poniedziałek, 09 marca 2020 17:47

8 marca to wyjątkowy dzień dla każdej kobiety. Po raz pierwszy Dzień Kobiet świętowano w Stanach Zjednoczonych w 1909 r.. Następnie zwyczaj ten przywędrował do Europy, najpierw do Austrii i Danii, potem do Niemiec i Szwajcarii. Datę 8 marca przyjęto w 1922 r. na pamiątkę fali marcowych kobiecych strajków w Sankt Petersburgu w 1917 r.. W naszym kraju Święto Kobiet zostało zauważone dopiero po II wojnie światowej. Centralne obchody Dnia Kobiet zniknęły jednak w roku 1993.

W naszej szkole męska część samorządu uczniowskiego przygotowała krótki apel z okazji Dnia Kobiet. Chłopcy złożyli życzenia wszystkim paniom, i tym dużym, i tym małym. Każda dama dostała słodki upominek i koronę, w której zapozowała do wspólnego zdjęcia.

Magdalena Antkiewicz