Wizyta Księdza Biskupa
wtorek, 16 października 2018 18:26

16 października 2018 r. społeczność szkolna gościła Księdza Biskupa Jerzego Mazura wraz z towarzyszącym mu ks. proboszczem Grzegorzem Stankiewiczem. Wizyta była wyjątkowym wydarzeniem dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Odbyła się pod hasłem „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Uczniowie w sposób uroczysty powitali dostojnego gościa – śpiewem, tańcem i recytacją. Wizyta zbiegła się z XVIII Dniem Papieskim i z tej okazji młodzież przypomniała sylwetkę papieża Polaka, Jana Pawła II. Ksiądz Biskup skierował do zebranych piękne i ciepłe słowa, słowa wsparcia i radosnego przesłania Słowa Bożego. Wyraził także wdzięczność nauczycielom za trud wychowania dzieci i młodzieży, mówił o roli rodziców w tym ważnym procesie. Wszystkim zebranym udzielił pasterskiego błogosławieństwa.

Spotkanie z Księdzem Biskupem odbyło się w ramach wizytacji kanonicznej w parafii Judziki.

Organizacja spotkania: Beata Prześniak, Marzanna Sienkiewicz, Agnieszka Łaskowska.