Niespodziewana wizyta żołnierzy wojsk NATO w naszej szkole PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
wtorek, 22 maja 2018 19:49

 

Kliknij by zobaczyć galerię

We wtorek, 22 maja 2018 r. nieoczekiwanie w naszej szkole złożyli wizytę żołnierze z Batalionowej Grupy Bojowej NATO stacjonującej w Bemowie Piskim. Żołnierze z USA, Wielkiej Brytanii i Rumunii przejeżdżali przez pobliskie Lenarty, gdzie zatrzymali się na stadionie. Na prośbę pani dyrektor, Beaty Prześniak żołnierze zgodzili się pokazać nam sprzęt bojowy i o nim opowiedzieć.

 

Uczniowie i nauczyciele mieli niesamowitą okazję do poznania sprzętu kołowego, jego wyposażenia i praktycznego wykorzystania języka angielskiego, ponieważ tylko w tym języku możliwa była rozmowa z żołnierzami. Wszyscy uczniowie byli żywo zainteresowani uzbrojeniem, przymierzali hełmy i zadawali dużo pytań, zwłaszcza Krystian Krotoszyński i Kacper Bernacki, który pytał m.in. o maksymalną ilość litrów paliwa w zbiorniku wozu bojowego (okazało się, że 200). Żołnierze byli bardzo życzliwi i uprzejmi. Interesowali się również naszym regionem, pytali o ciekawe miejsca i atrakcje turystyczne.

Dowódcy załóg złożyli także wizytę w naszej szkole.

Ponad 1000 żołnierzy amerykańskich, brytyjskich, chorwackich i rumuńskich stacjonuje od kwietnia 2017 r. w Orzyszu i Bemowie Piskim. W kwietniu 2018 r. odbyła się ich trzecia rotacja.

AM

 

 

 

Poprawiony: wtorek, 22 maja 2018 20:30