I Gminny Konkurs Piosenki Zimowej PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
środa, 17 lutego 2016 16:43

Kliknij by zobaczyć galerię

 

16 lutego 2016 r. w Miejskim Ośrodku Kultury „Mazury Garbate” odbył się Gminny Konkurs Piosenki Zimowej, którego pomysłodawcą i organizatorem była Beata Prześniak, dyrektor Zespołu Szkół w Judzikach. W konkursie wzięło udział 79. uczestników z oddziałów przedszkolnych i szkół podstawowych z Olecka, Gąsek i Judzik. Wykonawcy (soliści i zespoły) wystąpili w czterech kategoriach wiekowych i wykonali 28 utworów.

Komisja konkursowa w składzie: Jadwiga Malinowska (przewodnicząca), Stanisław Ciechanowicz i Radosław Skrodzki przyznała następujące nagrody:

- w kategorii wiekowej dzieci z oddziału przedszkolnego

I miejsce: zespół „Kotki” - Wiktoria Bielska, Michalina Wieczorek, Hanna Cimochowska, Maja Stankiewicz, Łukasz Kosakowski (Niepubliczne Przedszkole „Jedyneczka” w Olecku), za wykonanie utworu „Śnieżynka i gawron”

II miejsce: zespół – Zofia Wiszniewska, Lena Pskowska, Oliwia Wasilewska, Weronika Domańska i Karolina Rudzińska (Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi w Olecku), utwór „Mróz, mróz”
III miejsce: Lena Czaplejewicz (Zespół Szkół w Olecku), utwór „Sanna”

- w kategorii uczniów klas I-II szkoły podstawowej

I miejsce: zespół „Śnieżynki” - Julia Fiedorowicz, Julia Jabłońska, Michalina Kalinowska, Izabela Ladzińska, Amelia Rynkiewicz, Kamila Zarzecka (Zespół Szkół w Olecku), utwór „Zasypało nas na biało”
II miejsce: Julia Rusak (Szkoła Podstawowa w Gąskach), utwór „Gdzie jest zima”
III miejsce: zespół – Maksymilian Chodukiewicz, Rafał Gorlo, Aleksandra Kownacka, Oliwia Penner, Natalia Sadkowska (Szkoła Podstawowa nr 1 w Olecku), utwór „Biały walczyk”

- w kategorii uczniów klas III-IV szkoły podstawowej

I miejsce: Magdalena Milewska (Zespół Szkół w Olecku), utwór „Królowa śniegu”
II miejsce: Zuzanna Jarosz (Szkoła Podstawowa nr 1 w Olecku), utwór „Zima lubi dzieci”

III miejsce: Dominik Piotrowski (Zespół Szkół w Olecku), utwór „Biała dama sroga zima”

- w kategorii uczniów klas V-VI szkoły podstawowej

I miejsce: Zespół - Natalia Rant, Oliwia Sulima, Natasza Wiszniewska, Katarzyna Witkowska (Szkoła Podstawowa nr 3 w Olecku), utwór „Zima, zima, zima …”

II miejsce: Miłosz Sienkiewicz (Zespół Szkół w Judzikach), utwór: „Biała dama sroga zima”
III miejsce: zespół – Marlena Kempisty, Zuzanna Kruszniewska, Roksana Retel, Lidia Wawrzyn (Szkoła Podstawowa nr 1 w Olecku), utwór „Po co jest zima”

Ponadto każdy z uczestników konkursu otrzymał dyplom i nagrodę. Publiczność obejrzała dwa przedstawienia przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół w Judzikach: „Dziewczynkę z zapałkami” i „Panią Twardowską” w reżyserii Małgorzaty Skrockiej i Agnieszki Łaskowskiej.

AM
 

Poprawiony: środa, 17 lutego 2016 18:30