 czerwca 2019 17:22

 

Kliknij by zobaczyć galerię

12 czerwca 2019 r. na stadionie w Lenartach odbyły się Powiatowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Zawody rozegrano tylko w jednej konkurencji – bieg sztafetowy z przeszkodami (nie odbyła się konkurencja rozwinięcie bojowe). W zawodach wystartowały dwie drużyny dziewcząt i cztery drużyny chłopców. W kategorii dziewczyn wygrała ponownie drużyna z Kowali Oleckich, natomiast w kategorii chłopców po raz kolejny (siódmy) mistrzostwo powiatu przypadło drużynie z Lenart z wynikiem 102 pkt. Skład drużyny: Konopko Kinga, Sienkiewicz Aleksandra, Sienkiewicz Miłosz, Kalicki Bartosz, Jasielun Paweł, Girtler Jakub, Ciszewski Dawid, Szypulski Filip, Pietraszewski Amadeusz i Protasiewicz Kacper.

Przygotowanie drużyny: Ferdynand Grodzicki

FG

 

 
Konkurs ekologiczny
środa, 12 czerwca 2019 16:51

 

Kliknij by zobaczyć galerię

5.06.2019 r. uczniowie naszej szkoły: Gabriel Pol, Wojciech Korotko i Izabela Rybczyńska wzięli udział w XV Międzyszkolnym Konkursie Ekologicznym, który odbył się w Urzędzie Gminy w Ełku. Rywalizowały ze sobą trzyosobowe drużyny składające się z uczniów klasy IV, V i VI z dziewięciu szkół. W pierwszej części uczniowie rozwiązywali test z ekologii, natomiast w części praktycznej m.in. rozpoznawali przyprawy, odczytywali temperaturę, uzupełniali schemat fotosyntezy, a także wykonywali pracę plastyczną. Na zakończenie uczniowie zwiedzili i zapoznali się z pracą w Urzędzie Gminy. Rywalizację można obejrzeć na stronie:

https://www.youtube.com/watch?v=vnD2Qkgl3GY

Przygotowanie uczniów do konkursu i opieka podczas wyjazdu: Małgorzata Korotko

MK

 

 
W Ełckim Centrum Kultury
wtorek, 11 czerwca 2019 15:55

Kliknij by zobaczyć galerię

11.06.2019 r. dzieci z ZWP, oddziału przedszkolnego i klas I-III obejrzały bajecznie kolorowe przedstawienie muzyczne pt. „Co w trawie piszczy”. Przy okazji poznały życie owadów i znaczenie przyjaźni w życiu każdej istoty. Przedstawienie odbyło się w Ełku.

BKK

 

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 33