Zebranie z rodzicami uczniów PDF Drukuj Email
sobota, 31 października 2015 22:25

29 października 2015 r. odbyło się zebranie z rodzicami uczniów wszystkich klas. W pierwszej części spotkania głos zabrała pani dyrektor, która mówiła o roli rodziców we współpracy ze szkołą. Zarówno szkoła podstawowa, jak i gimnazjum są objęte ocenianiem kształtującym, którego skuteczność jest w dużej mierze warunkowana współpracą rodziców i szkoły. Następnie psycholog szkolny, Maciej Labuda wygłosił prelekcję na temat: „Współpraca szkoły z rodzicami, a osiągane efekty dydaktyczno– wychowawcze”. Podkreślił on, że współpraca rodziców i szkoły jest niezbędna w zapewnieniu dziecku prawidłowego rozwoju oraz, że dom i placówka oświatowa ponoszą za to instytucjonalną odpowiedzialność. Przypomniał także, jaki jest status rodzica w aktach prawnych, z których wynikają prawa i obowiązki rodzicielskie. Partnerstwo szkoły i rodziców, a także rzetelna wymiana informacji przyczyniają się do lepszej atmosfery w szkole, na której zależy nauczycielom, uczniom oraz rodzicom. Następnie rodzice udali się na spotkania z wychowawcami.

Poprawiony: piątek, 13 listopada 2015 17:47