BARWY MOJEJ OJCZYZNY PDF Drukuj Email
wtorek, 10 listopada 2015 20:50

Warto się czasem zasłuchać

W wiatru granie, szum gałęzi,

Listopadów przemijanie.

Warto się czasem zasłuchać

W grobów ciszę,

By mowę wieków usłyszeć.

One mówią …

10 listopada 2015 r. odbył się uroczysty apel z okazji 97. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie wraz z nauczycielami (Marzanną Sienkiewicz i Alicją Wasilewską) przygotowali część artystyczną, na którą złożyły się: montaż słowno-muzyczny „Barwy mojej Ojczyzny”, wiersze oraz piosenki i pieśni patriotyczne wykonane przez Miłosza Sienkiewicza - „Polska flaga”, Kamilę Łęgowską i Kingę Konopko - „Biały krzyż”, uczniów klasy I i II SP – „Siekiera, motyka”, dzieci z oddziału przedszkolnego - „Pierwsza kadrowa” i Sandrę Romanowską – „W listopadzie”.

Narodowe Święto Niepodległości, obchodzone 11 listopada to szczególna data w polskim kalendarzu. To dzień, w którym wspominamy wszystkich Polaków, którzy w ciągu kilku pokoleń nie ustawali w walce o wolność i niepodległość naszej Ojczyzny.

Poprawiony: wtorek, 10 listopada 2015 21:55