JESIENNY LAS OBOK NAS PDF Drukuj Email
niedziela, 18 października 2015 11:35

<kliknij by zobaczyć galerię>

15 października 2015 r. odbyła się pierwsza część zajęć w ramach realizacji projektu edukacyjnego z zakresu edukacji ekologicznej „Jesienny las obok nas”. Jego celem jest  poznawanie przez uczniów bogactwa fauny i flory leśnej oraz ich zmian jesienią.
Podczas zajęć terenowych uczniowie obserwowali życie mieszkańców wszystkich warstw lasu: gleby leśnej, ściółki leśnej, runa leśnego, podszytu, podrostu, pni i korony drzew. Każda z tych warstw pełni odrębną rolę, jest zamieszkiwana przez inne organizmy, a jednak przenikają się one nawzajem i odrębnie istnieć nie mogą. Las jest miejscem szczególnym, tworzy miejsce do życia dla niezliczonej liczby roślin i zwierząt. Jest doskonale zorganizowanym mechanizmem.

Zajęcia terenowe w pobliskim lesie prowadzili:
Małgorzata Skrocka i Andrzej Malinowski.