Mistrzostwa Szkoły w Tabliczce Mnożenia
poniedziałek, 05 października 2020 17:11

2 października to Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W związku z tym, uczniowie Szkoły Podstawowej w Judzikach wzięli udział w Mistrzostwach Szkoły w Tabliczce Mnożenia. W tym roku szkolnym w konkursie uczestniczyło 17 osób. W zmaganiach o tytuł Mistrza Szkoły wzięli udział uczniowie klas V-VIII. Mistrzyni swoją pracę napisała jako ósma osoba z kolei, w ciągu 7 minut popełniając tylko 1 błąd, a została nią uczennica klasy VII, Zuzanna Pęcak. Tym samym została zwolniona z zaliczania tabliczki w roku szkolnym 2020/2021 i otrzymała ocenę celującą. Wicemistrzem szkoły została Joanna Gliniecka, która szybciej oddała pracę niż Zuzia, ale popełniła 2 błędy, III miejsce zajął Wojciech Korotko, który oddał pracę po sześciu minutach, popełniając w niej również dwa błędy. Pierwsze trzy miejsca przypadły uczniom klasy VII. Uczniem, który napisał najszybciej działania (w ciągu 4 minut) i oddał pracę jako pierwszy był Mateusz Rubin, jednak popełnił on kilka błędów. Wszystkim uczestnikom gratuluję wiedzy i szybkości w liczeniu i czekam od lat na Mistrza, który napisze wszystko bezbłędnie.

Podsumowanie konkursu odbyło się podczas apelu szkolnego, 5 października 2020 r.

Marzenna Grodzicka