Tydzień Edukacji Globalnej - Dostęp do wody na świecie PDF Drukuj Email
wtorek, 20 listopada 2018 21:37

W ramach Tygodnia Edukacji Globalnej we wtorek, 20.11.2018 roku uczniowie klasy VIII wzięli udział w lekcji bibliotecznej w Bibliotece Pedagogicznej w Olecku. Zajęcia dotyczące dostępu do wody w różnych częściach świata prowadziła pani Agnieszka Makarewicz. Na początku zajęć zaprezentowała uczniom infografiki dotyczące zużycia wody w rolnictwie i przemyśle oraz informacje na temat stanu zanieczyszczenia wód. Okazuje się, że do produkcji jednej koszuli w Azji potrzeba jej aż 2 720 l, a na świecie więcej ludzi ma dostęp do telefonu komórkowego, niż do urządzeń sanitarnych, zaś choroby brudnych rąk zbierają śmiertelne żniwo. W dalszej części zajęć uczniowie dzielili się swoimi pomysłami na to, w jaki sposób można oszczędzać wodę i wykonali doświadczenie polegające na wypiciu niewielkiej ilości wody z trzech różnych kubków. Potem musieli wskazać tę wodę, która smakowała im najbardziej. Okazało się, że woda z kranu była smaczniejsza od tej z butelki. Zajęcia zakończyły się wspólną zabawą, która pochodzi z Indonezji.

Organizacja wyjazdu: Marzanna Sienkiewicz, Agnieszka Łaskowska

Poprawiony: wtorek, 20 listopada 2018 21:55