Wizyta w Urzędzie Miejskim w Olecku i „Pan Tadeusz” PDF Drukuj Email
wtorek, 05 lutego 2019 19:42

We wtorek, 5 lutego 2019 roku uczniowie klasy VII i VIII wybrali się do Urzędu Miejskiego w Olecku. Pani sekretarz, Barbara Jankowska oprowadziła uczniów po budynku urzędu, zapoznała z wydziałami, w których mieszkańcy mogą załatwić konkretne sprawy. Omówiła historię herbu Olecka oraz logo miasta. Następnie uczniowie spotkali się z Burmistrzem Olecka, panem Karolem Sobczakiem i jego zastępcą, panią Sylwią Wieloch. Burmistrz zwrócił uwagę na rolę aktywności obywatelskiej, która stanowi filar idei samorządności i zachęcał uczniów do podejmowania działań na rzecz środowiska lokalnego.

Na zakończenie wizyty pani sekretarz wręczyła uczniom komiksy „100 lat niepodległości. Ilustrowana kronika historii Polski”. Następnie uczniowie obejrzeli spektakl pt. „Pan Tadeusz – obrazy”, który przygotował Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia. Inscenizacja, którą otwierał fragment Epilogu, ukazywała wybrane sceny z epopei Adama Mickiewicza – perypetie miłosne Zosi i Tadeusza, spór o zamek, historię Jacka Soplicy, zwyczaje szlacheckie. Najważniejszy był w niej wątek narodowy – marzenia o odzyskaniu niepodległości.

Organizacja i opieka: Agnieszka Łaskowska, Dorota Miszczak

Poprawiony: środa, 06 lutego 2019 17:40