TYDZIEŃ EDUKACJI GLOBALNEJ W ZESPOLE SZKÓŁ W JUDZIKACH PDF Drukuj Email
piątek, 13 listopada 2015 21:15

W związku z ogólnopolskimi obchodami Tygodnia Edukacji Globalnej (Równość – od słów do czynów) w dniach 16-22.11.2015 r. Zespół Szkół w Judzikach w celu zapoznania z tematyką edukacji globalnej proponuje uczniom następujące działania:

16.11.2015 r. (poniedziałek)

1. Prezentacja multimedialna z wystawą „Świat daleki i bliski. Podobieństwa i różnice w kulturze państw świata”, prowadzący Andrzej Malinowski – klasy IV-VI SP i I-III G.

2. Prezentacja multimedialna pt.: "Edukacja w Afryce” - prowadząca Beata Kamińska-Kołodzińska, ZWP, oddział przedszkolny, klasy I-III SP.

3. Ogłoszenie konkursów:

3.1. Konkurs plastyczny dla klas IV-VI „Jak rozumiem Edukację Globalną” – forma plakat, technika dowolna, osoby odpowiedzialne: Alicja M. Wasilewska, Beata Prześniak;

3.2. Konkurs literacki – „Życzenia dla świata” dla klas IV – VI SP i I-III Gim – osoby odpowiedzialne: Agnieszka Łaskowska, Elżbieta Michaluk.

17.11.2015 r. (wtorek)

1. Prezentacja multimedialna „Współczesne niewolnictwo dzieci”, prowadzący Beata Prześniak – klasy I-VI SP i I-III G.

2. Zabawy ruchowe „Jak bawią się moi koledzy w różnych stronach świata”, osoby odpowiedzialne:

nauczyciele zespołu wychowania przedszkolnego i kształcenia zintegrowanego.

3. Prezentacja multimedialna „Różni, a tacy sami”, osoba prowadzący: Urszula Grzybowska – ZWP, oddział przedszkolny, klasy I-III SP.

18.11.2015 r. (środa)

1. Wspólne działania samorządu uczniowskiego, przygotowanie plakatu: „Prawa dziecka na świecie”, osoba odpowiedzialna Katarzyna Luto.

2. Projekcja filmów poruszających problematykę edukacji globalnej min.: „Córki Delty Nigru”, „Zwierzęta Afryki”, „Szkoła z blachy”, „Zatruty ogień”.

19.11.2015 r. (czwartek)

1. Prezentacja z dyskusją: „Dostęp dzieci do zajęć sportowych na całym świecie”, osoba odpowiedzialna: Michał Wiszniewski – klasy IV-VI SP i I-III G.

2. Wszyscy wychowawcy na swoich zajęciach przeprowadza pogadanki na temat: „ Prawa dziecka na różnych kontynentach”.

Od 16 do 19.11.2015 r.:

1) Na zajęciach edukacyjnych z języka polskiego będą realizowane: „Różne przejawy nietolerancji wobec drugiego człowieka na świecie”;

2) Na zajęciach z języków obcych będą wykonywane plakaty nt.: „Zwroty grzecznościowe i popularne słowa w różnych językach świata”;

3) Na zajęciach przyrodniczych będą realizowane zajęcia nt.: „Woda – cennym źródłem życia”;

4) Na zajęciach z matematyki będą realizowane zajęcia pn.: „Konsumpcja w liczbach”.

20.11.2015 r. (piątek)

Apel podsumowujący działania w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej – wręczenie nagród za udział w konkursach, ewaluacja.

Poprawiony: wtorek, 17 listopada 2015 00:05