Festyn rodzinny w Lenartach
piątek, 31 maja 2019 19:48

W piątek, 31 maja 2019 r. na stadionie w Lenartach odbył się festyn rodzinny w ramach obchodów XXI Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny pod hasłem: Małżeństwo – Dobre relacje – Silna rodzina. „Mama i tata to najpiękniejsze słowa świata. I odwrotnie – dziecko jest dla rodziców największym skarbem. Spotykamy się dzisiaj, aby wspólnie świętować i spędzić kilka niezapomnianych chwil. Dla dzieci to okazja, aby podziękować rodzicom za dobroć, cierpliwość i serce, które tak wiele potrafi wybaczyć …” – takimi słowami rozpoczęło się spotkanie integracyjne łączące mieszkańców okolicznych miejscowości i gości. Swoją obecnością zaszczycili pan Karol Sobczak, burmistrz Olecka i pani Sylwia Wieloch, zastępca burmistrza. W programie festynu odbyła się część artystyczna, na którą złożyły się występy uczniów Szkoły Podstawowej w Judzikach – piosenki, „Taniec dżentelmenów”, „Taniec mgieł” oraz inscenizacja „Pani Twardowska” w wykonaniu uczniów i rodziców (reżyseria Małgorzata Skrocka i Agnieszka Łaskowska). Odbył się także pokaz sztuk walki Taekwondo, pokaz dotyczący udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, konkurencje sportowe i rodzinne z nagrodami, degustacja potraw. Nie zabrakło zabawy przy muzyce i zjeżdżalni dla dzieci.

Festyn rodzinny w Lenartach obfitował w wiele atrakcji. Pogoda i humory dopisały. Spotkanie minęło w przyjemnej atmosferze.

Prowadzący festyn: Alicja Rydzewska, Wojciech Korotko

Występujący w inscenizacji „Pani Twardowska”: Miłosz Sienkiewicz (Pan Twardowski), Wioletta Dąbrowska (Pani Twardowska), Edyta Domańska (Diabeł), Aleksandra Sienkiewicz ((Karczmarka), Ryszard Korotko, Paweł Domański, Klaudiusz Girtler(Goście w Karczmie), Alicja Balewska, Teresa Korotko (opowiadający)

Organizacja festynu: Beata Prześniak (dyrektor SP Judziki), Algiment Rutkowski (sołtys Lenart), Teresa Korotko (sołtys Judzik), Dawid Bondarenko