Choinka 2019 PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
czwartek, 07 lutego 2019 21:08

Kliknij by zobaczyć galerię

7 lutego 2019 r. odbyła się długo wyczekiwana Choinka Noworoczna – spotkanie integrujące uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców i społeczność lokalną.

Prowadząca, Alicja Rydzewska (uczennica klasy V) serdecznie powitała wszystkich zebranych i oddała głos pani dyrektor, Beacie Prześniak, która skierowała równie ciepłe słowa i życzyła wesołej zabawy, przed którą minutą ciszy, wspomnieniem i wierszem uczczona została pamięć zmarłego Bogdana Żarkowskiego (pracownika naszej szkoły).

W dalszej części uroczystości na scenie wystąpili uczniowie klasy II i III w piosence „Pada śnieg, dzwonią dzwonki sań …”. Z kolei uczniowie klasy I recytowali utwór „Zima”, a uczennica klasy V, Zuzanna Pęcak zaśpiewała piosenkę pt. „Zima lubi dzieci najbardziej na świecie”. Natomiast uczniowie klasy III zaprezentowali swoje talenty aktorskie w krótkiej scence humorystycznej na motywach baśni „Królewna Śnieżka”. Nie zabrakło szkolnych Śnieżynek, które zatańczyły ”Taniec świateł”.

Tradycją spotkania choinkowego w naszej szkole są inscenizacje teatralne przygotowywane przez uczniów i rodziców. Tym razem też tak było. Zgromadzona publiczność przeniosła się w niezwykły świat baśni, wsłuchując się i „wpatrując” w „Opowieść wigilijną” Karola Dickensa w reżyserii Małgorzaty Skrockiej i Agnieszki Łaskowskiej. To ponadczasowa opowieść o sile dobra, które drzemie w każdym z nas, o tym, że są tacy, którzy pomagają nam je odkryć. W inscenizacji wystąpili: Ebenezer Scrooge – Miłosz Sienkiewicz, Duch Jakuba Marley’a – Paweł Domański, Duch Minionych Świąt Bożego Narodzenia – Teresa Korotko, Duch Obecnej Wigilii Bożego Narodzenia – Edyta Domańska, Duch Wigilijnej Przyszłości – Ryszard Korotko, Kwestujące – Alicja Balewska i Wioletta Dąbrowska, Siostrzeniec Scrooge’a – Konrad Nartowicz, Księgowy Scrooge’a – Bartosz Piszczek, Żona Księgowego – Zuzanna Pęcak, Mały Tim – Natan Turowicz, Narrator – Aleksandra Sienkiewicz.

Po inscenizacji odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na najciekawsze przebranie karnawałowe, spotkanie ze Świętym Mikołajem, który przyniósł najmłodszym i trochę starszym prezenty oraz dyskoteka z kolorowymi światłami, dymem i najnowszymi przebojami.

Organizacja Choinki: Małgorzata Skrocka, Agnieszka Łaskowska, Justyna Adamczyk, Marzanna Wasilewska

AM

 

Poprawiony: czwartek, 07 lutego 2019 22:06