Wycieczka do Olsztyna i Olsztynka PDF Drukuj Email
niedziela, 05 czerwca 2016 17:07

W piątek, 3 czerwca 2016 r. uczniowie naszej szkoły i Gimnazjum w Kijewie wzięli udział we wspólnej wycieczce do Olsztyna i Olsztynka. Uczestnicy wyjazdu poznali walory przyrodniczo-historyczne oraz atrakcje stolicy województwa warmińsko-mazurskiego i regionu.

Dzień był pełen wrażeń. Najpierw pokonaliśmy bardzo krętą drogę do Olsztynka, gdzie byliśmy 2 godziny w skansenie. Widzieliśmy strzyżenie owiec, magiel, kierat, kręciliśmy powrozy ze sznurka, podziwialiśmy tkanie chodników na krosnach, zwiedziliśmy stare zabudowania wiejskie. Spróbowaliśmy też swoich sił w malarstwie artystycznym – sami wykonaliśmy z leszczynowych kijków krasnale i co najważniejsze, mogliśmy zabrać je na pamiątkę do domu.

Kolejny punkt programu to zwiedzanie Multimedialnego Muzeum Obozu Stalagu IB i historii Olsztynka. Szczególnie ciekawe były urządzenia multimedialne, na których można było układać puzzle i wysłać ułożoną pocztówkę e-mailem oraz oglądać filmy. W pamięci jest niewyczerpana siła.

Dojazd do Olsztyna zajął już niewiele czasu. Byliśmy w Teatrze lalek na spektaklu PSIAKOŚĆ. Śmiechu było co niemiara, furorę robił pudel i zaskroniec. Kulminacyjnym punktem programu był obowiązkowo Mc Donalds - wszyscy zaspokoili swój głód oraz wydali wszystkie pieniądze.

… Wszyscy dopytywali się o kolejna wycieczkę.

Wspomnieniami podzielili się: Marzenna Grodzicka, Bartek, Róża, Ola, Sebastian i Sandra.

Organizator wycieczki: Marzenna Grodzicka.

Poprawiony: niedziela, 05 czerwca 2016 18:50