Settimana Italiana PDF Drukuj Email
czwartek, 30 listopada 2017 21:37

W terminie od 20 do 24 listopada 2017 r. klasa II gimnazjum brała udział w projekcie edukacyjnym „Settimana Italiana” („Tydzień Włoski”). Zrealizowano następujące przedsięwzięcia:

1) Przygotowanie plakatu informacyjnego z harmonogramem działań – Aleksandra Pazdyga i Daria Górska.

2) Prezentacja multimedialna „Włochy” w opracowaniu Juli Domańskiej.

3) Konkurs na ubiór w barwach flagi Włoch.

4) Opracowanie i rozwieszenie na terenie szkoły informacji o Włoszech - Aleksandra Jankowska i Julia Domańska.

5) Słuchanie podczas przerw muzyki włoskiej przygotowanej przez Klaudiusza Girtlera i Patryka Kalickiego.

6) Konkurs wiedzy o Włoszech opracowany przez Bartosza Wołyńca.

7) Przygotowanie i sprzedaż włoskich kanapek z flagą kraju – Aleksandra Sienkiewicz, Aleksandra  Jankowska i Julia Domańska.

8) Posumowanie projektu i wręczenie nagród - Piotr Jędrzejewski.

27.11.2017 r. wszyscy uczestnicy projektu spotkali się przy tradycyjnym włoskim daniu, czyli pizzy i podsumowali całe przedsięwzięcie.

Wyniki konkursu wiedzy o Włoszech przeprowadzonego przez uczniów klasy II G w ramach projektu „Settimana Italiana”:

I miejsce: Aleksandra Sienkiewicz, Kamila Łęgowska

II miejsce: Małgorzata Pawłowska

III miejsce: Sebastian Jarzębowicz, Piotr Augustynowicz, Kinga Konopko, Sandra Romanowska

IV miejsce: Grzegorz Augustynowicz, Joanna Gliniecka

V miejsce: Filip Korotko, Marek Zaniewski, Paweł Jasielun, Oliwier Grabowski

VI miejsce: Wojciech Korotko, Zuzanna Pęcak, Gabrysia Domysławska, Konrad Nartowicz

VII miejsce: Jakub Górski, Patryk  Góralczyk, Sebastian Wierżyński

Osoby biorące udział w konkursie na ubiór w kolorze barw flagi włoskiej:

Wyróżnienia: Maja Wierzyńska, Rafał Bednarski, Sebastian Wierzyński, Gabriela Domysławska

Nagrody za udział: Kamil Kuczewski, Krystian Krotoszyński, Zuzanna Pęcak, Alicja Rydzewska, Konrad Nartowicz, Jakub Górski, Grzegorz Augustynowicz, Nikodem Walkowiak, Bartosz Piszczek, Miłosz Sienkiewicz, Małgorzata Pawłowska, Julia Domańska, Aleksandra Sienkiewicz, Kamila Sawicka, Sandra Romanowska, Sebastian Jarzębowicz

Opiekun projektu: Marzenna Grodzicka