"Tobie Ojczyzno" PDF Drukuj Email
niedziela, 05 listopada 2017 19:59

W sobotę, 4 listopada 2017 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Raczkach odbył się XIII Konkurs Wokalno-Recytatorski „Tobie Ojczyzno” im. Generała Ludwika Michała Paca – patrioty czasu wojny i pokoju. Konkurs zbiega się z obchodami Święta Niepodległości Polski. Został objęty patronatem Starosty Suwalskiego oraz Wójta Gminy Raczki. W tym roku po raz pierwszy wzięły w nim udział uczennice szkoły w Judzikach. Sandra Romanowska recytowała utwór „Moja Ojczyzna” i zajęła II miejsce, natomiast Julia Domańska śpiewała piosenkę „Śpiewka 1920” i zajęła III miejsce. W konkursie wzięli udział uczniowie z Raczek, Bakałarzewa, Filipowa, Suwałk. Prezentowali wiersze, fragmenty prozy o tematyce patriotycznej oraz utwory muzyczne związane z dziejami Polski.

Nauczyciel przygotowujący: Agnieszka Łaskowska

Poprawiony: niedziela, 05 listopada 2017 20:11