W Wiosce Zapomnianych Wojów PDF Drukuj Email
wtorek, 08 września 2020 17:49

We wtorek, 8 września 2020 r. dzieci z zespołu wychowania przedszkolnego realizujące projekt UE „Przedszkolak otwarty na świat” odwiedziły Wioskę Zapomnianych Wojów w Bakałarzewie. Była to kolejna Wioska Bajek na szlaku z siedmioma głównymi przystankami, w której były nasze dzieci. Każda z wiosek poświęcona jest innej tematyce, ma własne postaci patronów – przewodników, oddzielny pakiet gier, zabaw i animacji. Wszystkie wioski bazują na twórczości Marii Konopnickiej. Kolejne przygody czekały dzieci w Bakałarzewie, w dolinie rzeki Rospudy, gdzie poznały historię pradawnego, walecznego ludu Jaćwingów. Tutaj – Mikuła i Pakuła – rycerze króla Błystka z krasnoludkiem Pietrzykiem wydali komendę: „Wszyscy w drogę wyruszają, Jaćwingowie już czekają!”. Oj, niełatwa to była wędrówka z przejściem linowym i norą złodzieja pereł. Dzieci poznały też legendę „Skazdub Stary” i spotkały wielkiego, jaćwieskiego wodza Skomanda.

Celem dzisiejszego wyjazdu było poznanie i doświadczanie przez uczestników projektu otaczającej rzeczywistości w połączeniu ze światem bajek i baśni oraz motywowanie dzieci do inicjatywności i kreatywności.

Gospodarzem Wioski Zapomnianych Wojów jest Gminna Biblioteka Publiczna w Bakałarzewie.

Opiekunowie podczas wyjazdu: Małgorzata Skrocka, Dorota Michałowska-Radzewicz, Katarzyna Wierżyńska

Poprawiony: wtorek, 08 września 2020 19:03