Międzypowiatowa grywalizacja PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
wtorek, 20 listopada 2018 22:54

 

Kliknij by zobaczyć galerię

We wtorek, 20 listopada 2018 r. w Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku odbyła się Międzypowiatowa grywalizacja pn. „Czysta i nowoczesna energia”. Uczestnikami grywalizacji byli uczniowie z 15 szkół województwa warmińsko-mazurskiego. Naszą szkołę reprezentowali: Aleksandra Jankowska i Bartosz Wołyniec (kl. III G). Uczniowie (podzieleni losowo na grupy) sprawdzali swoje wiadomości i umiejętności (i nabywali nowych) w zakresie geografii, fizyki, chemii i biologii, wykonując zadania i czynności związane z energią odnawialną – realizacja celu 7. Zrównoważonego Rozwoju – „Zapewnić wszystkim dostęp do źródeł stabilnej, zrównoważonej i nowoczesnej energii po przystępnej cenie” (każde województwo realizuje jeden z 16 celów, wszystkich celów jest 17). Zadania wykonywane były na pięciu stacjach: Energia z biomasy, Energia wiatru, Energia Słońca, Energia wody i Energia geotermalna. Zwyciężyła grupa I, zdobywając 45 punktów.

Nasza szkoła była współorganizatorem międzypowiatowej grywalizacji (wraz z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji w Warszawie i Warmińsko-Mazurskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli Filia w Olecku). Przygotowała również jedną ze stacji – Energia z biomasy, którą prowadził p. Ferdynand Grodzicki.

Organizacja wyjazdu: Andrzej Malinowski (koordynator MG), Ferdynand Grodzicki

AM

 

Poprawiony: wtorek, 20 listopada 2018 23:26