8.10.2015 r. - W Zaułku Krasnoludków PDF Drukuj Email
piątek, 09 października 2015 00:02

<kliknij by zobaczyć galerię>

11 uczestników świetlicy opiekuńczo-wychowawczej wzięło udział w wyprawie do Suwałk w poszukiwaniu … krasnoludków, które (jak się okazało) są na świecie (!). Dzieci wraz z opiekunami (Agnieszką Łaskowską i Andrzejem Malinowskim) przebywały na Baśniowym Szlaku w Zaułku Krasnoludków przy muzeum słynnej suwalczanki – Marii Konopnickiej, w miejscu, gdzie poetka przyszła na świat i spędziła swoje dzieciństwo.

W malowniczym i tajemniczym ogrodzie, na zapleczu domu pisarki, niania Anusia, w dyskretnym towarzystwie Króla Błystka i jego świty, zabrała uczniów z Judzik w baśniowy świat w poszukiwaniu gąsek sierotki oraz skarbu króla krasnoludków. Dzieci usłyszały także legendę o powstaniu Suwałk, wzięły udział w grze pionkami „olbrzymami”, kręciły się na karuzeli z epoki Marii Konopnickiej i przeglądały się w niezwykłych lustrach. Każdy uczestnik wyprawy otrzymał pamiątkowy dyplom i zakładkę książkową.