Tydzień Edukacji Globalnej - Świat w obliczu wyzwań PDF Drukuj Email
czwartek, 22 listopada 2018 19:04

W czwartek, 22 listopada 2018 r. uczennice ze Szkolnego Koła Wolontariatu przygotowały krótkie wystąpienie dotyczące wolontariatu w kontekście edukacji globalnej. Najpierw uczniowie klasy V, VII, VIII oraz III gimnazjum obejrzeli film pt. „Cele zrównoważonego rozwoju” oraz prezentację dotyczącą globalnych problemów i wyzwań. Dowiedzieli się również o misji Polskiej Akcji Humanitarnej na świecie. Następnie uczennice przedstawiły ideę wolontariatu, który stanowi filar walki z problemami współczesnego świata, pozwala „działać lokalnie i myśleć globalnie”. Na zakończenie uczniowie obejrzeli film pt. „Wszystko co dajesz, wraca”.

Opiekę nad przedsięwzięciem sprawowały: Małgorzata Skrocka i Agnieszka Łaskowska.

Poprawiony: czwartek, 22 listopada 2018 19:22