Konkurs Logicznego Myślenia PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
wtorek, 13 czerwca 2017 18:11

alt

Kliknij by zobaczyć galerię

W poniedziałek, 12 czerwca 2017 r. już po raz jedenasty w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Logicznego Myślenia (jesteśmy jego organizatorami). Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas V SP z Olecka (nr 1, 3 i 4), Gąsek, Wieliczek i Judzik. Celem konkursu było m.in. rozwijanie spostrzegawczości, wykrywanie uzdolnień, inspirowanie i rozwijanie zainteresowań oraz kształtowanie umiejętności logicznego myślenia.

W części teoretycznej uczniowie rozwiązywali test składający się z 11. zadań. Należało ustalić - przed i po konkretnego wydarzenia, ciągi logiczne, figurę intruza, brakujące elementy układanki; odgadnąć zaszyfrowaną informację i zagadki. Część praktyczna składała się z 3. zadań i obejmowała: odpowiednie ułożenie strzałek, wykonać model kostki oraz przesunąć figurę.

Komisja konkursowa, przyznała 3 nagrody. I miejsce zajęła Julia Truszczyńska (SP nr 4 w Olecku), II miejsce Miłosz Skrzypiec (SP nr 4 w Olecku), III miejsce Jakub Domin (SP nr 1 w Olecku). Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i prezenty.

Organizacja i przeprowadzenie konkursu: Małgorzata Skrocka i Andrzej Malinowski

AM

Poprawiony: wtorek, 13 czerwca 2017 18:51