Zajęcia w klubie historycznym PDF Drukuj Email
wtorek, 10 listopada 2015 21:18

We wtorek, 10 listopada 2015 r. odbyły się zajęcia terenowe w ramach szkolnego klubu historycznego „Odnaleźć przeszłość”. Ich celem było poznanie walorów historycznych Bakałarzewa. Członkowie klubu poznali historię miejscowości, obiekty zabytkowe i ciekawe miejsca – kościół parafialny pw. św. Jakuba Apostoła, cmentarz żydowski, pomnik Mikołaja Michnowicza Raczkowicza Bakałarza – założyciela miasteczka w 1514 r., prostokątny rynek (zachowany szesnastowieczny miejski układ przestrzenny), fortyfikacje z okresu II wojny światowej i pomnik Obrońców Bakałarzewa z 1939 r.

W zajęciach uczestniczyli: Daniel Pazdyga, Kamil Nalewajko, Hubert Metelski, Damian Makowski (uczniowie kl. V SP) i Kacper Bernacki (uczeń kl. I G).

Organizatorzy wyjazdu: Andrzej Malinowski (opiekun klubu) i Marzanna Sienkiewicz.

Poprawiony: wtorek, 10 listopada 2015 21:44