Rodzina - Dom - Ojczyzna PDF Drukuj Email
piątek, 08 czerwca 2018 21:15

Pod takim hasłem, w dniu 8 czerwca 2018 r. na terenie posesji szkolnej odbył się festyn rodzinny w ramach XX Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny. Dyrektor szkoły, pani Beata Prześniak serdecznie powitała wszystkich uczestników festynu – rodziców, uczniów, mieszkańców Judzik i okolicznych miejscowości oraz w sposób szczególny Burmistrza Olecka, pana Wacława Olszewskiego, gości z Olecka, ks. proboszcza, sołtysów Judzik i Lenart. Następnie uczniowie, nauczyciele i rodzice zaprezentowali się w części artystycznej. Uczniowie wykonali piosenkę „Cudownych rodziców mam” i utwór „To dzięki Wam”. Nauczyciele i pracownicy szkoły wystąpili w inscenizacji bajki „Czerwony Kapturek” w reżyserii Małgorzaty Skrockiej i Agnieszki Łaskowskiej. W bajkowe postaci wcielili się: Czerwony Kapturek – Katarzyna Luto, Mama – Beata Prześniak, Ojciec – Bogdan Żarkowski, Wilk – Ferdynand Grodzicki, Babcia – Marietta Protasiewicz, Leśniczy – Tadeusz Gut. Z kolei rodzice uczniów: Teresa Korotko, Ryszard Korotko, Edyta Domańska, Paweł Domański, Alicja Balewska, Wioletta Dąbrowska, Ferdynand Grodzicki przedstawili inscenizacje trzech utworów: „Przyjaciele” Ignacego Krasickiego, „Leń” Jana Brzechwy oraz „Dziad i Baba” Józefa Ignacego Kraszewskiego. Po brawurowych występach przyszła kolei na „zbijaka” – dwa ognie: Judziki contra Lenarty (wygrał zespół z Judzik), gry i zabawy sportowe oraz na degustacje potraw. Na stołach królowała kiełbasa i karkówka z grilla, boczek wędzony i tradycyjny smalec z ogórkiem małosolnym. Nie zabrakło szaszłyków, gofrów, ciasta, waty cukrowej, popcornu i soków owocowych. Na chętnych czekała także dmuchana zjeżdżalnia, przejażdżki motocyklem i bryczką. W czasie festynu zostały wręczone uczniom nagrody za udział w konkursie wiedzy ekologicznej „Trzy żywioły” (w ramach projektu „W przyszłość bez barier”) oraz dyplomy i medale zwycięzcom trzech konkurencji w Międzyszkolnych Mistrzostwach Lekkoatletycznych.

Dzisiejszy festyn zintegrował społeczność lokalną i kolejny raz utwierdził w przekonaniu, że warto się spotykać i być razem, a rodzina jest największą wartością.

Organizacja festynu: wszyscy nauczyciele i pracownicy szkoły

Poprawiony: niedziela, 10 czerwca 2018 19:32