Woda - cudowna ciecz PDF Drukuj Email
poniedziałek, 09 kwietnia 2018 20:54

Grupa I SP w ramach projektu „W przyszłość bez barier” badała najpopularniejszy na Ziemi związek chemiczny – wodę. Uczniowie realizowali projekt edukacyjny pn. Woda - cudowna ciecz” w terminie 21.02-4.04.2018 r. Badali właściwości fizyczne wody, sprawdzali, co się w niej rozpuszcza a co nie, co pływa a co tonie. Poznali pojęcie gęstości i wykonali kilkuwarstwowe roztwory. Policzyli, ile kropli wody zmieści się na monecie jednogroszowej. Sprawili, że tonące jajko zaczęło się wynurzać, a winogrona zaczęły tańczyć w wodzie. Zajęcia pokazały uczniom, że zdobywanie nowej wiedzy może być niezwykłą przygodą.

W zajęciach uczestniczyli: Wiktoria Pazdyga, Sebastian Wierzyński, Nikodem Walkowiak i Marek Zaniewski. Zajęcia prowadziła Małgorzata Korotko.

MK

Poprawiony: poniedziałek, 09 kwietnia 2018 21:11