Ślubowanie i pasowanie pierwszoklasistów na uczniów PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
wtorek, 23 października 2018 17:39

Kliknij by zobaczyć galerię

 

Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły,

Będę uczyć się w szkole, jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować, kiedy dorosnę. (…)

 

Pasowanie na ucznia to bardzo ważna uroczystość w naszym szkolnym kalendarzu imprez. Tradycyjnie, jak co roku w październiku pierwszoklasiści prezentują swoje umiejętności w przygotowanym wcześniej programie artystycznym – występują przed rodzicami, nauczycielami i innymi uczniami. Tak było i tym razem, 23 października 2018 r. Po występie dzieci złożyły uroczystą przysięgę i w symboliczny sposób – dużym ołówkiem zostały pasowane przez panią dyrektor, Beatę Prześniak i przyjęte w poczet uczniów naszej szkoły. Od tego momentu nie są już tylko dziećmi, ale też uczniami. Fakt obecności rodziców, uczniów klas starszych i ich wychowawców dodaje dodatkowej wagi tej uroczystości. Uczniowie otrzymali dyplomy i upominki.

Organizacja uroczystości: wychowawca klasy I - Urszula Grzybowska.

AM

Poprawiony: wtorek, 23 października 2018 18:13