Zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej PDF Drukuj Email
poniedziałek, 07 grudnia 2015 20:37

3 grudnia 2015 r. dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klasy III gimnazjum uczestniczyli w zajęciach edukacji dla bezpieczeństwa z udziałem strażaków i ratownika medycznego z Państwowej Straży Pożarnej w Olecku. Celem zajęć była nauka podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Goście zapoznali uczniów z zasadami łańcucha przeżycia, którego ogniwem staje się każdy z nas, w momencie, kiedy jesteśmy świadkami wypadku lub widzimy kogoś potrzebującego pomocy. Następnie ratownik demonstrował na fantomie zasady resuscytacji, które każdy z uczniów miał możliwość poćwiczyć. Po zajęciach uczniowie obejrzeli wyposażenie wozu strażackiego, w tym sprzęt do wycinania ludzi poszkodowanych w ciężkich wypadkach.

Spotkanie zorganizowała Agnieszka Łaskowska.

Poprawiony: poniedziałek, 07 grudnia 2015 20:58