Wyjazd studyjny do Suwałk PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
wtorek, 22 maja 2018 21:30

Kliknij by zobaczyć galerię

W ramach realizacji projektu „W przyszłość bez barier” w dniu 22.05.2018 r. odbył się wyjazd studyjny do Suwałk. Wzięli w nim udział uczniowie Szkoły Podstawowej w Judzikach i Szkoły Podstawowej w Babkach Oleckich.

Zajęcia odbywały się w dwóch grupach: uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, w dwóch różnych miejscach – w Laboratorium Symulacji Medycznych, Park Naukowo-Technologiczny (SP) i w Midicentrum, Kreatywny Ośrodek Nauki i Technologii (G).

W Laboratorium Symulacji medycznych uczniowie poznali dyspozytornie pogotowia ratunkowego, poznali budowę i działanie symulatorów medycznych oraz zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Natomiast w Midicentrum grupa została podzielona na dwa zespoły. Pierwszy zespół zajmował się złożeniem i zaprogramowaniem robota (z serii LEGO Mindstorms, przy użyciu instrukcji online), drugi przygotowaniem filmu w technice animacji poklatkowej (z użyciem klocków Lego i aplikacji iPad-StopMotion). Uczniowie rozwijali umiejętności korzystania ze zdobyczy technologicznych, nabywali wiedzę i umiejętności rozwijające indywidualne zdolności, a także kształtowali zachowania społeczne poprzez pracę w grupie.

Opiekunowie podczas wyjazdu: Beata Prześniak, Beata Kwiatkowska, Anna Jarząbska, Justyna Adamczyk, Andrzej Malinowski

AM

Poprawiony: wtorek, 22 maja 2018 22:16