Narodowe Czytanie "Quo Vadis" Henryka Sienkiewicza PDF Drukuj Email
sobota, 03 września 2016 18:15

„Największą wartością czytania książek jest rozwijanie wyobraźni”

Andrzej Duda, prezydent RP

W sobotę, 3 września 2016 r. uczniowie naszej szkoły: Kamila Łęgowska, Sandra Romanowska, Jakub Skrzypiec, Marek Zaniewski, Miłosz Sienkiewicz i Bartosz Wołyniec wzięli udział w V edycji Narodowego Czytania – ogólnopolskiej akcji pod patronatem honorowym prezydenta RP, Andrzeja Dudy z małżonką. W tym roku czytano powieść „Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza. Z tej okazji nasi uczniowie wystąpili w specjalnie przygotowanych strojach z epoki, w której dzieje się akcja powieści, opowiadająca o prześladowaniu pierwszych chrześcijan w Rzymie za czasów Nerona.

Spotkanie odbyło się w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Olecku.

Nauczyciele przygotowujący uczniów i opiekunowie podczas wyjazdu: Agnieszka Łaskowska, Marzanna Sienkiewicz

Przygotowanie strojów: Beata Prześniak, Agnieszka Łaskowska

"Długo trwało milczenie, po czym w ciszy ozwały się przerywane łkaniem słowa starca:
- Quo vadis, Domine?...
I nie słyszał odpowiedzi Nazariusz, lecz do uszu Piotrowych doszedł głos smutny i słodki, który rzekł:
- Gdy ty opuszczasz lud mój, do Rzymu idę, by mnie ukrzyżowano raz wtóry."

Henryk Sienkiewicz (1846-1916) – polski powieściopisarz, nowelista i publicysta; laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury (1905) za całokształt twórczości.

Poprawiony: poniedziałek, 05 września 2016 17:29