piątek, 12 października 2018 18:08

12 października 2018 r. odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie i rodzice złożyli nauczycielom oraz pracownikom szkoły serdeczne podziękowania i życzenia, natomiast dyrektor, pani Beata Prześniak wręczyła nagrody za osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej oraz na rzecz szkoły.

Organizacja apelu: Marietta Protasiewicz, Katarzyna Luto-Biłda, Dorota Michałowska-Radzewicz.

*Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione w 1972 r. jako Dzień Nauczyciela. Od 1982 r. obchodzone jako Dzień Edukacji Narodowej. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 r.