Nie wszystko co znajdziesz jest bezpieczne!!! PDF Drukuj Email
środa, 17 lutego 2016 20:12

Pod takim hasłem w dniu 16 lutego 2016 r. odbyło się spotkanie z saperami z 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej im. Zawiszy Czarnego. Saperzy opowiedzieli o niebezpiecznych przedmiotach, które można znaleźć na naszym terenie i o rozminowywaniu niewybuchów. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum dowiedzieli się jak postępować przy znalezieniu takiego typu przedmiotów.

TRYB POSTĘPOWANIA:

1. Zapamiętaj, oznacz miejsce znalezienia.

2. Powiadom policję (997) lub straż pożarną (998), bądź zadzwoń pod numer alarmowy (112)

●15. Brygada Zmechanizowana została utworzona w 1994 r. na bazie stacjonującego w Giżycku 2 Pułku Zmechanizowanego, którego rodowód sięga 1 Dywizji Piechoty im. Tadeusza Kościuszki. Brygada święto swoje obchodzi 15 lipca – w dniu historycznej bitwy pod Grunwaldem w 1410 roku. Ustanowienie święta w tym dniu jest wyrazem kultywowania tradycji grunwaldzkich oraz symbolem udziału w bitwie patrona brygady – Zawiszy Czarnego z Garbowa. Dziś 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana należy do największych brygad w Wojsku Polskim. Rozmieszczona jest w czterech kompleksach koszarowych Giżycka i Orzysza oraz na terenie dwóch powiatów giżyckiego i piskiego.

Poprawiony: środa, 17 lutego 2016 20:42