Poezja Jana od Biedronki i sukces naszych uczniów PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
czwartek, 07 czerwca 2018 21:50

 

Kliknij by zobaczyć galerię

W czwartek, 7 czerwca 2018 r. odbył się VIII Powiatowy Konkurs Recytatorsko-Muzyczny Poezji Jana od Biedronki. Utwory księdza Jana Twardowskiego ukazują piękno otaczającego świata, łączą powagę z poczuciem humoru i wyrażają głęboką refleksję na temat człowieka i jego spraw. W zmaganiach konkursowych brały udział uczennice naszej szkoły. Sandra Romanowska recytowała wiersze: „Preludium deszczowe” oraz „O nieobecnych”, Kamila Łęgowska zaprezentowała utwory: „Spotkanie” i „Nie ma czasu”, a Kinga Konopko wiersze pt. „Nieszczęście nie – nieszczęście” oraz „Nieobecny jest”. W kategorii poezja śpiewana wystąpiła Zuzanna Pęcak z utworem „Wielka mała” oraz Julia Domańska, która wykonała utwór pt. „Jest”. Zuzanna Pęcak i Julia Domańska zajęły I miejsce w kategorii poezji śpiewanej, a Sandra Romanowska i Kamila Łęgowska II miejsce w kategorii recytacja.

Przygotowanie do konkursu: Agnieszka Łaskowska, Maria Kowalewska.

 

Poprawiony: czwartek, 07 czerwca 2018 22:01