Spotkanie z panią Joanną Mackiewicz PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
czwartek, 15 listopada 2018 19:35

 

Kliknij by zobaczyć galerię

15 listopada 2018 r. członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu gościli w szkole panią Joannę Mackiewicz – wolontariuszkę z Olecka. Pani Joanna przybliżyła uczestnikom spotkania ideę wolontariatu. Jest to według niej niesienie pomocy innym z obopólną korzyścią. Wolontariusze podczas działania na rzecz innych też zyskują – zdobywają szereg umiejętności przydatnych w życiu i uczą się współpracy w grupie. Sami również mogą liczyć na pomoc w razie potrzeby. W ramach spotkania zostały również omówione działania grup i organizacji charytatywnych działających na terenie gminy Olecko. W działania stowarzyszenia „Wspak”, Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, „Cztery łapy – adoptuj psa” włączą się również członkowie naszego szkolnego koła. W związku z wizytą naszego gościa, który działa aktywnie na rzecz zwierząt, została ogłoszona akcja „Pomagamy, bo kochamy zwierzęta”. Dzięki hojności uczniów i nauczycieli naszej szkoły mogliśmy, w podziękowaniu za współpracę, wręczyć pani Joannie zebraną karmę. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którym los zwierząt nie jest obojętny.

MS

 

Poprawiony: czwartek, 15 listopada 2018 19:55