Błękitny Marsz Pokoju ONZ PDF Drukuj Email
niedziela, 04 czerwca 2017 08:25

Błękitny Marsz Pokoju ONZ - 10 czerwca 2017 r.

Pokój na świecie zaczyna się w nas samych!
Jeśli chcesz pokoju na świecie, dołącz do nas! Weź udział w marszu!

Błękitny Marsz Pokoju, którego hasło przewodnie brzmi: #ChcePokojuNaSwiecie organizowany jest przez Ośrodek Informacji ONZ w Warszawie przy współpracy z Europejskim Stowarzyszeniem Studentów Prawa ELSA Warszawa. Marsz odbędzie się w sobotę 10 czerwca 2017 r. o godz. 14.00, przy zbiegu ulic Nowego Światu (nr 18) i Smolnej w Warszawie. Trasa przemarszu (1,8 km) będzie biegła wzdłuż Traktu Królewskiego i zakończy się na Placu Zamkowym pod Kolumną Zygmunta.

Błękitny Marsz Pokoju poprowadziMartyna Wojciechowska, dziennikarka, prezenterka telewizyjna, podróżniczka, autorka wielu książek oraz przyjaciółka ONZ i orędowniczka praw człowieka.
Do udziału w marszu zaproszono osoby znane ze świata kultury, nauki, biznesu, mediów i sportu, całą „Rodzinę ONZ w Polsce”: UNHCR, WHO, UNEP/GRID, UNICEF, UNESCO oraz Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONZ.

Celem marszu jest promowanie praw człowieka i solidarności międzyludzkiej na rzecz pokoju na świecie. Pokój to coś więcej niż odłożenie broni na bok. Pokój to budowanie globalnego społeczeństwa, w którym ludzie żyją wolni od ubóstwa i wspólnie czerpią korzyści z osiągnięć. Pokój to wspólny rozwój i wzajemne wspieranie się w jednej światowej rodzinie. Tylko dzięki naszym wspólnym działaniom możemy sprawić, by świat był bezpiecznym domem dla przyszłych pokoleń. Każdy z nas może przyczynić się do pokoju na świecie, wystarczy powiedzieć stop przemocy w domu, w szkole i w swojej społeczności. Dlatego każdy z nas powinien pamiętać, że pokój na świecie zaczyna się w nas samych!

Jeśli chcesz spotkać ludzi, którzy tak jak Ty chcą wyrazić swoją solidarność na rzecz pokoju, wolności, równości i praw człowieka przyjdź na Błękitny Marsz Pokoju!

Start: 10 czerwca 2017 r. godz. 14.00 Zbiórka: przy zbiegu ulic Nowego Światu (nr 18) i Smolnej w Warszawie. Trasa przemarszu (1,8 km) będzie biegła wzdłuż Traktu Królewskiego i zakończy się na Placu Zamkowym.

Podczas marszu będzie grała brazylijska grupa bębniarzy „Ritmo Bloco” oraz afrykański zespół „Ricky Lion”.

Marsz zakończy przemówienie wygłoszone przez Martynę Wojciechowską. Zostaną także wypuszczone w niebo błękitne balony, a uczestników marszu stojących pod Kolumną Zygmunta organizatorzy zaproszą do wspólnego zdjęcia, które zostanie wykonane z punktu widokowego przy kościele św. Anny.

Głównym motywem kolorystycznym marszu będzie kolor błękitny. Użyj swojej wyobraźni! Tego dnia bądź „błękitna i błękitny”! Ubierz się na błękitno, weź ze sobą błękitne gadżety, a jeżeli chcesz, to nawet pomaluj się na kolor błękitny.

Wyraź poparcie na swoim profilu społecznościowym!  Pokaż swoim znajomym, że idea pokoju nie jest Ci obojętna.

Wystarczy, że tak jak inni wspierający tę akcję zrobisz sobie zdjęcie z hashtagiem #ChcePokojuNaSwiecie i opublikujesz na swoim profilu oznaczając post ze zdjęciem: UNIC/Warsaw oraz #ChcePokojuNaSwiecie.

Źródło informacji  - Strona  Organizatora: UNIC/Warsaw