Wdecki Park Krajobrazowy PDF Drukuj Email
sobota, 31 października 2015 23:42

kliknij by zobaczyć galerię

W piątek, 30 października 2015 r. uczniowie klas IV-VI SP uczestniczyli w prelekcji na temat Wdeckiego Parku Krajobrazowego w ramach realizacji projektu „Prezentacja obszarów chronionych i atrakcyjnych przyrodniczo” (we współpracy z Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku). Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób chroniona jest przyroda parku i obejrzeli fragmenty filmów obrazujących jego zasoby kulturowo-krajobrazowe. Pracownicy Wdeckiego Parku Krajobrazowego pochwalili naszych uczniów za dużą wiedzę przyrodniczą: Filipa Korotko, Michała Półtorzyckiego, Grzegorza Augustynowicza i Marcela Kumkowskiego. Organizatorem spotkania był nauczyciel geografii, Andrzej Malinowski.

Wdecki Park Krajobrazowy został utworzony w 1993 r. Położony jest na obszarze województwa kujawsko-pomorskiego i zajmuje powierzchnię 23 786,39 ha. Na terenie parku występuje wiele interesujących gatunków roślin m.in. rosiczka (3 gatunki), storczyk plamisty, wawrzynek wilcze łyko, lilia złoto głów, turzyca bagienna, arcydzięgiel litwor. Urozmaicone warunki sprzyjają występowaniu rzadkich gatunków zwierząt m.in. pstrąga potokowego, lipienia, rzekotki drzewnej, zimorodka, nurogęsi.

Poprawiony: niedziela, 01 listopada 2015 00:18