Geometryczne wspomnienie z wakacji PDF Drukuj Email
niedziela, 29 października 2017 11:53

Grupa I ze Szkoły Podstawowej w Judzikach w składzie: Karolina Balewska, Magdalena Borkowska, Bartosz  Kalicki, Grzegorz Augustynowicz i Jakub Girtler w ramach realizacji projektu „W przyszłość bez barier” zrealizowała projekt „Wspomnienie wakacji”. Uczniowie wykonali plakat długości 468 cm zaprojektowany w całości z figur geometrycznych. Użyli 586 różnych przygotowanych przez siebie  wielokątów. Na plakacie znalazł się plac zabaw z huśtawką, rakieta kosmiczna, latawiec i balonik, letnie kwiaty, a nawet palmy kokosowe. W pracy wykorzystano 301 kół, 10 kwadratów, 178 prostokątów, 90 trójkątów, 6 trapezów i jeden deltoid. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością w tworzeniu plakatu i bardzo chętnie nad nim pracowali.

Prowadzący zajęcia: Marzenna Grodzicka

MG