Z teatrem za pan brat PDF Drukuj Email
czwartek, 31 października 2019 20:49

31 października 2019 r. w zespole wychowania przedszkolnego odbyły się zajęcia edukacyjne w ramach projektu „Z teatrem za pan brat”. Do zajęć dołączyli też uczniowie kl. I-III, którzy obejrzeli spektakl „O synku Jasinku i złotym ziarenku” przygotowany przez Amatorską Grupę Teatralną AGT w Olecku. Celem projektu jest m.in. przygotowanie dzieci do prawidłowego, świadomego i krytycznego odbioru sztuk teatralnych; kształtowanie postaw twórczych, rozwijanie wyobraźni; wzbogacanie słownictwa związanego z teatrem.

Zajęcia przeprowadzone zostały w sposób bardzo profesjonalny, ciekawy i twórczy. Dzieci były bardzo zaangażowane i zainteresowane tym, co się działo wokół nich. Każde dziecko potrafiło wyrazić swoje emocje mimiką twarzy, ruchem i słowem. Dzisiejsze spotkanie i spektakl przybliżyło dzieciom i uczniom teatr oraz jego specyfikę.

Poprawiony: czwartek, 31 października 2019 21:16