Sukcesy naszych uczniów w konkursach PDF Drukuj Email
Wpisany przez nauczyciel   
środa, 05 czerwca 2019 18:24

 

Kliknij by zobaczyć galerię

„Wiersze ocalają to, co podeptane …”

Ksiądz Jan Twardowski jest zaliczony do grona najwybitniejszych współczesnych poetów. Twórczość duchownego urzeka czytelników swoją prostotą, szczerością, ale także głęboką refleksją na temat zmagań człowieka z codziennością. Jego przekaz poetycki dotyczy spraw teologicznych i przemawia do każdego czytelnika, stąd utwory „Jana od biedronki” cieszą się wielką popularnością wśród dzieci i młodzieży. W IX Powiatowym Konkursie Recytatorsko–Muzycznym Poezji Jana Twardowskiego wzięły udział uczennice naszej szkoły, które recytowały i śpiewały wiersze duchownego. Julia Domańska zajęła I miejsce, a Zuzanna Pęcak II miejsce w kategorii poezja śpiewana. W zmaganiach recytatorskich Aleksandra Jankowska zajęła II miejsce, zaś Alicja Rydzewska otrzymała wyróżnienie.

 

Konkurs odbył się 5 czerwca 2019 r. w Olecku.

Przygotowanie uczennic: Agnieszka Łaskowska

*********************************************************************************************************

Przywiązanie do tradycji

Magdalena Borkowska (uczennica klasy VII) zajęła I miejsce w konkursie plastycznym „Tradycje wielkanocne”. Konkurs zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 3 w Olecku (11.04.2019 r.).

Poprzez to działanie  pragniemy zwrócić uwagę dzieci i młodzieży na przywiązanie do zwyczajów, tradycji i wierzeń związanych z obchodami świąt Wielkiej Nocy, podkreślić, że w dawnej kulturze polskiej wiedzę o świecie czerpano z obserwacji, i to że one pozwalały uporządkować świat, w którym żył człowiek zgodnie z pewnymi regułami. Zmiany zachodzące w przyrodzie, następujące po sobie pory roku, zamieranie i odradzanie się życia dostarczały człowiekowi wzorców postępowania, kształtowały jego wizję wszechświata.

Przygotowujący do konkursu: Marzanna Wasilewska

Poprawiony: niedziela, 09 czerwca 2019 21:54