Noc Bibliotek PDF Drukuj Email
piątek, 09 października 2020 19:49

W piątek, 9.10.2020 r. uczennice klasy Vi i VII: Patrycja Zagacka, Aleksandra Czajka i Zuzanna Pęcak reprezentowały Szkołę Podstawową w Judzikach podczas VI ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek pod hasłem „Klimat na czytanie”. W grze miejskiej wzięła również udział grupa dzieci i młodzieży ze Świetlicy Caritas w Olecku. Motywem przewodnim poszczególnych stacji zadaniowych była 460. rocznica powstania Olecka. Część zadań uczestnicy wykonali w plenerze, pozostałe w Bibliotece Pedagogicznej oraz Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Olecku. Zgromadzonych powitała pani Elżbieta Domasik, dyrektor Powiatowego Centrum Wspierania Edukacji w Olecku, następnie pani Katarzyna Jeżewska opowiedziała uczniom historię powstania miasta i związanej z nim postaci księcia pruskiego – Albrechta Hohenzollerna. Uczestnicy zmagań korzystając ze wskazówek, wykonywali kolejne zadania, na przykład musieli odnaleźć elementy, które po złożeniu będą tworzyć portret księcia Albrechta Hohenzollerna, odszyfrować informacje, znaleźć potrzebne książki z wiadomościami na temat Margrabowej, ułożyć z elementów herb Olecka. Na zakończenie zmagań każda grupa musiała zaprezentować wymyśloną własną wersję wydarzeń na temat: „Co stało się z księciem Albrechtem Hohenzollernem?”. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody oraz pamiątki za udział w Nocy Bibliotek.

Organizacja wyjazdu i opieka nad uczniami: Marzanna Sienkiewicz i Agnieszka Łaskowska

Poprawiony: piątek, 09 października 2020 20:04