Dzieci z ZWP na Baśniowym Szlaku w Puńsku PDF Drukuj Email
wtorek, 17 września 2019 19:15

We wtorek, 17 września 2019 r. w ramach realizacji projektu „Przedszkolak otwarty na świat” dzieci z zespołu wychowania przedszkolnego wyjechały do Wioski Dwóch Mistrzów w Puńsku. Był to już ich trzeci przystanek na Baśniowym Szlaku. Tym razem dzieci zawitały do polskiej stolicy Litwinów i Wioski Dwóch Mistrzów, z których „jeden włada literami, drugi moc ma nad dźwiękami”. Poznały przejmującą legendę o królowej jezior „Pięknej Jegli i wężu Żaltysie”. Nadworny pisarz królestwa krasnoludków – Koszałek Opałek poprowadził ich przez Labirynt Języków, Aleję Słów i Polanę Rozmów, a w towarzystwie świerszcza Sarabandy przedszkolaki poznały tańce i kulturę litewską. Próbowały także gry na wybranym instrumencie w muzycznej jurcie i rysowały węglem.

MS

Poprawiony: wtorek, 17 września 2019 19:37