English Around the World – Angielski na świecie PDF Drukuj Email
wtorek, 01 grudnia 2015 21:30

1.12.2015 r. został przeprowadzony konkurs na najciekawszą prezentację krajów anglojęzycznych dla uczniów klas IV-VI SP i I-III gimnazjum zorganizowany przez Katarzynę Luto – nauczycielkę języka angielskiego. Poszczególne klasy wylosowały kraje, w których oficjalnym językiem jest angielski i miały go zaprezentować w ciekawy i twórczy sposób, ale także przekazać wiadomości na jego temat w języku angielskim.

Wylosowano:

- klasa IV – Walia,

- klasa V – Irlandia,

- klasa VI – Irlandia,

- klasa I gimnazjum – Australia,

- klasa II gimnazjum – Stany Zjednoczone,

- klasa III gimnazjum – Anglia.

Prezentacje klas były ciekawe i zawierały: prezentacje multimedialne z muzyką, filmy, plakaty, tradycyjne stroje oraz flagi. Niektóre klasy przygotowały quizy, sprawdzające stopień wiedzy o prezentowanych krajach i uwagę publiczności. Na każdego czekała słodka przekąska przygotowana przez uczniów. Następnie odbyło się głosowanie uczniów wyłaniające najciekawszą prezentację. Uczniowie szkoły podstawowej głosowali na starszych kolegów i koleżanki z gimnazjum, a klasy gimnazjalne na uczniów klas IV- VI. W szkole podstawowej większością głosów wygrała klasa VI, a w gimnazjum klasa III. Na zwycięskie drużyny czekała ciepła pizza. Konkurs miał na celu rozbudzenie ciekawości poznawczej i poszerzenie wiedzy na temat kultury, tradycji i obyczajów krajów anglojęzycznych. Wszyscy doskonale się bawili.

KL

Poprawiony: wtorek, 01 grudnia 2015 22:02