Układ Słoneczny i co dalej? PDF Drukuj Email
czwartek, 21 grudnia 2017 20:31

13.12.2017 r. Grupa I SP w skład, której wchodzą: Wiktoria Pazdyga, Sebastian Wierżyński, Nikodem Walkowiak i Marek Zaniewski, w ramach projektu „Przyszłość bez barier” od 8.11 do 13.12.2017 r. zajmowała się realizacją projektu pn. Układ Słoneczny i co dalej? Uczniowie poznali budowę Układu Słonecznego, jego funkcjonowanie, a także współzależności elementów, które go tworzą. Zastanawiali się nad początkiem i przyszłością wszechświata i US, stawiali pytania o cel jego istnienia oraz dowiadywali się, co jest jeszcze poza nim w kosmosie. Ponadto badali zjawisko zaćmienia Słońca i Księżyca. Wykonali także makietę Układu Słonecznego i zaprezentowali ją uczniom klas młodszych i starszych. Makieta znajduje się w sali nr 6.

Prowadzący zajęcia: Andrzej Malinowski

Poprawiony: środa, 27 grudnia 2017 16:47